Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Marián Hossa bodoval v siedmom zápase v rade

NEW YORK 22. marca (SITA) - Štyrmi zápasmi pokračovala v piatok zámorská NHL. Slovenskí hokejisti sa tentoraz gólovo nepresadili a zaznamenali iba tri asistencie. Najlepší tím celej NHL Ottawa dominovala na ľade Atlanty a ...

NEW YORK 22. marca (SITA) - Štyrmi zápasmi pokračovala v piatok zámorská NHL. Slovenskí hokejisti sa tentoraz gólovo nepresadili a zaznamenali iba tri asistencie. Najlepší tím celej NHL Ottawa dominovala na ľade Atlanty a získala ďalšie dva body v súboji o Prezidentskú trofej. Senators zasypali domáceho brankára Nurminena spŕškou 40 striel oproti pätnástim pokusom Thrashers, ktoré smerovali na debutanta v bránke Ottawy Raya Emeryho. Okrem neho sa na víťazstve hostí najväčšou mierou podieľali center Todd White, autor dvoch gólov, a dvojica obrancov Karel Rachůnek a Wade Redden, ktorí si pripísali do kanadského bodovania po tri body. Jednu asistenciu si na svoje konto pripísal aj tretí najlepší strelec zámorskej profiligy Marián Hossa, ktorý natiahol svoju šnúru zápasov aspoň s jedným bodom na sedem. Zápas poznačila nepríjemná udalosť, keď asi dvadsať fanúšikov Atlanty bučalo na začiatku kanadskej hymny na odvetu za rovnaký počin montrealských fanúšikov vo štvrtkovom zápase s Islanders. "Nevidel by som to až tak tragicky. Každý ma právo slobodného prejavu a teraz prichádza čas, keď ľudia musia
zaujať nejaký postoj," bránil divákov center Ottawy Bryan Smolinski.
New Jersey potvrdilo v domácom prostredí úlohu favorita a zdolalo Pittsburgh 3:1. Diabli sa tak dostali znova do čelo Atlantickej divízie pred svojho rivala z Philadelphie. Naopak hostia pokračujú v katastrofálnych výkonoch a natiahli svoju šnúru bez víťazstva už na 15 zápasov, čo je druhá najdlhšia séria v tímovej histórii. A to ešte môžu ďakovať svojmu brankárovi Johanovi Hedbergovi, že neprehrali výraznejším rozdielom. Dvadsaťdeväťročný rodák zo švédskeho Leksandu predviedol hlavne v prvej tretine niekoľko výborných zákrokov, vrátane zneškodnenia samostatného nájazdu Joa Nieuwendyka krátko po úvodnom góle Patrika Eliáša. "Držal nás nad vodou a tým sme mali stále šancu bodovať. Johan zachytal výborne," povedal na Hedbergovu adresu tréner Rick Kehoe. Na jedinom úspechu tučniakov sa asistenciou podieľal aj slovenský obranca Richard Lintner, Jiří Bicek a Tomáš Surový sa bodovo nepresadili.
Hosťujúca Minnesota potvrdila svojou výhrou po predĺžení, že sa jej proti Dallasu v tomto roku darí. Bola to už tretia výhra Wild zo štyroch tohtosezónných vzájomných meraní síl. Za istých okolností sa môžu práve títo dvaja súperi stretnúť aj v prvom kole play off. Víťazstvo zabezpečil pre hostí v druhej minúte predĺženia center Wes Walz, ktorý obišiel Sergeja Zubova a strelou ponad ľavé rameno prekonal domáceho Rona Tugnutta. Asistenciou sa na tomto góle podieľal slovenský obranca Ľubomír Sekeráš. "Je tu možnosť, že sa s Dallasom stretneme aj v úvode play off a nechceli sme im poskytnúť psychickú výhodu," komentoval zápas Walz. Domácim citeľne chýbajú zranené opory Bill Guerin a najmä brankár Marty Turco, ktorý nenastúpil už v osemnástom zápase v rade pre zranenie členka.
Úspešný debut prekazil trénerovi Bostonu Mikovi O´Conellovi skúsený center Vincent Damphousse, ktorý mal prsty vo všetkých góloch domácich a prispel tak najväčšou mierou k výhre San Jose v pomere 3.2. Zaslúžene tak získal honor prvej hviezdy zápasu. Boston už viedol 2:0 po góloch Glena Murraya a Roba Zmunera, ale domácim sa podaril dokonalý obrat napriek tomu, že v druhej tretine nepremenil Patrick Marleau trestné strieľanie. Paradoxom je, že víťazný gól dosiahli domáci jedinou strelou v tretej tretine.

New Jersey - Pittsburgh 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
New Jersey potvrdilo v domácom prostredí úlohu favorita. Diabli sa tak dostali znova na čelo Atlantickej divízie pred svojho rivala z Philadelphie. Naopak hostia pokračujú v katastrofálnych výkonoch a natiahli svoju šnúru bez víťazstva už na 15 zápasov, čo je druhá najdlhšia séria v tímovej histórii. A to ešte môžu ďakovať svojmu brankárovi Johanovi Hedbergovi, že neprehrali výraznejším rozdielom. Dvadsaťdeväťročný rodák zo švédskeho Leksandu predviedol hlavne v prvej tretine niekoľko výborných zákrokov, vrátane zneškodnenia samostatného nájazdu Joa Nieuwendyka krátko po úvodnom góle Patrika Eliáša. "Držal nás nad vodou a tým sme mali stále šancu bodovať. Johan zachytal výborne," povedal na Hedbergovu adresu tréner Rick Kehoe. Na jedinom úspechu tučniakov sa asistenciou podieľal aj slovenský obranca Richrad Lintner, Jiří Bicek a Tomáš Surový sa nepresadili.
Góly: 2. Eliáš (Gomez, Gionta), 6. McKenzie (S. Niedermayer, Rheaume), 53. Rheaume (Stevenson, Eliáš) - 51. Fata (M. Johansson, LINTNER). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:24. Brankári: Schwab - Hedberg. Diváci: 15 401.

Atlanta - Ottawa 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Najlepší tím celej NHL Ottawa dominovala na ľade Atlanty a získala ďalšie dva body v súboji o Prezidentskú trofej. Senators zasypali domáceho brankára Nurminena spŕškou 40 striel oproti pätnástim pokusom Thrashers, ktoré smerovali na debutanta v bránke Ottawy Raya Emeryho. Okrem neho sa na víťazstve hostí najväčšou mierou podieľali center Todd White, autor dvoch gólov, a dvojica obrancov Karel Rachůnek a Wade Redden, ktorí zaznamenali po tri body. Jednu asistenciu si na svoje konto pripísal aj tretí najlepší strelec zámorskej profiligy Marián Hossa, ktorý natiahol svoju šnúru zápasov aspoň s jedným bodom na sedem. Zdeno Chára si do štatistík pripísal jeden desaťminútový trest za nešportové správanie. Zápas poznačila nepríjemná udalosť, keď asi dvadsať fanúšikov Atlanty bučalo na začiatku kanadskej hymny na odvetu za rovnaký počin montrealských fanúšikov vo štvrtkovom zápase s Islanders. "Nevidel by som to až tak tragicky. Každý ma právo slobodného prejavu a teraz prichádza čas, keď ľudia musia zaujať nejaký postoj," bránil divákov center Ottawy Bryan Smolinski.
Góly: 41. Snyder (Kozlov, Heatley) - 13. White (Havlát, Alfredsson), 26. Rachůnek (Smolinski, Redden), 31. Fisher (Marián HOSSA, Phillips), 42. White (Rachůnek, Redden), 52. Varaďa (Rachůnek, Redden). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Exerby, Tamer, Cowan - Hnidy na 5 min, Neil 2 x 5 min, Odgers (ATL) a Chára (OTT) na 10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 15:40. Brankári: Nurminen - Emery. Diváci: 16 114.

Dallas - Minnesota 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Hosťujúca Minnesota potvrdila svojou výhrou, že sa jej proti Dallasu v tomto roku darí. Bola to už tretia výhra Wild zo štyroch tohtosezónných vzájomných meraní síl. Za istých okolností sa môžu práve títo dvaja súperi stretnúť v prvom kole play off. Víťazstvo zabezpečil pre hostí v druhej minúte predĺženia center Wes Walz, ktorý obišiel Sergeja Zubova a strelou ponad ľavé rameno prekonal domáceho Rona Tugnutta. Asistenciou sa na tomto góle podieľal slovenský obranca Ľubomír Sekeráš. "Je tu možnosť, že sa s Dallasom stretneme aj v úvode play off a nechceli sme im poskytnúť psychickú výhodu," komentoval zápas Walz. Domácim citeľne chýbajú zranené opory Bill Guerin a najmä brankár Marty Turco, ktorý nenastúpil už v osemnástom zápase v rade pre zranenie členka.
Góly: 43. Young (Modano, Sydor), 57. Young (Barnes, Sydor) - 7. Stevenson (Ronning), 51. Dupuis (Dowd, Ronning ), 62. Walz (Park, SEKERÁŠ). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:21. Brankári: Tugnutt - Fernandez. Diváci: 18 532.

San Jose - Boston 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 34. Sturm (Damphousse, McCauley), 39. Damphousse (Selänne, Fahey), 56. Damphousse (Sturm) - 15. G. Murray (J. Thornton), 22. Zamuner (Berard, Rolston). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:30. Brankári: Toskala - Shields. Diváci: 17 496.