Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Z tucta Slovákov sa presadil iba Stümpel, Näslund prvý dosiahol 100 bodov

New York 28. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na piatok na programe osem zápasov, v ktorých sa z tucta Slovákov presadil asistenciou ...

New York 28. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na piatok na programe osem zápasov, v ktorých sa z tucta Slovákov presadil asistenciou iba Jozef Stümpel.

Stümpel prihrávkou na prvý gól Bruins pomohol Bostonu remizovať vo Philadelphii 2:2. Za domácich dvakrát skóroval Tony Amonte a druhým gólom v oslabení predĺžil sériu Flyers bez prehry na tri zápasy. Z troch striel letca Michala Handzuša si ani jedna nenašla cestu za chrbát brankára hostí Steva Shieldsa.

K historicky prvému triumfu v Juhovýchodnej divízii kráča Tampa Bay, ktorá má pred Washingtonom štvorbodový náskok. Tampa remizovala s New Jersey 2:2 a jej séria bez prehry je už 10 zápasov. Brankár bleskov Nikolaj Chabibulin neprehral 14 zápasov za sebou, za diablov si jednu strelu zapísal Jiři Bicek.

V súboji Colorado - Los Angeles (3:0) brankár Colorada Patrick Roy vychytal 26 striel súpera, čim dosiahol piaty "shutout" v sezóne a 66. v kariére. Colorado rozhodlo o víťazstve prvými deviatimi strelami, z ktorých Cristobal Huet dostal všetky tri góly. Králi Žigmund Pálffy a Ľubomír Višňovský si pripísali po jednom mínusovom bode.

Phoenix od prehry vo Vancouveri (5:1) nezachránilo ani trio Slovákov Radoslav Suchý, Ladislav Nagy a Branko Radivojevič. Brankár Canucks Dan Cloutier síce inkasoval už vo 4. minúte, ale gól Branka Radivojeviča neplatil, pretože korčuľou kopol do puku. Domáci Markus Näslund dosiahol ako prvý hráč v tejto sezóne hranicu 100 bodov, keď v presilovke prihral na gól Edovi Jovanovskému. Canucks so ziskom 101 bodov vyrovnali svoj rekordný zápis spred desiatich rokov a v Západnej konferencii strácajú na vedúci Dallas iba dva body. Dallas totiž prehrou 1:2 po predĺžení iba polovične zabodoval v Calgary. Brankár hviezd Marty Turco ukončil svoju sériu 16 zápasov bez prehry.

Brankár San Jose Vesa Toskala vygumoval útočníkov Detroitu (3:0), keď nepustil za chrbát ani jednu z 25 striel. Fín, ktorý strávil väčšinu sezóny vo farme v Clevelande v AHL, zaznamenal premiérový "shutout" kariéry. Miroslav Zálešák si v drese domácich pripísal jeden plusový bod a Red Wings prehrali iba tretí z posledných 22 zápasov.

Chicago sa po utorkovej domácej prehre s NY Islanders 2:9 spamätalo a zdolalo Nashville (4:1). Predátori nastúpili aj s Vladimírom Országhom, ktorý odohral takmer 21 minút. Blackhawks dosiahli iba siedme víťazstvo z poslendých 32 zápasov a domáci Steve Sullivan dal v tretej tretine svoj 150. gól v NHL.

V St. Louis o výsledku súboja s Floridou (2:1) rozhodlo posledných 10 minút zápasu. Víťazný gól domách a svoj 15. v sezóne dal iba dve sekundy pred koncom Doug Weight v presilovke. Necelú minútu pred koncom sa začalo jediné oslabenie Floridy počas zápasu - za príliš veľa hráčov na ľade. Bluesman Pavol Demitra vystrelil dvakrát, panter Ivan Majeský dosiahol jeden mínusový bod.

PHILADELPHIA - BOSTON 2:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 21. Amonte (Roenick, Johnsson), 54. Amonte (Ragnarsson, Roenick) - 26. Berard (Lapointe, STÜMPEL), 27. Boynton (Murray, Knuble). Strely na bránku: 26:28. Brankári: Čechmánek - Shields. 19.527 divákov.

TAMPA BAY - NEW JERSEY 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 5. Richards (St. Louis, Kubina), 55. Lecavalier (Kubina, Richards) - 3. Eliáš (Gomez, Gionta), 26. Rheaume (Stevens, Rafalski). Strely na bránku: 34:30. Brankári: Chabibulin - Brodeur. 18.116 divákov.

COLORADO - LOS ANGELES 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 7. Hinote (Reinprecht, Morris), 9. Blake, 22. Tanguay (Hejduk, Forsberg). Strely na bránku: 22:26. Brankári: Roy - Huet (23. Storr). 18.007 divákov.

VANCOUVER - PHOENIX 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Ruutu (Salo, Jovanovski), 19. Klatt (Linden, Salo), 23. Cooke (D. Sedin, Sopel), 33. D. Sedin (H. Sedin, King), 55. Jovanovski (Näslund, Sopel) - 10. Johnson (Doan, Numminen). Strely na bránku: 36:25. Brankári: Cloutier - Boucher. 18.514 divákov.

CALGARY - DALLAS 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Nichol (Saprykin, Betts), 63. Donovan (Yelle) - 8. Dahlen (Sydor, Modano). Strely na bránku: 28:25. Brankári: Turek - Turco. 16.533 divákov.

SAN JOSE - DETROIT 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Marleau (McLaren, Sturm), 37. Smith (Graves, Fahey), 59. Loyns (McCauley, Cheechoo). Strely na bránku: 17:25. Brankári: Toskala - Joseph. 17.496 divákov.

CHICAGO - NASHVILLE 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Nikolišin, 15. Simon (Nikolišin, Sullivan), 26. Bell (Eastwood), 47. Sullivan (Žamnov) - 23. Wilm (Hulse, Hartnell). Strely na bránku: 26:23. Brankári: Passmore - Vokoun. 11.679 divákov.

ST. LOUIS - FLORIDA 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 51. Boguniecki (Jackman, Weight), 60. Weight (Stillman, Mellanby) - 54. Švidkij (Trnka, Huselius). Strely na bránku: 26:28. Brankári: Johnson - Hurme. 19.903 divákov.