Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Z tucta Slovákov skóroval iba Bondra, rozhodca Fraser vyrovnal rekord NHL

New York 29. marca (TASR) - V šiestich zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa dvomi bodmi do štatistík zapísali traja slovenskí hokejisti, ale iba ...

New York 29. marca (TASR) - V šiestich zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa dvomi bodmi do štatistík zapísali traja slovenskí hokejisti, ale iba útočník Washingtonu Peter Bondra sa presadil aj strelecky.

V New Yorku domáci Islanders podľahli Torontu 2:5 a brankár Maple Leafs Ed Belfour si zlepšil bilanciu proti Islanders na 13-4-1. Róbert Švehla prihral Kaberlemu na víťazný gól a v závere asistoval aj Alexandrovi Mogiľnému pri jeho strele do prázdnej bránky.

Minnesota zdolala Chicago 4:3 po predĺžení a 40. víťazstvom v sezóne vyrovnala rekord bývalého klubu v Twin Cities Minnesoty North Stars. Organizácia severných hviezd sa už dávnejšie presťahovala do Dallasu. Na víťazný gól divochov prihrával Marián Gáborík, bod za asistenciu si pripísal aj Ľubomír Sekeráš.

New Jersey síce v Atlante prestrieľalo domácich 44:18, ale k lepšiemu výsledku ako 1:1 to hosťom nepomohlo. Ľuboš Bartečko vystrelil na bránku diablov trikrát, Jiří Bicek ohrozil brankára domácich raz.

Buffalo zdolalo Montreal aj s Richardom Zedníkom a Marcelom Hossom 4:1. Domáci Taylor Pyatt dosiahol prvý hetrik v kariére, na dva góly mu prihral Miroslav Šatan. Buffalo poslalo obrancu Radoslava Hecla na farmu do Rochesteru.

Hviezdou stretnutia Ottawa - Washington (2:3) bol hosťujúci Peter Bondra. Slovák 27. gólom v sezóne otvoril skóre a v druhej tretine prihral Trentovi Whitfieldovi na víťazný gól. Bondra mal šancu zvýšiť náskok Capitals, ale jeho strelu zastavila žŕdka. Capitals sú v Juhovýchodnej divízii po tomto víťazstve už iba dva body za vedúcou Tampou Bay. "Hrali sme dobre tímovo a držali sa nášho systému," povedal Bondra a dodal: "Niektoré kluby si občas dávajú krátku prestávku alebo nechajú odpočívať niektorých hráčov, ale my budeme bojovať až do konca. Je veľký rozdiel vyhrať divíziu a začať play off doma." Senátori Zdeno Chára a Marián Hossa sa bodovo nepresadili. Rozhodca Kerry Fraser viedol 1475. zápas v NHL, čím vyrovnal historický rekord Andyho van Hellemonda.

Brankár Jussi Markkanen zlikvidoval 26 striel a zaznamenal tretí "shutout" v sezóne pri víťazstve Edmontonu nad Columbusom 4:0. Andrej Nedorost v drese hostí zaznamenal dva mínusové body a v závere zápasu dostal dve minúty za hrubosť.

NEW YORK ISLANDERS - TORONTO 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 10. Hamrlík (Parrish, Peca), 29. Webb (Bates, Weinhandl) - 3. Mogiľnyj (Berg, Sundin), 9. Sundin (Jackman, Höglund), 25. Kaberle (Sundin, ŠVEHLA), 53. Reichel (Healey), 60. Mogiľnyj (ŠVEHLA). Strely na bránku: 39:22. Brankári: Snow - Belfour. 16.234 divákov.

MINNESOTA - CHICAGO 4:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 4. Žoltoks (SEKERÁŠ), 56. Marshall (Žoltoks), 60. Ronning (Žoltoks, Brunette), 62. Park (GÁBORÍK) - 12. Eastwood (Bell), 51. Radulov (Arnason, Henry), 57. Karpovcev (Žamnov). Strely na bránku: 33:25. Brankári: Roloson - Passmore. 18.568 divákov.

ATLANTA - NEW JERSEY 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 52. Savard (Heatley, Kozlov) - 56. Gomez (Niedermayer, Stevenson). Strely na bránku: 18:44. Brankári: Nurminen - Brodeur. 17.532 divákov.

BUFFALO - MONTREAL 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 1. Pyatt (Briere, Žitnik), 21. Hecht (Dumont, Briere), 31. Pyatt (Žitnik, ŠATAN), 33. Pyatt (ŠATAN) - 49. Perreault (Dackell, Brisebois). Strely na bránku: 31:27. Brankári: Biron - Garon. 16.024 divákov.

OTTAWA - WASHINGTON 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Havlát (Varaďa, Pothier), 40. Havlát (Bonk, Varaďa) - 3. BONDRA (Zubrus, Gončar), 24. Berezin (Sutherby, Whitfield), 37. Whitfield (BONDRA, Sutherby). Strely na bránku: 32:18. Brankári: Lalime - Kölzig. 18.311 divákov.

EDMONTON - COLUMBUS 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Isbister (Laraque, Horcoff), 32. Smyth (Hemský, Marchant), 40. Cross (Comrie, Staios), 46. Chimera (Swanson). Strely na bránku: 36:26. Brankári: Markkanen - Labbe. 16.839 divákov.