Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

V Buffale majú vírus SARS, Šatan dal gól a asistoval

NEW YORK 30. marca (SITA) - Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili v sobotňajšom stretnutí kanadsko - americkej NHL na ľade Caroliny 3:1 a zaznamenali prvýkrát v sezóne štyri víťazstvá v rade. Caroline, ktorá má v NHL momentálne najmenej bodov, dali šable vše

tky tri góly v presilovkách. V prvej tretine dvakrát využili početnú výhodu o dvoch hráčov. Podiel na oboch góloch mal Miroslav Šatan. Prvý sám strelil, pri druhom si pripísal asistenciu. Pred stretnutím museli od tímu hostí s podozrením na vírus Severe Accute Respitory Syndrome (SARS) odísť obrancovia Brian Campbell a Rhett Warrener. "Aj ja som sa sústredil na chlapcov, ktorí majú podozrenie na vírus. Vedenie nám vysvetlilo situáciu, údajne nám nič nehrozí. Teraz už nehráme pod tlakom. Nepamätám si, kedy sme naposledy strelili tri góly v presilovkách. Je to skvelý pocit po ťažkých časoch, ktoré sme prežili," povedal Šatan, ktorý ukončil 11-zápasovú šnúru bez streleného gólu.
Pred stretnutím Toronto - Washington bol domáci Mats Sundin ocenený za to, že ako štvrtý hráč v klubovej histórii odohral v NHL 1000 zápasov a nazbieral v nich viac ako 1000 bodov. V predĺžení potom v presilovke rozhodol o víťazstve nad Washingtonom. Početnú výhodu získali domáci po faule Sergeja Gončara na Owena Nolana, za ktorý dostal hosťujúci obranca dvojnásobný menší trest. Domáci viedli už 3:1, keď si pri treťom góle pripísal asistenciu slovenský obranca Róbert Švehla. O vyrovnanie sa postaral hosťujúci Peter Bondra. Najprv asistoval pri góle Konowalchuka, neskôr sám skóroval a vyrovnal. V predĺžení však rozhodol Sundin a pripísal si 12. gól v predĺžení v kariére.
Brett Hull nastúpil v drese Detroitu proti svojmu bývalému tímu zo St. Louis a zaznamenal 33. hetrik v kariére. Detroit prehral z ostatných 22 zápasov len tri. Tohtosezónny debut absolvoval obranca St. Louis Chris Pronger. Na ľade strávil vyše 17 minút a v 17. minúte sa mu podarilo aj skórovať. Prvý zápas po príchode z Floridy odohral za domácich Valerij Bure. V posledných minútach sa stretnutie premenilo na boj a rozhodcovia udelili celkovo 243 trestných minút.
Colorado vyrovnalo klubový rekord ešte z čias Quebecu Nordiques v počte zápasov na domácom ľade, v ktorých získalo minimálne jeden bod. Lavíny bodovali v 15 domácich stretnutiach a v tabuľke Západnej konferencie získali na St. Louis, s ktorým bojujú o štvrtú priečku, dvojbodový náskok. Jediný gól Phoenixu strelil slovenský útočník Branko Radivojevič, v 9. minúte otvoril v presilovke skóre duelu.
Čech Roman Čechmánek z Philadephie vychytal v súboji s Pittsburghom piatykrát v sezóne čisté konto. V kariére sa mu to podarilo už 19-krát a v klubovej štatistike sa v počte shutoutov dostal na 2. miesto vedľa Rona Hextalla. Za Philadelphiu skóroval aj Michal Handzuš a bol to už jeho 22. gól v aktuálnej sezóne. Flyers dokázali zdolať Pittsburgh v devätnástom z posledných 20 domácich stretnutí.
Po domácej prehre s Ottawou stratili hokejisti Montrealu šancu na postup do záverečných bojov o Stanleyho pohár. Na udržanie šance na postup museli Canadiens zvíťaziť. Zásluhou Koivua sa ujali vedenia 1:0, potom však vyrovnal Bryan Smolinski a góly strieľali už len hostia. Asistenciu si pri Smolinskeho góle pripísal Marián Hossa.
Prvý gól súboja Los Angeles - Vancouver strelili domáci zásluhou Frolova. Asistencie si pripísali Žigmund Pálffy a Ľubomír Višňovský. Potom sa však už presadili len hostia a na ľade kráľov zvíťazili prvýkrát od 6. apríla 1996. V sezóne už Vancouver nazbieral 103 bodov, čím prekonal klubový rekord zo sezóny 1992/93.

Boston - NY Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Alexej Kovaľov ukončil osobný deväťzápasový gólový pôst a dvoma presnými zásahmi pomohol NY Rangers k víťazstvu na ľade Bostonu. Hostia tak stále živia nádeje na postup do play off, keď na ôsmu postupovú priečku vo Východnej konferencii, na ktorej je momentálne mestský konkurent Islanders, strácajú štyri body. Majú však na svojom konte o jeden zápas viac. Rangers zvíťazili vo štvrtom z posledných piatich stretnutí.
Góly: 32. J. Thornton (G. Murray, Knuble) - 19. Kovaľov (Barnaby, Mironov), 31. Kovaľov (Nedvěd, Barnaby), 43. Leetch. Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Boynton (BOS) DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:24. Brankári: Shields - Dunham. Diváci: 17 565.

St. Louis - Detroit 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Brett Hull hrajúci proti svojmu bývalému tímu zaznamenal 33. hetrik v kariére. Detroit prehral z ostatných 22 zápasov len tri. Tohtosezónny debut absolvoval obranca St. Louis Chris Pronger. Na ľade strávil vyše 17 minút a v 17. minúte sa mu podarilo aj skórovať. Prvý zápas po príchode z Floridy odohral za domácich Valerij Bure. V posledných minútach sa stretnutie premenilo na boj a rozhodcovia udelili celkovo 243 trestných minút.
Góly: 17. Pronger (Martins), 53. T. Nash (Chavanov, Low) - 12. B. Hull (Zetterberg, Daciuk), 15. Daciuk (B. Hull, Legace), 39. Lidström (Shanahan, Larionov), 54. Fiodorov (Dandenault), 57. B. Hull (Schneider, Daciuk), 59. B. Hull (Daciuk, Zetterberg). Vylúčení: 12:12 na 2 min, navyše Low, T. Nash, Jackman, Mellanby, Drake - McCarty, Shanahan, Draper, Bykov na 5 min, Mellanby, Salvador, M. Walker, Podein, Weight - Schneider, Holmström, Robitaille, Dandenault na 10 min, Mellanby, Drake, Jackman - McCarty, Draper, Bykov DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:21. Brankári: Osgood - Legace. Diváci: 19 951.

Colorado - Phoenix 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly: 14. Hahl (Hinote), 15. Škoula (Forsberg, R. Blake), 16. De Vries (Reinprecht, Battaglia), 21. Hejduk (Forsberg, Morris), 34. De Vries (R. Blake, Shantz), 45. Hahl (Aubin) - 9. Radivojevič (Mara, Gratton). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Parker, Hinote, Marchment - Buchberger, Ference, Nazarov na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:28. Brankári: P. Roy - Bierk (od 34. Boucher). Diváci: 18 007.

Philadelphia - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Čech Roman Čechmánek vychytal piatykrát v sezóne čisté konto. V kariére sa mu to podarilo už 19-krát a v klubovej štatistike sa v počte shutoutov dostal na 2. miesto vedľa Rona Hextalla. Za Philadelphiu skóroval aj Michal Handzuš a bol to už jeho 22. gól v aktuálnej sezóne. Flyers dokázali zdolať Pittsburgh v devätnástom z posledných 20 domácich stretnutí.
Góly: 4. Roenick (M. Murray, Weinrich), 39. HANDZUŠ, 54. M. Murray (Roenick, Juškevič). Vylúčený: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:20. Brankári: Čechmánek - Caron. Diváci: 19 654.

Toronto - Washington 4:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Pred stretnutím bol Mats Sundin ocenený za to, že ako štvrtý hráč v klubovej histórii odohral v NHL 1000 zápasov a nazbieral v nich viac ako 1000 bodov. V predĺžení potom v presilovke rozhodol o víťazstve nad Washingtonom. Početnú výhodu získali domáci po faule Sergeja Gončara na Owena Nolana, za ktorý dostal hosťujúci obranca dvojnásobný menší trest. Domáci viedli už 3:1, keď si pri treťom góle pripísal asistenciu slovenský obranca Róbert Švehla. O vyrovnanie sa postaral hosťujúci Peter Bondra. Najprv asistoval pri góle Konowalchuka, neskôr sám skóroval a vyrovnal. V predĺžení však rozhodol Sundin a pripísal si 12. gól v predĺžení v kariére.
Góly: 36. McCabe (Reichel, Antropov), 41. Mogiľnyj (Sundin), 49. Belak (ŠVEHLA), 63. Sundin (Mogiľnyj, Höglund) - 39. Berry (Nylander), 54. Konowalchuk (BONDRA, Gončar), 57. BONDRA (Berezin, Gončar). Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Belak - Peat na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 30:31. Brankári: Belfour - Charpentier. Diváci: 19 427.

Carolina - Buffalo 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Buffalo dosiahlo prvýkrát v sezóne štyri víťazstvá po sebe. Caroline, ktorá má v NHL momentálne najmenej bodov, dali šable všetky tri góly v presilovkách. V prvej tretine dvakrát využili početnú výhodu o dvoch hráčov. Podiel na obch góloch mal Miroslav Šatan. Prvý sám strelil, pri druhom si pripísal asistenciu. Pred stretnutím museli od tímu hostí s podozrením na vírus Severe Accute Respitory Syndrome (SARS) odísť obrancovia Brian Campbell a Rhett Warrener. "Aj ja som sa sústredil na chlapcov, ktorí majú podozrenie na vírus. Vedenie nám vysvetlilo situáciu, údajne nám nič nehrozí. Teraz už nehráme pod tlakom. Nepamätám si, kedy sme naposledy strelili tri góly v presilovkách. Je to skvelý pocit po ťažkých časoch, ktoré sme prežili," povedal Šatan, ktorý ukončil 11-zápasovú šnúru bez streleného gólu.
Góly: 11. DeFauw (Daniels, St. Jacques) - 14. ŠATAN (Briere, Connolly), 20. Afinogenov (Pyatt, ŠATAN), 21. Briere (Hecht, Dumont). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:15. Brankári: Weekes - Noronen. Diváci: 17 677.

Montreal - Ottawa 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Koivu (Rivet) - 22. Smolinski (Schaefer, Marián HOSSA), 27. Pothier (Spezza), 58. Spezza (J. Hull, Neil). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Audette - Hnidy na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:31. Brankári: Theodore - Lalime. Diváci: 21 273.

Tampa Bay - Florida 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Martin St. Louis skóroval iba 37 sekúnd pred koncom stetnutia s Floridou a Tampa Bay tak natiahla sériu bez prehry na rekordných 11 zápasov. Florida strelila v posledných šiestich vystúpeniach maximálne jeden gól.
Góly: 60. St. Louis (Richards, Lecavalier) - 42. Jokinen (Viktor Kozlov, Huselius). Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše A. Roy (TB) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:30. Brankári: Chabibulin - Luongo. Diváci: 19 420.

Nashville - Atlanta 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Dany Heatley v prvej tretine nepremenil trestné strieľanie, no v druhej časti hry strelil už svoj 37. gól v sezóne. Atlanta tak prvýkrát v klubovej histórii zvíťazila na ľade Nashvillu.
Góly: 27. G. Johnson (Hulse, Petrov), 58. Pederson (Eaton, Hartnell) - 9. Safronov (Lessard, Cowan), 19. Savard (Tjärnqvist, Heatley), 39. Heatley (Savard, Viačeslav Kozlov). Nepremenené trestné strieľanie: 7. Heatley. Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše S. Walker - Tamer na 5 min, Walker na 10 min, Tamer DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:22. Brankári: Vokoun - Nurminen. Diváci: 15 363.

Calgary - Columbus 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)
Geoff Sanderson strelil štyri góly a rozhodujúcou mierou sa zaslúžil o víťazstvo Columbusu na ľade Calgary. Šiestykrát v kariére prekonal hranicu 30 gólov v sezóne. Päť bodov si do kanadského bodovania pripísal jeho spoluhráč z útoku Andrew Cassels, s ktorým v minulosti hrávali v Hartforde.
Góly: 23. Conroy (Iginla, Leopold), 24. Montador (Saprykin, Drury), 25. Gelinas (Iginla, Conroy), 58. Gelinas (Conroy, Iginla) - 1. Cassels (Výborný, Sanderson), 6. Davidson (R. Nash, Pirjetä), 27. Sanderson (Špaček, Cassels), 33. Sanderson (Špaček, Cassels), 37. Sanderson (Whitney, Cassels), 60. Sanderson (Cassels, Výborný). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Donovan - Jamie Allison na 5 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:26. Brankári: Turek - Denis. Diváci: 16 007.

Los Angeles - Vancouver 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Prvý gól strelili domáci zásluhou Frolova, asistencie pri jezho zásahu si pripísali Žigmund Pálffy a Ľubomír Višňovský. Potom sa však už presadili len hostia a v Los Angeles zvíťazili prvýkrát od 6. apríla 1996. V sezóne už Vancouver nazbieral 103 bodov, čím prekonal klubový rekord zo sezóny 1992/93.
Góly: 7. Frolov (PÁLFFY, VIŠŇOVSKÝ) - 17. Cooke (Reid), 27. H. Sedin (D. Sedin), 32. Näslund (Cooke), 42. Linden (Näslund, Sopel), 56. D. Sedin (H. Sedin, Malík). Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše Laperriere - Allen, Jovanovski (VAN) DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:34. Brankári: Storr - Auld. Diváci: 18 118.

San Jose - Dallas 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Sekundu pred koncom vystrelil Teemu Selänne, puk sa dostal do bránky, no rozhodcovia po preštudovaní videozáznamu gól neuznali. Dallas tak zvíťazil v San Jose 4:3.
Góly: 17. Selänne (Graves, Hannan), 38. Sturm (Marleau, McLaren), 52. Sturm (Damphousse, Harvey) - 2. Young (Lehtinen, Turco), 9. Lehtinen (Modano, Young), 39. Dahlén (Matvichuk, Robidas), 58. Morrow (Arnott, Dahlén). Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše Fahey - Morrow na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:38. Brankári: Toskala - Turco. Diváci: 17 496.