Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Sagan ani Démare nebodovali, z úniku triumfoval Tratnik

Anglicko - Turecko 2:0 v 7. kvalifikačnej sk. o postup na EURO 2004

Sunderland:

7. skupina:

Anglicko - Turecko 2:0 (0:0)

Góly: 75. Vassell, 90+. Beckham (11m). Rozhodoval: Urs Meier (Švaj.), 47.667 divákov.

Anglicko: James - G. Neville, Campbell, Ferdinand, Bridge - Beckham, Scholes, Gerrard, Butt - Rooney (89. Dyer), Owen (58. Vassell).

Tureck: Rüstü - Fatih Akyel (79. Sükür), Alpay, Bülent, Ergun - Okan Buruk (59. Ümit Davala), Tugay, Emre Belozoglu, Bastürk (70. Hasan Sas) - Nihat, Mansiz.

Od úvodných minút sa hral na štadióne Svetla v Sunderlande svižný futbal. Turci sa snažili o kombinačnú hru s množstvom krátkych prihrávok, Angličania sa spoliehali na nakopávané dlhé lopty. Obe strany vychádzali z disciplinovanej obrany a tak sa čakalo na chybu súpera. V úvodnom polčase mali po chybe brankára Rüstüa najväčšiu príležitosť domáci. Brankárovi hostí vypadla centrovaná lopta na päťke, mladík Rooney, ktorý dostal prvý raz dôveru v základnej zostave však neprestrelil brániaceho Bülenta a volej dobiehajúceho Beckhama mieril tesne vedľa opustenej brány. Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani v druhom polčase, domáci však mali častejšie lopotu na kopačkách. Vypracovali si niekoľko príležitostí najmä vďaka štandardným situáciám. V 63. minúte Rüstü Beckhamovu strelu z priameho kopu vytlačil na rohový kop a pri nasledujúcom závare mu pomohli tureckí zadáci. Albion sa však napokon dočkal. Po centri do šestánstky ešte Rüstü na prvú strelu reagoval, proti dorážke striedajúceho Vassella však už bol bezmocný - 1:0. Až po inkasovanom góle si vypracovali aj hostia šancu, Nihatovu gólovú hlavičku však James zázračne vyškrabal. V závere zápasu sa dopustil chyby dovtedy bezchybný rozhodca Meier, ktorý nariadil pokutový kop a Beckham uzavrel koečný účet na 2:0.