Hossa a Bondra dvakrát skórovali

Sportnet|14. apr 2003 o 00:00

NEW YORK - V sobotňajšom stretnutí 1. kola play off Ottawa - N. Y. Islanders (3:0) strelil Marián Hossa dva góly a pomohol svojmu tímu oplatiť rovnakú prehru z prvého zápasu série. V základnej časti sa ani raz nestalo, aby klub z hlavného mesta Kanady ...

Peter Bondra (č. 12) z Washington Capitals sa teší z gólu, ktorým v tretej tretine stretnutia proti Tampa Bay prekonal brankára Nikolaja Chabibulina. Vpravo dvíha ruky Čech Robert Lang. Capitals vyhrali 6:3. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - V sobotňajšom stretnutí 1. kola play off Ottawa - N. Y. Islanders (3:0) strelil Marián Hossa dva góly a pomohol svojmu tímu oplatiť rovnakú prehru z prvého zápasu série. V základnej časti sa ani raz nestalo, aby klub z hlavného mesta Kanady prehral dvakrát za sebou na domácom ľade. „Stretnutie bolo rovnaké ako to predchádzajúce, len sa vymenili strany,“ povedal kouč Newyorčanov Peter Laviolette. Skóre otváral aj uzatvoril slovenský útočník Marián Hossa.

„Vedeli sme, že v prvom zápase sme hrali slabo a v tomto sa môžeme už len zlepšiť. Vždy hráme lepšie, keď skórujeme ako prví,“ povedal starší z bratov Hossovcov. Úvodný gól strelil v 7. minúte po tom, čo si vymenil puk so Smolinským. „Prečíslili sme ich a ja som nabral dobrú rýchlosť smerom na bránku. Bryan mi skvele prihral a mne už len stačilo nasmerovať puk hokejkou do bránky,“ komentoval presný zásah najlepší kanonier Ottawy v tejto sezóne. Asistenciu na góle si pripísal aj Zdeno Chára. V 35. minúte sa Hossa snažil v presilovke prihrať na ľavú stranu, no puk si do bránky zrazil český obranca hostí Roman Hamrlík. „Chcel som prihrať Havlátovi, puk sa však od korčule dostal pomedzi nohy brankára Snowa do bránky. Bol to šťastný gól, no aj také platia,“ uviedol Hossa.

Bondrovo strelecké maximum

Prvé vystúpenie Tampy Bay v play off za sedem rokov sa skončí asi veľmi rýchlo. Washington vedie po dvoch stretnutiach na Floride na zápasy už 2:0 a pred sebou má dva súboje na domácom ľade. Jágra trápi zápästie, no aj napriek tomu otváral skóre a potom pridal ešte jeden úspešný strelecký pokus a dve asistencie. „To je Jágr. Je úžasné sledovať ho z lavičky. Jeho prvý gól bol pre nás veľmi dôležitý a na ňom sme mohli stavať,“ hodnotil výkon spoluhráča Peter Bondra. Jágr sa podieľal aj na prvom z dvoch Bondrových gólov v zápase. „Snažili sa zdvojiť Jágra, tak vznikol priestor pre mňa,“ opísal gólový moment Bondra. V 44. minúte skóroval aj druhýkrát strelou spomedzi kruhov a získal pre hostí vedenie 5:2. Slovenský reprezentant si pripísal aj asistenciu pri Jágrovom góle a vyrovnal svoje maximum v počte gólov a bodov v jednom zápase play off.

Vancouver ukončil sériu siedmich prehier v play off vo vlastnej hale GM Place víťazstvom nad St. Louis 2:1. Pavol Demitra dal jediný gól hostí.

Anaheim víťazí nad obhajcom

Anaheim zvíťazil aj v druhom stretnutí v Detroite a prekvapujúco vedie na zápasy už 2:0, naopak Colorado využilo svoje skúsenosti a vyrovnalo stav súboja s Minnesotou na 1:1 na zápasy. Domáci brankár Patrick Roy si pripísal 24 úspešných zákrokov a odchytal už 149. víťazný zápas v play off. Súboj mohol svojím druhým gólom v play off zdramatizovať aj Marián Gáborík. Avšak v dobrej streleckej pozícii, priamo pred bránkou súpera, sa nedokázal presadiť. Dnes podvečer sa séria presunie do Minneapolisu, kde diváci uvidia prvé stretnutie play off od apríla 1992.