Stümpel asistoval pri výhre Bostonu

Sportnet|17. apr 2003 o 00:00

NEW YORK - Svoje prvé víťazstvo v úvodnom kole play off NHL si v utorok pripísali hokejisti Boston Bruins. Po triumfe 5:1 na domácom ľade nad New Jersey znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:3. Bostonskí hráči tak až vo štvrtom stretnutí

Slovák Peter Bondra z Washington Capitals bojuje o puk s brankárom Tampy Bay Lightning Nikolajom Chabibulinom v 3. zápase 1. kola play off zámorskej hokejovej NHL. Washington prehral 3:4 po predĺžení.

FOTO - TASR/AP

našli recept na vynikajúceho brankára Devils Martina Brodeura, ktorý sa po piatom góle dal v 44. minúte vystriedať Coreyom Schwabom. Brodeura dvakrát prekonal obranca Dan McGillis, raz kapitán Joe Thornton s Martinom Lapointom a Martym McInnisom. Asistenciu si pri prvom McGillisovom góle v presilovke pripísal slovenský center Jozef Stümpel.

Znížiť sériu s Washingtonom na 1:2 sa podarilo Tampe Bay. Lightning zdolali Capitals 4:3, keď rozhodnutie prišlo v tretej minúte predĺženia. Pri vylúčení Jaromíra Jágra a Kena Kleeho strelil víťazný gól a svoj druhý v zápase Vincent Lecavalier. „Presilovka piatich proti trom je v predĺžení zriedkavá, ale nemôžete sa spoliehať na to, že rozhodcovia nič neodpískajú. Hráči Washingtonu faulovali a my sme to využili,“ povedal Lecavalier, ktorý si nespomenul na podobnú situáciu v kariére.

Vyrovnaný je súboj medzi Edmontonom a favoritom z Dallasu. Stars vyhrali na ľade Oilers 3:1 a vyrovnali stav na zápasy na 2:2. Hosťom vyšiel úvod a už po 78 sekundách ich poslal do vedenia ruský obranca Sergej Zubov. Na začiatku tretej tretiny vyrovnal Shawn Horcoff. Dallasu však patrila 46. a 47. minúta, keď v priebehu 23 sekúnd skórovali center Stu Barnes a fínsky nováčik Niko Kapanen. Obranca Edmontonu Steve Staios označil oba góly za šťastné. Jeho tím si podľa neho prehral zápas slabým dôrazom pred bránkou. „Oni mali dorážky, my nie, a to rozhodlo. Sme však pripravení napraviť to v ďalšom stretnutí v Dallase,“ povedal Staios. Strelcovi víťazného gólu Stuovi Barnesovi padol kameň zo srdca. „Je to veľmi dôležité víťazstvo. Ísť na domáci ľad za stavu 1:3 na zápasy by bolo nepríjemné. Dnes sa smejeme, ale čaká nás ešte tvrdá práca,“ povedal veterán, ktorý do tímu Stars prišiel počas sezóny z Buffala. (sita)