Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
Paralelný obrovský slalom | Sledujte naživo
Vlhová ide vyraďovaciu súťaž, v prvom kole ju vyzve Holanďanka

Bondrov gól nezabránil vypadnutiu Washingtonu z play off

NEW YORK 21. apríla (SITA) - Hokejisti Tampy Bay si výhrou 2:1 nad Washingtonom zabezpečili v nedeľu postup do druhého kola play off NHL. Rozhodujúci moment prišiel až v treťom predĺžení, keď hosťujúci útočník Martin St. Louis využil v 105. minúte presilo

vú hru. Tampa tak po prehrách v prvých dvoch zápasoch dokázala zdolať Washington štyrikrát za sebou, čo jej vynieslo prvý postup do ďalšieho kola vyraďovacej časti v histórii klubu. "Chceme v play off pokračovať ďalej. Nikdy neviete, kam až sa dá dostať," vyhlásil tréner Lightning John Tortorella. Víťazný gól St. Louisa, ktorý bol jeho piatym v sérii, prišiel počas trestu Capitals za príliš veľa hráčov na ľade. Šikovný krídelník prebral spoza bránky puk od Vincenta Lecavaliera a strelou zápästím prekonal gólmana Olafa Kölziga. "Mali sme šťastie," priznal Tortorella a pokračoval: "Presilovka v čase, keď sú už všetci hráči poriadne unavení, je určite veľká výhoda." Hráčom, ktorý predčasne skočil z lavičky, bol obranca Jason Doig. "Bol veľmi rozpálený a skočil tam skoro. Túto sériu sme si prehrali sami vlastnými chybami," povedal tréner Washingtonu Bruce Cassidy. Jeho tím bol po celý zápas aktívnejší a v závere druhej tretiny sa ujal vedenia presilovkovou strelou slovenského útočníka Petra Bondru. Lenže päť minút pred koncom tretej tretiny fauloval pred bránkou Fredrika Modina obranca Sergej Gončar a veterán Dave Andreychuk z následnej presilovky vyrovnal. Svoj druhý zápas v tohtoročnom play off odohral krídelník Capitals Ivan Čiernik a na trestnej lavici si odsedel tri menšie tresty.

Až posledný siedmy duel rozhodne o víťazovi série medzi St. Louis a Vancouverom. V tom šiestom totiž hráči Canucks dokázali zvíťaziť na ľade Blues 4:3. Veľký podiel na výhre mal kapitán Markus Näslund, ktorý strelil jeden gól a dva svojim spoluhráčom pripravil. Canucks tak dokázali vyrovnať stav na zápasy z 1:3 na 3:3. "Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Naše výkony sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Teraz nám zostáva vyhrať už len ten posledný," povedal Näslund. St. Louis nepomohla ani produktivita Douga Weighta, autora dvoch gólov a prihrávky. "Aj napriek prehre si naďalej veríme. Máme lepší tím a to chceme aj dokázať postupom do ďalšieho kola," vyhlásil sebavedomo center Weight. St. Louis ešte nikdy v histórii neprehralo v sérii, keď viedlo 3:1. Hráči Blues museli po dvoch tretinách doťahovať trojgólový náskok Canucks. Za chrbát Dana Cloutiera však prešli len strely Erika Bogunieckeho a Weighta. "Škoda, že sme nehrali tak ako v tretej tretine celý zápas. Už sme sa mohli radovať z postupu," hneval sa domáci krídelník Cory Stillman. Jeho spoluhráč Pavol Demitra neúspešne ohrozil Cloutiera tromi strelami. Rozhodujúci duel je na programe v utorok vo Vancouveri.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - Tampa Bay 1:2 po trojnásobnom predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 38. BONDRA (Gončar, Halpern) - 56. Andreychuk (Richards, Boyle), 105. St. Louis (Lecavalier, Prospal). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 61:46. Brankári: Kölzig - Chabibulin. Diváci: 15 269. Konečný stav série: 2:4 (3:0, 6:3, 3:4 po predĺžení, 1:3, 1:2, 1:2 po predĺžení).

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Vancouver 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Góly: 11. Weight (Chavanov, Tkachuk), 47. Boguniecki (Weight, Stillman), 51. Weight (Mellanby, Chavanov) - 4. Näslund (Morrison), 15. Öhlund (Näslund, Bertuzzi), 29. H. Sedin (Öhlund, D. Sedin), 37. Jovanovski (Sopel, Näslund). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:26. Brankári: Osgood - Cloutier. Diváci: 19 522. Stav série: 3:3 (6:0, 1:2, 3:1, 4:1, 3:5, 3:4).