Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

NHL: V 4 zápasoch 3 predĺženia, Slováci žiarili -text,hlasy,sumár -SÚHRN víkendu

New York 27. apríla (TASR) - Hokejisti Anaheimu a New Jersey sa cez víkend tešili zo zhodných víťazstiev 3:2 v prvých predĺženiach druhých zápasov štvrťfinále ...

New York 27. apríla (TASR) - Hokejisti Anaheimu a New Jersey sa cez víkend tešili zo zhodných víťazstiev 3:2 v prvých predĺženiach druhých zápasov štvrťfinále play off NHL. V prvých zápasoch sérií sa ujali vedenia Ottawčania aj zásluhou bodových hodov Mariána Hossu a Zdena Chára, Minnesota naopak napriek záberom Mariána Gáboríka prehráva s Vancoverom.

V noci na sobotu ideli diváci dramatické stretnutie Západnej konferencie so šťastným koncom pre domáci tím na štadióne Vancouveru. Skóre zápasu proti Minnesote (4:3 po predĺžení) otvoril v 18. minúte Sergej Žoltoks, no ani ďalšie dva góly Wesa Walza v tretej tretine, pri ktorých asistoval Slovák Gáborík, nezrazili domácich na kolená. Vytúženého vyrovnania sa domáci dočkali zásluhou Matta Cooka 1,2 sekundy pred koncom riadneho času. Definitívne rozhodnutie padlo v 4. minúte prvého predĺženia, keď Trent Klatt skóroval v presilovej hre po vylúčení slovenského obrancu Ľubomíra Sekeráša za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. "Neviem, či som niekedy v živote strelil dôležitejší gól ako tento," povedal po zápase šťastný strelec Klatt, ktorý je odchovancom hokeja v Minnesote, kde sa narodil.

V súboji semifinále Východnej konferencie Ottawy a Philadelhpie (4:2) žiarili obaja Slováci v drese senátorov. Hossa ako prvá hviezda sa prezentoval gólom a dvoma asistenciami, čo bol doteraz jeho najlepší výkon v play off v kariére. Tretia hviezda, dvojmetrový Chára spečatil výsledok na konečných 4:2 a pridal aj jednu asistenciu. Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, no po góloch Martina Havláta, Hossu a kapitána Daniela Alfredssona vývoj zápasu otočili. "Keď sme strelili prvý gól, diváci nás začali hlasito podporovať a to bola pre nás vzpruha. Uvedomovali sme si, že sme nezačali dobre a že sa môžeme v priebehu zápasu už iba zlepšiť," povedal Hossa. V bránke hostí nemal svoj deň Roman Čechmánek, ktorý pustil za svoj chrbát štyri zo 17 striel. Michal Handzuš sa bodovo nepresadil, na zápas nenastúpil ďalší Slovák v drese Philadelphie Radovan Somík.

V noci na nedeľu vo Východnej konferencii rozhodol o triumfe Devils nad Tampou svojím siedmym gólom vo vyraďovačke Jamie Langenbrunner a New Jersey vedie v sérii 2:0. Úspešný strelec vyťažil z ideálnej prihrávky Johna Maddena pohotovým švihom do pŕs brankára Nikolaja Chabibulina a keďže súperovi obrancovia neboli dosť dôrazní, v dorážke zasunul puk medzi Rusove betóny. Bol to Langenbrunnerov štvrtý víťazný gól pri šiestich triumfoch Devils. Zaujímavosťou je aj vyrovnávajúci gól domáceho Granta Marshalla na 2:2, ktorý padol po 66-zápasových suchotách tohto útočníka v play off. "Bol to pre mňa šťastný moment kariéry, ale až potom, keď sme v predĺžení rozhodli," konštatoval Marshall.

Podobne ako newyorský tím sú na tom aj Mighty Ducks na západe, ale s výhodou ďalších dvoch zápasoch proti Dallasu na domácom ľade. Prvý zásah Mika LeClerca v play off rozhodol už o šiestom víťazstve Anaheimu v rade od začiatku nadstavbovej časti NHL a celý víťazný poltucet si hráči z Kalifornie vybojovali vždy rozdielom jedného gólu. "Je to frustrujúce, takto prehrať," zmohol sa na krátke pozápasové vyjadrenie Mike Modano, najproduktívnejší hráč celej play off, ktorý hral výborne, a na oboch góloch Stars sa podieľal - asistenciou i vlastnou čepeľou. V závere riadneho času však nepremenil obrovskú šancu na 3:2 a onedlho súper vyrovnal.

noc na sobotu:

VANCOUVER - MINNESOTA 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 22. Jovanovski (Morrison, Ruutu), 52. Näslund, 60. Cooke (Klatt, Näslund), 64. Klatt (D. Sedin, Salo) - 18. Žoltoks (Kuba, Ronning), 43. Walz (GÁBORÍK, Stevenson), 49. Walz (GÁBORÍK). Strely na bránku: 39:21. Brankári: Cloutier - Fernandez. 18.514 divákov. Stav série: 1:0.

OTTAWA - PHILADELPHIA 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Góly: 23. Havlát (Smolinski, CHÁRA), 26. HOSSA (Smolinski, Leschyshyn), 30. Alfredsson (HOSSA, Bonk), 52. CHÁRA (HOSSA, Phillips) - 2. Amonte (Roenick, Kapanen), 11. Kapanen (Roenick). Strely na bránku: 17:25. Brankári: Lalime - Čechmánek. 18.197 divákov. Stav série: 1:0.

noc na nedeľu:

Východná konferencia:

NEW JERSEY - TAMPA BAY 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 40. Rafalski (Gomez, Niedermayer), 50. Marshall (Gomez, Niedermayer), 63. Langenbrunner (Madden, Rafalski) - 13. Dingman (Boyle, Pratt), 40. St. Louis. Strely na bránku: 36:28. Brankári: Brodeur - Chabiblin. 17.732 divákov. Stav série: 2:0.

Západná konferencia:

DALLAS - ANAHEIM 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 20. Morrow (Modano, Zubov), 29. Modano (Young, Matvichuk) - 11. Oates (Kariya, Sýkora), 59. Niedermayer (Sýkora, Kariya), 62. Leclerc (Oates, Sýkora). Strely na bránku: 31:27. Brankári: Turco - Giguere. 18.532 divákov. Stav série: 0:2.