Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Gáborík opäť žiaril

NEW YORK 28.apríla (SITA) - V nedeľňajších stretnutiach 2. kola play off zámorskej NHL boli úspešné hosťujúce tímy, ktoré vyrovnali stav sérií na 1:1. Ústrednou postavou Minnesoty bol opäť slovenský útočník Marián Gáborík, ktorého tím po nešťastnom prvom

zápase vyrovnal stav série s Vancouverom na 1:1. Najproduktívnejší hráč Wild najprv otvoril skóre v 25. minúte, keď využil strelou bez prípravy prihrávku Pascala Dupuisa od mantinelu. V tretej tretine zužitkoval Gáboríkovu prihrávku Wes Walz a strelil víťazný gól Minnesoty. Domáci tím potom vyvinul obrovský tlak, ale výsledkom bolo iba skorigovanie výsledku švédskym obrancom Mattiasom Öhlundom minútu a pol pred koncom pri power-play Vancouveru. Domáci sa v hektickom závere dožadovali trestného strieľania, keď obvinili obrancu Minnesoty Willieho Mitchella, že v bránkovisku zovrel puk do rukavíc a vyhodil ho preč od bránky Wild. "Nie som si istý, či som sa dotkol puku rukavicou. Vy by ste to mali vedieť, veď vy máte kamery," odpovedal novinárom po zápase s úškrnom Mitchell. "Je jasné, že puk ležiaci v bránkovisku sa mohol vzduchom dostať do rohu klziska iba tak, že ho niekto rukou vyhodil," nemal žiadne pochybnosti o danej situácii domáci center Trevor Linden. Po záverečnom hvizde sa strhla na ľade hromadná bitka keď, Matt Cooke z Vancouveru sekol do členka Matta Johnsona. Výsledkom bolo päť vyšších trestov a trest do konca zápasu pre hosťujúceho Mitchella. V bránke Minnesoty podal dobrý výkon Dwayne Roloson, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas od zranenia slabín vo štvrtom zápase 1. kola play off proti Coloradu.

V druhom zápase nevyužila Ottawa výhodu domáceho ľadu a pred vypredaným hľadiskom podľahla Philadelphii 0:2. Už v siedmej minúte zmrazil obecenstvo svojím štvrtým gólom v play off Simon Gagne a hostia rýchlo získali vedenie, podobne ako v prvom zápase. Tentoraz sa ale Ottawa nezmohla na žiadnu odpoveď a všetky jej šance stroskotali na výbornom Romanovi Čechmánkovi. Český brankár po slabšom výkone v úvodnom meraní síl, keď zaznamenal iba 13 úspešných zákrokov zo 17 pokusov Senators, zneškodnil tentoraz všetkých 33 striel domácich a pripísal si na konto svoj druhý shutout v kariére v play off NHL. "Na dnešný duel sme sa zodpovedne pripravili. Možno som bol v prvom zápase premotivovaný, preto musím chytať podobne ako v základnej časti," povedal Čechmánek, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. O výhre Flyers rozhodol necelých sedem minút pred koncom najproduktívnejší hráč Philadelphie v play off Marc Recchi, ktorý využil situáciu dvoch na jedného a po nezištnej krížnej prihrávke od Johna Leclaira zaznamenal už svoj siedmy gól v záverečných bojoch o Stanley Cup. Na tomto góle sa asistenciou podieľal aj slovenský center Michal Handzuš. Domáci Maríán Hossa a Zdeno Chára si do svojich štatistík pripísali iba po mínusovom bode a Ottawa tak potvrdila štatistiky, keď ešte nikdy nevyhrala v druhom zápase 2. kola play off a takisto sa jej nikdy nepodarilo uspieť v druhom zápase série play off po tom, čo sa ujala vedenia 1:0.

Východná konferencia:

Ottawa - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Gagne (K. Johnsson), 54. Recchi (Leclair, HANDZUŠ). Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:23. Brankári: Lalime - Čechmánek. Diváci: 18 500. Stav série: 1:1 (4:2, 0:2)

Západná konferencia:

Vancouver - Minnesota 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 38. Jovanovski (Linden, Čubarov), 59. Öhlund - 25. GÁBORÍK (Dupuis), 42. Žoltoks (Brunette, Kuba), 43. Walz (GÁBORÍK, Dupuis). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Jovanovski, Bertuzzi - B. Brown, M. Johnson na 10 min, Mitchell (MIN) na 10 min + DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:18. Brankári: Cloutier - Roloson. Diváci: 18 514. Stav série: 1:1 (4:3 po predĺžení, 2:3)