Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Slováci vyrovnávali na 2:2, Gáborík hviezdou zápasu

New York 30. apríla (TASR) - V oboch zápasoch 2. kola play off zámorskej NHL sa v noci na stredu gólovo presadili slovenskí hokejisti. Vo Philadelphii ...

New York 30. apríla (TASR) - V oboch zápasoch 2. kola play off zámorskej NHL sa v noci na stredu gólovo presadili slovenskí hokejisti. Vo Philadelphii vyrovnal stav stretnutia hosťujúci senátor Marián Hossa a vynútil tak predĺženie, v ktorom bol jeho tím úspešný. Gólom na 2:2 proti Vancouveru sa prezentoval hráč Minnesoty Marián Gáborík, Canucks ale napokon tesne vyhrali.

Minnesota proti Vancouveru nevyužila výhodu domáceho prostredia a po výsledku 2:3 vedú Canucks v sérii 2:1. O osude stretnutia rozhodli presilovky, keď všetkých päť gólov padlo v početnej výhode. Jedným z úspešných strelcov bol Marián Gáborík, druhá hviezda zápasu. Slovenský útočník v polovici stretnutia po prihrávke Sergeja Žoltoksa strelou zápästím vyrovnal šiestym gólom v play off na 2:2. O víťazstve hostí však už o dve minúty rozhodol Daniel Sedin, ktorý po prihrávke od brata Henrika prekonal brankára Dwayne Rolosona. Hráči Wild sa v závere snažili vyrovnať, ale cez robustných obrancov súpera sa už nepresadili. "Je to sklamanie," skonštatoval tréner Wild Jacques Lemaire. "Hrali sme dobre a cítili sme, že môžeme zvíťaziť." Dve veľké šance na vyrovnanie mal Pascal Dupuis, ale v druhej tretine trafil strelou z pravého kruhu iba do žŕdky a v záverečnej časti hry nepremenil brejk počas presilovky Vancouveru. "V posledných piatich minútach sa hráči Wild k ničomu nedostali. Je to pre nás dobrý signál," povedal Cloutier. Obranca domácich Ľubomír Sekeráš sa počas osemnástich minút strávených na ľade do štatistík nezapísal.

Domáci ľad nebol výhodou ani vo Východnej konferencii a Philadelphia po neúspešnom predĺžení (2:3) prehráva s Ottawou v sérii 1:2. Senators po prvý raz v histórii dokázali otočiť zápas v play off, keď prehrávali po druhej tretine. Vyrovnávajúcim gólom na 2:2 sa v 22. sekunde tretej časti blysol v presilovke Marián Hossa, ktorý sa asistenciou podieľal aj na góle Daniela Alfredssona na 1:1. Zdeno Chára počas 25 minút na ľade trikrát ohrozil brankára domácich a asistoval pri Hossovom úspechu. "Súper ako Flyers nedáva veľa príležitostí na to, aby sme obrátili zápas," povedal Hossa. Slovenský krídelník mohol v úvode predĺženia dať aj víťazný gól, ale v brejku proti Romanovi Čechmákovi neuspel. O triumfe senátorov rozhodol v 7. minúte predĺženia Wade Redden, keď puk umiestnil medzi žŕdku a hokejku Čechmánka. "Chyba bola v tom, že za stavu 2:1 sme nepridali ešte jeden gól," vyjadril sa tréner Flyers Ken Hitchcock. "Mali sme často puk na hokejkách, ale neboli sme schopní vytvoriť si ešte jednu poriadnu príležitosť." Jeho zverenec Michal Handzuš si pripísal jednu strelu na bránku a mínusový bod, Radovan Somík sa pre problémy s chrbtom na ľade neobjavil.

MINNESOTA - VANCOUVER 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Kuba (Dowd, Brunete), 31. GÁBORÍK (Žoltoks) - 7. Morrison (Bertuzi, Näslund), 25. Jovanovski (Morrison, Näslund), 33. D. Sedin (H. Sedin, Öhlund). Strely na bránku: 18:13. Brankári: Roloson - Cloutier, 19.394 divákov. Stav série: 1:2.

PHILADELPHIA - OTTAWA 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. LeClair (Amonte, Roenick), 33. Kapanen (Amonte, Ragnarsson) - 22. Alfredsson (Redden, HOSSA), 41. HOSSA (CHÁRA), 67. Redden (Varaďa, Bonk). Sterly na bránku: 22:27. Brankári: Čechmánek - Lalime, 19.680 divákov. Stav série: 1:2.