1.-11. šport: Africké hry - Nigéria
1.- 4. cyklistika-ženy: Vuelta Mallorca
2.- 4. rýchl. kanoistika: SP - 2. kolo - Hazewinkel
2.- 5. kulturistika: ME mužov a párov (Petrohrad)
3.- 5. nohejbal: EPM (Karlovy Vary)
3. skialpinizmus - preteky Mezzalama (Tal.)
3.- 4. hádzaná: finále LM, PVP, Pohára EHF a Challenge Cupu
mužov, odvety
4. autokros: ME - Castelo Branco (Port.)
4. motorizmus: VC Španielska, F1
4. motorizmus: Porsche Supercup - Barcelona
5. tenis: turnaj WTA - Berlín, ATP - Rím
5.- 7. kulturistika a fitnes: MEJ - Brno
6.- 7. futbal: Liga majstrov, 1. zápasy semifinále
7.-11. motorizmus: MS v rely - Rely Argentína
7.-11. silový trojboj: ME mužov (Sofia)
9.-11. volejbal: kvalifikačný turnaj ME mužov, 4. skupina
/účasť SR/ - Istanbul
9.-17. cyklistika: Preteky mieru
10.-11. hádzaná: finále LM, PVP, Pohára EHF, Challenge Cupu
žien, 1. zápasy
10.-11. vodný slalom a zjazd: 1. kolo SP - Penrith (Austr.)
10.-1.6. cyklistika: Giro dďItalia
11. triatlon: MS v dlhom triatlone (Ibiza)
11. motorizmus: cestné MS-GP Španielska - Jerez
12. tenis: turnaj WTA - Rím, ATP - Hamburg
13.-14. futbal: Liga majstrov, odvety semifinále
15.-25. cyklistika-ženy: Tour de lďAude
15.-18. džudo: ME - Atény
16.-18. dráhová cyklistika: SP - 4. kolo (Sydney)
16. volejbal: Svetová liga mužov - prvá fáza do 29. júna
16.-18. rýchl. kanoistika: medzinárodná regata (Piešťany)
16.-18. vodné pólo: Final Tour Ligy majstrov, muži
17.-18. motorizmus: ME v PAV - Al Fito (Šp.)
17.-18. hádzaná: finále LM, PVP, Pohára EHF, Challenge Cupu
žien, odvety
17.-18. vodný slalom a zjazd: 2. kolo SP - Guang Žou (Čína)
17.-18. zápasenie: ME v gréckorímskom štýle (Belehrad)
18. motokros: MS-GP Francúzska - St.Jean-dďAngély
18. motorizmus: VC Rakúska, F1 - Spielberg (Rak.)
18. atletika: Európsky pohár v chôdzi - Čeboksary
18. atletika: maratón - Praha
18.-26. strelectvo: SP - puška, pištoľ - Atlanta
19. tenis: turnaje WTA - Štrasburg, Madrid, ATP - Svetový
pohár družstiev v Düsseldorfe, St. Pölten
19.-25. stolný tenis: MS jednotlivcov - Paríž
21. futbal: Pohár UEFA, finále
22.-25. silový trojboj: MS žien (Chicago)
22.-25. vodné pólo: Tistar cup aj so SR (Kranj)
23.-25. zápasenie: ME v grécko-rímskom zápasení - Belehrad
23.-25. rýchl. kanoistika: SP - 3. kolo (Szeged)
23.-25. kulturistika a fitnes - ME žien, Istanbul
24.-25. motorizmus: ME v PAV - Rampa da Estrela (Port.)
24.-25. hádzaná: kvalifikácia MS 2003 žien, play off, 1. zápasy
24.-25. horská cyklistika: SP - 1. kolo (XCE) - St. Wendel
25. atletika: maratón - Viedeň
25. motorizmus: cestné MS-GP Francúzska - Le Mans
25. autokros: ME - Bauska (Litva)
25.-1.6. vzpieranie: MS juniorov a junioriek do 20 rokov
(Hermosillo, Mex.)
26.-9.6. tenis: grandslamový turnaj Roland Garros
28. futbal: Liga majstrov, finále
30.-1.6. veslovanie: SP - Miláno
31. cyklistika-ženy: VC Montrealu, 6. preteky SP
31.-1.6. horská cyklistika: SP - 2. kolo (XCE,DH,4X) - Fort
William
31.-1.6. hádzaná: kvalifikácia MS 2003 žien, play off, odvety 31.-1.6. synchronizované plávanie: EP - Istanbul
30.-2.6. vodný zjazd: ME a MEJ - Karlovy Vary