Prvý Handzušov gól v play off rozhodol o víťazstve Philadelphie

TASR|2. máj 2003 o 13:52

New York 2. mája (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na piatok súbojom 2. kola play off medzi Philadelphiou a Ottawou. Hrdinom zápasu ...

New York 2. mája (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na piatok súbojom 2. kola play off medzi Philadelphiou a Ottawou. Hrdinom zápasu sa stal v drese domácich letcov slovenský útočník Michal Handzuš, ktorý sa postaral o jediný gól stretnutia. Philadelphia jeho zásluhou vyrovnala stav série semifinále Východnej konferencie na 2:2.

Handzušov prvý gól v play off v kariére a čisté konto brankára Romana Čechmánka boli rozhodujúcimi faktormi výhry Philadelphie nad Ottawou. Gól slovenského centra sa zrodil v 18. minúte, keď po vyhranom buly Handzuš prihral puk Chrisovi Therienovi a vzápätí tečoval jeho strelu do pravého horného rohu svätyne gólmana Patricka Lalimeho. "Vyhral som vhadzovanie a hneď som sa snažil dostať k bránkovisku, aby som mohol tečovať prípadnú strelu," opísal gólový moment banskobystrický odchovanec. Letci mohli päť minút pred koncom druhej tretiny zvýšiť svoj jednogólový náskok, keď strelu obrancu Kima Johnssona od modrej zastavila len pravá žŕdka. "Bol to pravdepodobne najlepší zápas v tejto sérii," zhodnotil duel kapitán Flyers Keith Primeau, ktorému sekundoval Čechmánek: "Všetci naši chlapci hrali veľmi dobre. Vynikajúco v defenzíve a najmä ako jednoliaty tím. Takto si to predstavujem aj v ďalších zápasoch s Ottawou." Český gólman si pripísal na konto tretí shutout v play off, keď nepustil za svoj chrbát 28 streleckých pokusov hostí, neuspeli ani tri strely Mariána Hossu a dve obrancu Zdena Cháru. Do zostavy Philadelphie sa po kratšej pauze vrátil Radovan Somík, ktorý dostal v zápase dvojminútový trest.

PHILADELPHIA - OTTAWA 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 18. HANDZUŠ (Theiren). Strely na bránku: 26:28. Brankári: Čechmánek - Lalime, 19.842 divákov. Stav série: 2:2.