Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Nečakaný debakel Realu

MADRID 5. mája (SITA) - Nedobytnú pevnosť Realu Madrid na štadióne Santiaga Bernabeua v sobotu úplne rozložili hráči Realu Mallorca. Biely balet neprehral na domácom trávniku takmer dva a pol roka a jeho šnúra bez prehry trvala neuveriteľných 49 zápasov.

V prvom polčase ešte oslávil svoj 300. gól kariéry Brazílčan Ronaldo, no po prestávke si obrana mužstva prešpikovaného hviezdami vybrala voľný deň a tím z Baleárskych ostrovov strieľal jeden gól za druhým. Nakoniec z toho vzišiel hanebný debakel pre domácich 1:5, čo je najhoršia prehra Realu Madrid za posledné štyri roky (predtým 4. decembra 1999 doma so Zaragozou takisto 1:5). "Súper nás úplne zničil. Už som však toho vo futbale prežil veľa, takže až tak prekvapený nie som. Teraz sa musíme sústrediť na Ligu majstrov, kde by nás takýto výsledok mrzel oveľa viac," komentoval duel kouč "pusiniek" Vicente Del Bosque. Mimochodom poslednú predchádzajúcu domácu prehru uštedrili Realu v novembri 2001 takisto futbalisti Malorky (0:2). "Futbal niekedy potrebuje, aby sa aj skromnejšie kluby vytiahli. Odohrali sme výborný zápas. Držali sme pod kontrolou loptu a po nervóznom začiatku aj svoje emócie," povedal po zápase tréner hostí Gregorio Manzano, ktorého zverenci to na favoritov vedia a Real Madrid si na nich vylámal zuby v tejto sezóne aj v národnom pohári. Mallorca pred týždňom zdolala rozdielom triedy La Coruňu (3:0), teraz zastavila Real a najbližšie privíta na domácom trávniku tretieho z kandidátov na titul San Sebastian.

Rovnaké gólové hody s navlas zhodným skóre videli aj diváci v Osasune, kde domácu Pamplonu rozstrieľali futbalisti Bilbaa. Do tretice päť gólov do siete jedného mužstva padlo aj v La Coruni, kde domáci deklasovali Huelvu. Hetrikom sa zaskvel Holanďan Roy Makaay, ktorého aktuálny gólový účet v Primera division je už na famóznom čísle 27. Mužstvo z Galície sa tak prepracovalo na druhú priečku tabuľky a na vedúci Real Madrid stráca iba bod. Výhodu domáceho prostredia využil aj San Sebastian, ktorý zásluhou presnej trefy čerstvého reprezentanta Xabiho Alonsa vydrel tesné víťazstvo nad FC Sevilla. Baskovia tak spolu s La Coruňou ostávajú šesť kôl pred koncom najvyššej súťaže v hre o titul. Úradujúci šampión Valencia si opäť vybrala horší deň a podľahla Santanderu, unikajúcemu zo zóny zostupu. Ponuku dostať sa na štvrtú priečku, zaručujúcu Ligu majstrov, nevyužili futbalisti Celty Vigo, ktorí nedokázali ani raz prekonať obranu slabého Alavésu, na lavičke ktorého debutoval Txuxi Aranguren. "Tento zápas sme mali vyhrať, šancu dostať sa hore sme opäť nevyužili. Alaves však hral ako vymenený a z boja o zotrvanie v súťaži by som ho ešte neodpisoval," vyslovil sa tréner Viga Miguel Angel Lotina. Otvorený zostáva aj boj o dve miestenky do Pohára UEFA, keď v strede tabuľky sa v rozpätí troch bodov (od 6. do 12. miesta) tlačí sedem mužstiev. Jedným z nich je aj slávna FC Barcelona, ktorá v závere zápasu rozhodla vo svoj prospech duel s posledným Rayom Vallecano.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 32. kola I. španielskej futbalovej ligy:

Alaves - Celta Vigo 0:0

17 000 divákov

Racing Santander - FC Valencia 2:1 (2:1)

Góly: 11. a 25. Bodipo - 12. Rufete, 16 000 divákov

Real Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 1:1 (1:0)

Osasuna - Athletic Bilbao 1:5 (0:3)

Góly: 69. Rivero - 15. Ocio, 31. Ezquerro, 41. Yeste, 65. Arriaga, 76. Karanka, ČK: 51. Aloisi (Osasuna), 14 000 divákov

Deportivo La Coruňa - Recreativo Huelva 5:0 (4:0)

Góly: 25. Valeron, 26. Victor, 31., 36. a 59. Makaay (prvý z pok. kopu), 24 000 divákov

Real Madrid - Real Mallorca 1:5 (1:0)

Góly: 9. Ronaldo - 48. Pandiani, 52. Riera, 63. Eto`o, 70. Roberto Carlos (vlastný), 90.+ Carlos, 65 000 divákov

Real Sociedad San Sebastian - FC Sevilla 1:0 (1:0)

Gól: 31. Xabi Alonso, ČK: 90. Pablo Alfaro (Sevilla), 30 000 divákov