Real Madrid - Juventus Turín 2:1 v 1.semifinálovom zápase Ligy majstrov

TASR|6. máj 2003 o 23:34

Madrid 6. mája (TASR) - V prvom semifinálovom stretnutí futbalovej Ligy majstrov zvíťazil na štadióne Santiaga Bernabeua domáci Real Madrid nad Juventusom ...

Madrid 6. mája (TASR) - V prvom semifinálovom stretnutí futbalovej Ligy majstrov zvíťazil na štadióne Santiaga Bernabeua domáci Real Madrid nad Juventusom Turín 2:1 (1:1).

V odvete, ktorá je na programe 14. mája v Turíne na štadióne del Alpi, nemôžu v drese starej dámy nastúpiť čerstvo vykartovaný Iuliano a Farrara.

Finále LM sa uskutoční na 28. mája na štadióne Old Trafford v Manchesteri, druhú semifinálovú dvojicu tvoria AC a Inter Miláno.

Real Madrid - Juventus Turín 2:1 (1:1)

Gól: 23. Ronaldo, 73. Carlos - 45. Trezequet. ŽK: Birindelli, Iulian, Zambrotta, Conte, Ferrara. Rozhodoval: Terje Hauge (Nór.) - 80.000 divákov.

Real Madrid: Casillas - Salgado, Hierro, Helguera, Carlos - Figo, Makelele, Guti, Zidane - Morientes (80. Solari), Ronaldo (50. Portillo)

Juventus Turín: Buffon - Birindelli, Thuram, Ferrara, Iuliano (46. Pessotto) - Zambrotta, Tudor (80. Camoranesi), Conte, Nedvěd (82. Di Vaio) - Del Piero - Trezeguet

V úvodnej daždivej štvrthodinke boli nebezbečnejší hostia, dva Trezequetove pokusy však gólom neskončili. Francúzsky útočník si v 8. minúte nabehol za obranu Realu, loptu si spracoval na hruď, ale jeho krížna strela mierila z gólovej parkety vedľa. O šesť minút to skúšal neúspešne strelou z otočky. Obe mužstvá preferovali postupné protiútoky a vychádzali zo zabezpečnej obrany. V 16. minúte zázračne vyrazil Buffon Zidaneho rotovanú strelu z priameho kopu, o sedem minút však už kapituloval. Séria narážačiek skončila u Morientesa, ktorý priťukol loptu na šestnástke Ronaldovi a brazílsky krídelník prestrelil Buffona - 1:0. Ďalšie gólové šance prišli až v závere polčasu. V 40. minúte mohol po individuálnom prieniku do šestnástky skórovať Zidane, ktorý však namiesto strely volil mäkký center. O štyri minúty sa pohral s loptou Ronaldo ideálne uvolnil Morientesa, ktorý z gólovej pozície mieril nad. Šokujúci trest pre domácich prišiel v 45. minúte, keď Del Pierovu zblokovanú strelu usmernil pohotovo do siete Trezequet.

Ani po zmene strán nepôsobil biely balet tak presvedčivo, ako vo štvrťfinále proti Manchesteru United, navyše v 50. minúte musel striedať Portillo zraneného Ronalda. Hostia nepúšťali Real do blízkosti bránky, Carlos sa nedostával k svojim tradičným únikom a strieľaným centrom z postu falošného krídla. Pri prechode do útoku bolo pri finálnej rozohrávke Realu cítiť absenciu Raula. Na Figovu strelu, odpovedali hostia hlavičkami Zambrottu a del Piera. V 70. minúte ešte Carlosovu polostrelu - polocenter Portillo neusmernil do siete, avšak z následného rohového kopu prekonal brazílsky obranca krížnym halfvolejom bezmocného Buffona - 2:1. Domáci dali paradoxne gól v čase, keď sa aj hostia začali osmelovať v individuálnych prienikoch. Ďalší priebeh zápasu, ani trojminútové nadsatvenie zmenu skóre neprinieslo, ikeď skórovať v samotnom závere mohol Figo i dvakrát stopér Helguera.

pb

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real Madrid - Juventus Turín 2:1 v 1.semifinálovom zápase Ligy majstrov