Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

NHL: Bondra si počas narodenín zachytal, Suchý rekordérom NHL

New York 8. februára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na štvrtok ďalšími ôsmimi zápasmi základnej časti, v ktorých nastúpilo sedem Slovákov. Strelecky sa presadil iba Richard Zedník z Washingtonu, ktorý dal svoj 11. gól v sezóne, Róbert Švehla zaz

namenal jednu asistenciu.

O deväťzápasovú šnúru bez prehry na domácom ľade prišli hráči Avalanche v súboji s Washingtonom (1:3) aj zásluhou Zedníkovho gólu. Jeho spoluhráč Peter Bondra, ktorý v deň zápasu oslávil 33. narodeniny, sa síce bodovo nepresadil, no činil sa v obrane. Jeho brankárska vložka, keď pri jedinom góle domácich neúspešne zaskakoval za gólmana Billingtona. Forsberg za bránkou prinútil niekdajšieho brankára Avalanche odkryť väčšinu priestoru medzi žŕdkami, Švéd potom posunul puk pred bránku Sakicovi, ktorý hravo prestrelil obetavého Bondru.

Floridskí Panthers sa postupne dostávajú do formy, keď v posledných piatich domácich stretnutiach vždy bodovali a doma si naposledy poradili s Minnesotou 2:1. Proti nováčikovi si bod za asistenciu pripísal Róbert Švehla. Ľubomír Sekeráš ani Marián Gáborík svojmu tímu nepomohli, hoci Luongo zneškodnil v závere nebezpečnú Gáboríkovu strelu zápästím. Slovenský mladík tak ukončil sedemzápasovú bodovú šnúru. Naopak, na víťaznom góle Floridy v tretej tretine mal svoj podiel i obranca hostí Sekeráš. V útočnom pásme stratil puk, ktorého sa zmocnil Sillinger a po brejku skóroval.

V predĺžení zápasu Buffala s Islanders (2:1) sa ujala hneď druhá strela domáceho celku, keď puk za DiPietrov chrbát poslal Rus Afinogenov. Za domácich sa nepresadil Miroslav Šatan, no pripísal si plusový bod a tri strelecké pokusy. Na konte obrancu hostí Zdena Cháru pribudli štyri trestné minúty. V druhej tretine udelili rozhodcovia osem vyšších trestov.

Hurricanes vďaka víťazstvu na ľade Phoenixu (2:1) naďalej držia krok s lídrom Juhozápadnej divízie - Washingtonom. Ich kanonier Jeff OďNeill rozhodol o triumfe hostí 25 sekúnd od začiatku predĺženia. Domáci obranca Radoslav Suchý drží spomedzi všetkých aktívnych hráčov NHL rekord v počte zápasov bez gólu - 113.

ANAHEIM - CHICAGO 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Mighty Ducks nepotešili doma fanúšikov už v siedmom zápase za sebou. Hosťujúci Tony Amonte vedie v lige v počte zápasov odohraných bez jedinej prestávky. Proti Anaheimu nastúpil už v 300. stretnutí v poradí.

Góly: 4. Kariya (Cullen, Tenkrát), 55. Hrkac (Selänne, Crowley) - 40. Karpovcev (Nylander, Amonte), 53. Sullivan (McAmmond, Nylander), 54. Daze (Marha, Amonte). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:27. Brankári: Giguere - Thibault. Rozhodcovia: Meier, Stewart - 11.682 divákov.

COLORADO - WASHINGTON 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

O deväťzápasovú šnúru bez prehry na domácom ľade prišli hráči Avalanche v súboji s Washingtonom aj zásluhou gólu Richarda Zedníka. Jeho spoluhráč Peter Bondra, ktorý v deň zápasu oslávil 33. narodeniny, sa síce bodovo nepresadil, no činil sa v obrane. Jeho brankárska vložka, keď pri jedinom góle domácich neúspešne zaskakoval za gólmana Billingtona. Forsberg za bránkou prinútil niekdajšieho brankára Avalanche odkryť väčšinu priestoru medzi žŕdkami, Švéd potom posunul puk pred bránku Sakicovi, ktorý hravo prestrelil obetavého Bondru.

Góly: 54. Sakic (Forsberg, Drury) - 47. ZEDNÍK (Bulis, Oates), 53. Halpern, 60. Konowalchuk (Halpern). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Berry, Hinote (COL) a Herr, Halpern (WAS) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:33. Brankári: Roy - Billington. Rozhodcovia: Kimmerly, Van Massenhoven - 18.007 divákov.

PHOENIX - CAROLINA 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Hurricanes vďaka víťazstvu naďalej držia krok s lídrom Juhozápadnej divízie - Washingtonom. Ich kanonier Jeff OďNeill rozhodol o triumfe hostí 25 sekúnd od začiatku predĺženia. Domáci obranca Radoslav Suchý drží spomedzi všetkých aktívnych hráčov NHL rekord v počte zápasov bez gólu - 113.

Góly: 10. Tkachuk (Roenick, Carney) - 35. Tanabe (Francis, Kapanen), 61. OďNeill (Tanabe). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:23. Brankári: Burke - Irbe. Rozhodcovia: Trottier, Watson - 12.138 divákov.

DALLAS - EDMONTON 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Po 85 zápasoch sa konečne gólom presadil domáci obranca Derian Hatcher, ktorý rozhodol o 11. víťazstve v sérii nad Oilers v hale Reunion Arena. Debut v drese Stars vyšiel aj veteránovi Johnovi MacLeanovi, ktorý v tejto sezóne nastúpil len v trťom zápase, hoci celkovo ich má na konte už 1147.

Góly: 12. Modano (Zubov), 14. MacLean (Donato, Zubov), 52. Hatcher (Nieuwendyk, Morrow) - 13. Brown, 16. Niinimää (Weight, Smyth). Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Lukowich, Helenius (DAL) a Brown a Laraque (EDM) na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:22. Brankári: Belfour - Salo. Rozhodcovia: Jackson, Kowal - 17.001 divákov.

TORONTO - ATLANTA 7:1 (0:1, 3:0, 4:0)

Pred zápasom ocenili Maple Leafs svojho bývalého hráča Darryla Sittlera, ktorý presne pred 25 rokmi dosiahol najlepší individuálny výkon v jednom zápase v histórii ligy - 10 kanadských bodov. Hostia pricestovali do Kanady bez deviatich zranených hráčov a v posledných 18 zápasoch zvíťazili iba jediný raz.

Góly: 30. McCabe (Sundin, Kaberle), 33. Tucker (Dempsey, Perreault), 38. Roberts (Kaberle, Perreault), 48. Berezin (Dempsey, McCabe), 53. Domi (Sundin, Berezin). 55. Perreault (Kaberle, Cross), 56. Roberts (Tucker, Dempsey) - 1. Audette (Ferraro, Brunette). Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Corson (TOR) a Sarault (ATL) na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:36. Brankári: Joseph - Hnilička. Rozhodcovia: Murphy, OďHalloran - 19.294 divákov.

PITTSBURGH - PHILADELPHIA 9:4 (3:3, 5:0, 1:1)

Obaja súperi ponúkli divákom gólovú úrodu takmer ako v nedávnom zápase All Star. Český útočník Jaromír Jágr, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy Penguins, bodoval už v 12. zápase v poradí. Jeho spoluhráč a majiteľ tučniakov Mario Lemieux dal v sedmnástich zápasoch od návratu do ligy už sedemnásť gólov, no exhibíciu mal najmä Rus Kovaľov - svoj 600. zápas v súťaži oslávil hetrikom a dvoma asistenciami.

Góly: 1. Kovaľov (Lang, Laukkanen), 2. Corbet (Morozov, Hrdina), 4. Stevens (Jágr), 22. Kovaľov (Straka, Laukkanen), 22. Jágr (Stevens, Kasparaitis), 27. Jágr (Lang, Lemieux), 29. Lemieux (Jágr, Kovaľov), 31. Straka (Kovaľov, Norton), 53. Kovaľov (Lang, Laukkanen) - 9. Tocchet (Langkow), 18. Manderville (Ranheim), 20. Recchi (Gagne, Sýkora), 48. Desjardins (Recchi, Sýkora). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Oliwa, Boughner (PIT) a Fedoruk, Stock (PHI) na 5 min a Stock na 10 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 33:26. Brankári: Snow (od 21. Aubin) - Čechmánek (od 28. Boucher). Rozhodcovia: Roberts, Shick - 17.148 divákov.

FLORIDA - MINNESOTA 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Panteri sa postupne dostávajú do formy, keď v posledných piatich domácich stretnutiach vždy bodovali. Proti nováčikovi z Minnesoty si bod za asistenciu pripísal Róbert Švehla. Ľubomír Sekeráš ani Marián Gáborík svojmu tímu nepomohli, hoci Luongo zneškodnil v závere nebezpečnú Gáboríkovu strelu zápästím. Slovenský mladík tak ukončil sedemzápasovú bodovú šnúru. Naopak, na víťaznom góle Floridy v tretej tretine mal svoj podiel i obranca hostí Sekeráš. V útočnom pásme stratil puk, ktorého sa zmocnil Sillinger a po brejku skóroval.

Góly: 2. Niedermayer (Whitney, ŠVEHLA), 50. Sillinger (Jokinen, Prospal) - 16. Hendrickson (Gavey). Vylúčení: 3:0 na 2 min, Jokinen (FLA), Gavey (MIN) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:20. Brankári: Luongo - Fernandez. Rozhodcovia: Marouelli, Martell - 12.422 divákov.

BUFFALO - NY ISLANDERS 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

V predĺžení sa ujala hneď druhá strela domáceho celku, keď puk za DiPietrov chrbát poslal Rus Afinogenov. Za domácich sa nepresadil Miroslav Šatan, no pripísal si plusový bod a tri strelecké pokusy. Na konte obrancu hostí Zdena Cháru pribudli štyri trestné minúty. V druhej tretine udelili rozhodcovia osem vyšších trestov.

Góly: 22. Barnes (Dumont, Warrener), 61. Afinogenov (Rasmussen, Kalinin) - 53. Czerkawski (Scatchard, Jönsson). Vylúčení: 10:12 na 2 min, Warrener (BUF), Lawrence (ISL) na 5 min, Boulton (BUF), Hamrlík (ISL) na 10 min, Galley (ISL), Varaďa (BUF) na 5+DKZ, Lapointe (ISL) na DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Hašek - DiPietro. Rozhodcovia: Devorski, Warren - 18.690 divákov.