Lyžovanie: Majstrom sveta v slalome Matt, najlepší zo Slovákov Rajčan 33.

TASR|10. feb 2001 o 20:55

St. Anton 10. februára (TASR) - Rakúšan Mario Matt sa stal majstrom sveta v slalome na svetovom šampionáte v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom St. Antone. Druhý pretekár po 1. kole dosiahol celkový čas 1:39,66 min a na striebornú priečku odsunu

l svojho krajana Benjamina Raicha (1:39,81), ktorý triumfoval v posledných troch slalomoch Svetového pohára pred MS. Za rakúskou dvojicou skončil Slovinec Mitja Kunc (1:40,36).

Pred zrakmi 50.000 divákov, medzi ktorými bol aj ruský prezident Valdimír Putin, získal Matt svoju druhú medailu na šampionáte, keď v kombinácii vybojoval striebro. Rakúšan sa tak stal spolu s Nórom Kjetilom-Andre Aamodtom najúspešnejším pretkárom MS.

"Mám pocit, že sa mi to sníva. Vôbec som takýto úspech nečakal. Išiel som naplno a veľa som riskoval. Trať bola ťažká, najmä v jej strednej časti som mal problémy. Moja jazda nebola úplne bez chýb, ale s výsledkom som samozrejme spokojný," povedal Matt.

Do druhého kola sa kvalifikovali všetci traja Slováci, najviac sa darilo Michalovi Rajčanovi, ktorý si časom 1:50,72 min vybojoval 33. miesto, Maroš Hudík prišiel do cieľa 36. v čase 1:55,41 a Ivan Heimschild skončil 39. za 1:58,10. Všetci traja Slováci splnili limit na postup na ZOH 2002 v Salt Lake City.

"Dnešné preteky ovplyvnilo predovšetkým teplé počasie. S postupujúcim časom bola trať horšia. Myslím si, že na MS by mali byť lepšie podmienky i pre neskoršie štartujúcich pretekárov. Som spokojný s tým, že naši reprezentanti si splnili kritérium SOV pre účasť na ZOH 2002 v Salt Lake City, čomu sme prispôsobili i našu taktiku," povedal tréner slovenských reprezentantov Jozef Smekal.

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Majstrom sveta v slalome Matt, najlepší zo Slovákov Rajčan 33.