Štvrtok, 18. apríl, 2019

Na zadnom kolese zlatého bicykla. Diváci vítali Sagana a ďalšie hviezdy

Pozrite si fotogalériu z predstavovania tímov pred sobotňajším štartom Tour de France 2018.

Peter Sagan. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Už o dva dni, v sobotu 7. júla 2018 sa začne 105. ročník najslávnejších cyklistických pretekov na svete Tour de France 2018.

Na štarte bude aj nemecký tím Bora-Hansgrohe, ktorý sa bude spoliehať najmä na trojnásobného majstra sveta Petra Sagana.

Vo štvrtok sa divákom počas oficiálneho predstavovania ukázali všetky tímy a ich jazdci. A Sagan opäť upútal - na pódium prišiel na zadnom kolese svojho bicykla.

Kým pri iných tímoch moderátor položil pár otázok jednému či dvom jazdcom, pri Saganovi urobil výnimku - dal mu do ruky mikrofón a požiadal ho, nech svoj tím predstaví sám.

Napokon sa slovenského cyklistu spýtal, aké sú jeho ciele na tohtoročnej Tour. "Prísť až do Paríža," s úsmevom odvetil Sagan.

Narážal na minulý ročník, z ktorého ho vylúčili už po 4. etape. Rozhodcovia vtedy označili šprint, pri ktorom po kontakte so Saganom nepríjemne spadol Mark Cavendish, za nebezpečný. A Slováka diskvalifikovali.

Neskôr aj Medzinárodná cyklistická únia, ktorá rozhodcov nominovala, uznala, že ich verdikt nebol správny.

Pozrite si najväčšie osobnosti Tour de France 2018 počas predstavovania tímov

Okrem Sagana sa fanúšikom počas predstavovania tímov v La Roche-sur-Yon ukázali aj ďalšie hviezdy pretekov - Marcel Kittel, Tony Martin, Rigoberto Uran, Nairo Quintana, Richie Porte či Chris Froome.