SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Majú sa rady, na kurte sa nešetria (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Uplne zle finale... nedalo sa na to pozerat.
 

 

Mne sa pacil zapas Dementieva-Williams v SF. Trochu sa mi zda, ako by sa styl hry Dementievovej priblizoval tomu co hravala Heninova. (A snad pomalicky aj kvalita.) Kazdopadne verim, ze pojde vyssie.
 

Jelena

nikdy nedosiahne jej kvalitu. Sú si svojím spôsobom podobné, ale existujúce rozdiely už vo svojej kariére zmazať nestihne.
 

ale drahá...

-dnes ma udivuješ (?). Sú si "svojím spôsobom podobné" - ako všetky tenistky navzájom... Heninová hrala jednoručný bekhend...nerobila dvojchyby...bola dobrá na volejoch a smečovala ako chlap...JD je iný typ hráčky...Možno (aj keď vekovo dosť neskoro) výkonnostne kulminuje...Ale je tu vekový zenit (aj keď...výnimky sú)
 

Ako vravíš, kulminuje

Určite si si už všimol, že vie hrať agresívne, dokonca aj nerobiť dvojchyby, a keď vychytá deň, pestrosť úderov tam je. No na ozrejmenie - "svojím spôsobom" neznamenalo "spôsobom hry", mohla som to napísať hneď, ale nebol čas - šlo mi pohyb, pretože obe sú (resp. boli) v tomto výborné. Ten nezmazateľný rozdiel je v tom, že Justin si pomohla práve perfektnými údermi, kým Jelena ťaží či ťažila (už mi nepríde tak rýchla) viac z nôh. Veď z čoho iného, po tých, ehm, podaniach... vek, to už je Jelenin problém, na začiatku roka ide ako drak a potom jej dochádza dych.
 

tak sme sa dohodli:

- sú to veľmi odlišné hráčky (?). No a Jelenina kariéra...ten vek je v tenise akýsi divný. V iných športoch nie je problém byť špičkovým v 40-tke. Nechce sa mi to teraz otvárať, lebo budem mať problém ako s tiebreakmi...
Toľká námaha, ešte som aj "schytal" od laikov. Vieš, o čom hovorím? Dnes som to ešte "leštil" - už sú ticho...Martina Navrátilová (?) - síce 4-hra, no reakčný čas je práve TAM super-dôležitý...Nohy? Nemôže byť problém ani 40 - viď futbalisti, atletika, bežkári...
 

Presne ako píšeš.

Nohy v 40 - telo sa skôr unaví, pomalšie regeneruje, od zápasu k zápasu si na tom s pohybom horšie a horšie, tak sa veľké turnaje vyhrávať nedajú. A predsa i reakcie sú pomalšie...Martina je výnimka, tú sem nepleťme:) Debly sú iné, ale v singloch je to jasné. A platí to aj v športoch, ktoré spomínaš, konieckoncov, zas tak neúmerné množstvo 40-tnikov v tých športoch nie je, a keď už tak si vyberajú podujatia, tréneri ich častokrát šetria a tak. Česť výnimkám.
P.S.: Konečne som natrvalo online :)
 

Tak hrozné to zas nebolo

Niekoľko výmen bolo výborných, rovnako i záver zápasu. Škoda, že ich hra bola založená na tak tvrdom servise (pokiaľ sa vydaril), nedávalo to veľa priestoru dlhším výmenám, ale keď už sa nejaká vyskytla, boli to kvalitné útoky i kvalitná obrana (najmä Serenin pohyb bol veľmi dobrý, nevzdávala žiadnu loptičku). Samotný dobrý servis sa dal očakávať. Snaha získať jasnú výhodu už podaním a zakončiť čo najskôr, sa v boji o wimbledonský titul určite vyčítať nedajú.
 


Najčítanejšie na SME Šport