SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Beck je na challengeri v Granby zatiaľ bez prehry (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pozoruhodné :-))

Tak on je zatiaľ bez prehry, "ešte neokúsil chuť prehry". No ako ináč, veď by po prvej prehre na turnaji skončil. Krutý osud týchto hráčov, ktorí sa musia potĺkať po turnajíkoch ITF. Myslím 2500 dolárov...No to stačí tak na letenku, hotel a stravu, neviem, či aj na trénera. 33 bodíkov.

Tak v tomto prípade ozaj škoda chalana, kto vie, ako by vyzerala jeho kariéra nebyť toho nešťastného dištancu v rozlete...Fakt tragédia.
 

" Naozaj škoda chalana? "

Už minule som chcel reagovať na Tvoje "skalopevné" tvrdenie o nevine Becka. Určite je to právny problém. Z Tvôjho podania mám však dojem, (prepáč, ak sa mýlim), že máš indície o tom , že Becka niekto úmyselne poškodil. V takom prípade, ako radi hovoria naši politici, je Tvojou povinnosťou podať podnet na príslušné miesto. Osobne neviem, ako sa to prihodilo. Ale dovolím si povedať, ak by Beck ihneď priznal pozitívny nález prvej vzorky (ihneď po semifinále), mohlo by finále dopadnúť aj v náš prospech. Stihol by sa vymeniť povrch, nominovať iný hráč a pod. Pre Slovensko to bola jedinečná šanca vyhrať Davis Cup, ktorá sa v dohladnej dobe už nezopakuje... A to dodnes slovenského fanúšika tenisu trápi!
 
Hodnoť

Nikdy v živote

som nevyjadril presvedčenie, už vonkoncom nie "skalopevné" o vine či nevine Karola v prípade dopingu. Neviem o tom nič a boli by to len dohady. Bez ohľadu na okolnosti je to jeho osobná tragédia, zničilo mu to sľubne sa rysujúcu kariéru.

Čo trápi slovenského fanúšika mi je úplne jedno. Vyhrať to finále nemal kto - o tom som bol presvedčený.
 

" Osobná tragédia "

Tak toto som chcel zistiť. Z Tvojich minulých príspevkov mi vychádzalo, že skôr inklinuješ k verzii- o poškodení K.Becka. Súhlasím, že ide o jeho osobnú tragédiu, ale len v prípade, že si doping "nenaordinoval" sám. Ťažko to rozsúdiť, nakoľko sa pravdu už asi nikdy nedozvieme... Čo sa týka finále DC nebol by som si taký istý výsledkom. Ak by však Beck včas oznámil pozitívny nález po semifinále, keďže sa cítil nevinný, (čo mi príde podozrivé, prečo to tak neurobil), mohli tenisti hrať na antuke, kde by napr. v deblu mali väčšiu šancu získať 3. bod a vyhrať tak celý ročník DC. Túto nezodpovednosť Beckovi nie možné nikdy odpustiť, nakoľko takáto historická šanca sa už asi nikdy nezopakuje... Kroki, ja som kozmopolita, teda nie zarytý nacionalista, no dovolím si poznamenať, že píšeš do slovenského fóra, takže vyhlásiť, že trable slovenského fanúšika sú Ti ľahostajné, je jemne povedané neetické... Je predsa logické, že problémy slovenských športovcov trápia najmä slovenských fanúšikov! Má to však jednu výhodu; môžeš písať bez nacionálnej deformácie, čo zvyšuje objektivitu Tvojich príspevkov. Na druhej strane si ani neviem predstaviť, ako by to vyzeralo, keby si to isté napísal napríklad na srbské fórum...
 

človek 123-slová, slová, slová...

madam slováková-vraví klasik.
Keďže kauza Beckovho dopingu je tu už dlhodobejšie rozoberaná, rád by som rád by som sa o nej zmienil v inej súvislosti. Zhruba pred 1,5 rokom -neviem presne-sa objavilo podozrenie na doping u Gasqueta. Pamätám si ako razantne sa za neho postavila franzúzska federácia. Nejakú dobu nehral, testovali sa záložné vzorky a prípad vyšumel do stratena. Je mi jasné, že sila diplomacie slovenskej federácie sa nedá porovnať s francúzskou, ale aj tak si nepamätám v Beckovom prípade ani náznak lobovania v jeho prospech.
 

Slovenská národna "vlastnosť"

Opäť tu "zafungovala" jedna z našich typických slovenských vlastností. Neustále sa porovnávať so zahraničím v negatívnych prípadoch. Prečo nie v dobrých? Naša tenisová federácia sa za Becka nepostavila. Prečo asi?
To my laici sa nikdy nedozvieme ani to nemá význam ďalej riešiť. Básnik sa bez slôv neobíde. Chcel aj niečo povedať. Ak boli dobre pochopené jeho predošlé príspevky potom platí, že nezodpovednosťou Becka sme prišli (možno) o Davisov pohár a že o osobnú tragédiu sa pričinil (pravdepodobne) sám.

3/3
 


Najčítanejšie na SME Šport