SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Djokovič a Nadal sú vo štvrťfinále turnaja v Monte Carle (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

najlepší výkon dňa podal znova rafael

keď sundal ten postrach z ázie ľavou zadnou a zo zápasu urobil jednu veľkú exhibíciu.. zajtra nás čaká konečne poriadny tenis aj u ostatných hráčov, veď s výnimkou bojazlivého dedka spod álp sa tam zíde výkvet seriálu atp..
 
Hodnoť

Najlepší výkon dňa podal Novak,

ktorý napriek tomu, že sa v priebehu dopoludňajšieho tréningu dozvedel o úmrtí jemu blízkeho dedka, našiel v sebe toľko sily a bojovnosti, že poobede dokázal obráťiť zápas proti Dolgopolovi a nakoniec ho vyhral. A je jasné, že toto víťazstvo (a dúfam, že nebude jediné) venoval svojmu dedkovi Vladimirovi, ktorý mu od malička vštepoval, že vždy musí bojovať. Novak to (aj) dnes dokázal.
 

Ahoj tetka

Dávno sme sa nevideli/nepočuli.

Ak som si to nepoplietol, Ty zrovna Vojtecha Bidrmana nemusíš (?). Ja naopak - nemám s ním najmenší problém, tenisu rozumie, používa správnu terminológiu, čo vidí je väčšinou tak, ako vidí. Akurát sa unáhľuje s predpovedaním (dokonca pasovaním) víťaza. Niekedy má pocit, že zápas je vybavený - no skončí to naopak.

Celkovo, považujem ho za kvalifikovaného, aj celkom bystrého tenisového komentátora.

Ale dnes...Ako to mám povedať kulantne? Fakt, že umrel Novakov 83 ročný dedo - bola pomaly udalosť, ktorú by si mal celý svet uctiť dňom smútku (minimálne jedným ak nie týždňovým). Akože aj ja som mal vlastných starých rodičov možno radšej ako rodičov...No prepálil to, presladil, uletel do super-patetickosti...Až som musel vypnúť zvuk.
Nemohol som to počúvať!
Také dristy, akože: Biljana Ristić neskrýva slzy...pardon, skrýva ich za slnečnými okuliarmi (možno deda ani nepoznala)...Alebo: Vajda toto a hento, je pohnutý, žiaľom skolený...Celý štadión smúti...Tak nech sa na mňa nikto nehnevá, každému raz umrú starí rodičia...Nie je to tragédia, je to biologická zákonitosť. Podobne každému umrú rodičia - aj oni sami (tedy my umrieme). Vo veku 83 rokov...To je dar od Boha.

OK, spomenúť to - v poriadku. Ale trepať do toho bombardovanie Belehradu (pritom najbombardovanejším mestom bol Novi Sad) - a ako tam Djokovićovci strašne trpeli...Nuž, trpeli tak, ako ostatní (alebo menej) - okrem tých, ktorých bombardovanie zabilo či zmrzačilo. Tí trpeli viac!

Bolo to (pre mňa subjektívne) - trápne komentovanie. Zhodou okolností si pamätám Samprasov zápas, ktorý preplakal...ale tuším vyhral. Keď mu zomrel tréner T.G. Nespomeniem si, či sa to takto patetizovalo.

Inak, možno aj Novak mal alternatívu: pokračovať v turnaji a nič nezverejňovať. Ale informácie zrejme prišli odinakiaľ.

Akože, celkom mi toto pokazilo dojem z dnešného tenisu.
 

Ahoj, ujko,

Novakov zápas som nesledovala na českom kanáli, takže nemám tušenia, o čom Bidrman hovoril. Ale podľa toho, čo píšeš, asi to zrejme znovu raz osolil, ale to on rád :-)) Čo sa týka komentovania tenisu, s tým nemám problém, vadia mi tie jeho nešťastné predpovede, kto bude zaručený víťaz zápasu. Všimla som si, že v priebehu komentovania je schopný niekoľkokrát ich zmeniť, to sa potom už naozaj nedá počúvať.
Ale aj tak, pre Noleho to muselo byť dnes ťažké.
 

S predpoveďami súhlasím

K tenisu on fakt vie povedať aj veľa normálnych, počúvateľných komentárov. Ale komentovať smútok...Tak to sa hádam ani nepatrí. To dokážu na to špeciálne vychovaní ľudia - nie pri športe. Mal to spomenúť - a nechať tak...

Netrúfam si odhadnúť, ako je takáto udalosť v živote jedinca v športe záťažou/stimuláciou. Asi individuálne. Ale predsa len...Nie je to otec/matka, ani vlastné dieťa. Nakoniec, Novak to zvládol.

Po tom prvom sete som mal akési mierne obavy...Či to nezdramatizuje, nevzdá, nerozplače sa, nezačne pozerať smerom do neba a nezačne sa prežehnávať. Akože ja ho mám celkom rád - no hodil by som šabľu.

No a spomienka na starých rodičov je podľa mňa vysoko intímna...A nikoho do toho nie je nič. To nosím v srdci.
 

krokodíl, daj ešte niečo múdre

podľa mňa si ešte o smrti starých rodičov neposkytol čitateľskej verejnosti všetky svoje poznatky a tézy. Je to neuveriteľné, aké príspevky sa objavujú v tenisovej rubrike.Pri Tvojej verbálnej a mentálnej úrovni by si sa nemal o Bidrmanovi vôbec vyjadrovať.
 

Milý nový priateľu

Som tenisový mág a guru tejto debaty. Ty si tu náhodný návštevník, parašutista, tak Ti výnimočne nedám poza uši :-)). Váž si, že som si na Teba minul príspevok. Už sa to opakovať nebude. Môžeš sa začať chváliť deťom, vnukom atď. - že som k Tebe prehovoril z piedestálu duchovných výšin :-))

S pozdravom, prof.Dr.kroki, CSc.
 

podľa mňa to píše sám machala..

ak mu nedáš cez držku ty, tak mu pritankujem ja.. :-)
 

Ten Drahomír?

Alebo Drahoslav Pavol? Proste ten dedo eštebák, ktorý zbil ešte staršieho deda Janovica aj s manželkou? Pozor, správny eštebák nosí malokalibrový dvojranový revolver, ktorý vraj nie je zrovna zdraviu prospešný :-))) Takže opatrne, treba ho zložiť prvou ranou.

No...Nečakaná zostava semifinalistov. Teda dvaja sú nečakaní. Tuším by som im doprial aj postúpiť do finále. Uvidíme, čo prinesie zajtrajší deň. Tuším má pršať.

3/3
 

 

novak prehral prvý set a vypadá ako keby mu zomrel dedo.. dúfam, že to skrečuje.. druhý zápas je jasný už teraz..
 


Najčítanejšie na SME Šport