SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Londýne sa skončili zlaté časy Slovenska na divokej vode (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nič neskončilo...

Oooo, vy ku..báci! Prerušilo sa. Tak sa tomu povie kulantne.
 
Hodnoť

Isteže sa nenastal žiaden koniec,

iba sa jednoducho nezvíťazilo, nejde iba vyhrávať, to je prirodzené. Zrovna poprvýkrát na veľkých súťažiach v modernej histórii, len v r. 99 na MS bez zlata. A na LOH vyhrávali čo mohli, veď bez vodného slalomu by SVK nemalo zlato z LOH (a má ich 7 zo 4 LOH). Zase na LOH sa idú len 4 disciplíny (a to mužský kajak SVK nemá svetový - na LOH už neobsadzuje). Na MS 9, tam vždy sa zadarilo aspoň v hliadkach.
Potom iste SVK trpí aj na pravidlo o minimálnom počte účastníkov, tj 1 z krajiny. To iste zdeformovalo i pretek na LOH, kde chýbalo z elitnej desiatky rankingu i viac než polovica.
V pravidlách samotného preteku taký Martikán zažil už 4 modely na OH od Atlanty (iba 2 jazdy s preferenciou lepšej a ťuk za 5 sek - takže finálovo takmer obdoba dnešnej len s preferenciou čistej jazdy) cez Sydney (súčtové 2 jazdy a už 2 sek), Atény a Peking (súčtové kvalifikácie a semifinále s finále, tak len prosiatie pre finále a kratší finálový pretek, i keď iste snaha o postavenie na štarte finále) až po dnešné v Londýne. Ako to bude o 4 roky? Priznám sa ako laik som na vlastné oči videl viac pretekov, nejak som v atmosfére nepostrehol zmeny vody, ale to musia vedieť najlepšie pretekári. Zase z prírodnej vody to mám odpozorované, voda sa vie v priebehu minúty meniť, na viac na vetru otvorenom umelom kanáli má závan tiež vplyv. Tak potom pre objektivitu by sa mali jazdiť 3 finálové jazdy a výsledok rátať z najlepšej.
Záverom, že SVK i prispelo k rozvoju svet. vod. slalomu nie je snáď mínus, bola to nutnosť. Veď sa pred 12 rokmi lobovalo práve o jeho existenciu na LOH, keď bola do značnej miery opodstatnená argumentácia ako málo teritoriálne rozvinutého športu s úzkou komunitou pretekárov.
 


Najčítanejšie na SME Šport