SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kuzminová vybojovala v Rusku deviate miesto v šprinte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Gabča luxusně, Nasťa parádní běh! Společná štafeta by to byla bývala drtila...
 
Hodnoť

Kuzminová s prehľadom

Na finále SP by mali byť "jarné" preteky, na Sibíri to ani v polovici marca nebýva. Nakoniec i Európa ešte bojuje so zimou. Trošku je už ale vidieť mierny pokles výkonnosti u niektorých, no napr. u Soukalovej i Kuzminovej nie, tie mali slabší stred sezóny, časovali formu dobre, i keď vtedy bola veľká porcia pretekov.
Pre Soukalovú to bol obdobný šprint ako v Pokljuke, len dnes Goessnerová už zaostala bežecky výraznejšie, keď tak jej lepšia streľba stačila iba na 3. miesto. Obdobne to bolo aj pre Bergerovú, dnes teda po 11 pretekoch mimo top3, naozaj veľká séria od januárového šprintu v Anterslve. Češka i v predchádzajúcich pretekoch siahala na popredné umiestnenia, no zradila ju streľba, dnes čistá, tak má aj slušný náskok na stíhačku.
Henkelová má dobrý záver sezóny (až na ten pokazený šprint v Soči), má jasne nabehnuté na 3. miesto celkove v SP. Zabojuje i Makarainenová, no bez lepšej streľby sa to nepodarí. O pódium dnes po čase bojovala i Viľuchonová, mala najrýchlejšiu streľbu (spolu s Kuzminovou), no pomalšie 2. kolo. Domračevová dnes pomaly, pri 1 chybe až 13., iste i čiastočne pre problém s palicou v 1. kole, kde stratila najviac.
Beh: 1. Makarainenová, 2. Goessnerová +18s, 3. Kuzminová +19s, 4. Soukalová 20s, 5. Henkelová +36s, 6. Vita Semerenková +42s (v cieli 7.), 7. Domračevová +43s, 8. Bergerová +44s (v cieli 8.), ...33. Gereková +1:40, 54. Poliaková +2:18.
Kuzminová tak potvrdila 6. pozíciu v SP pred dnes 11. Pidhrušnou, dokonca je ešte teoretická nádej o miesto-dva vyššie, ale to by musela Dorinová pokaziť omnoho viac než dnes, keď nezvyklo s 2 chybami až 18. Na druhej strane aj Goessnerová so Soukalovou sa naopak môžu vrátiť pred Kuzminovú, ale to by ona musela zajtra totálne prepadnúť.
Gereková si i pri bodovom pôste si drží stále top25 už s istou rezervou 56b., zjavne obdobne sú na tom aj jej bezprostredné súperky. Len za tento trimester bude mať menej bodov než za vlaňajší, na budúci rok už to nemusí stačiť. Ale iste sa pripraví dobre. Poliaková sa vytrápila na stojke, inak mohla stihnúť stíhačku :-).
V sobotu Soukalová môže zopakovať dnešok (či Pokljuku znova), ak nebude vietor ako v Oslo, kde "excelovala" s 10 minelami. Goessnerová jej síce bude výrazne sekundovať, no asi len po stojky. Ale z dnešnej prvej osmičky plus Domračevová môže vyhrať každá.
 
Hodnoť

Dnes to Kuzminovej nestrieľa,

čo streľba to 2 mimo. Vedie Češka Soukalová.
 


Najčítanejšie na SME Šport