SME
Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemka Henkelová vyhrala sobotňajšiu stíhačku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

To že nejaký tenisový talent

hovorí po slovensky, to ako sa usmieva Cibulková, to že nejaká Ruska zdolala Francúzku, čo tára nejaký český hokejista o inom... to sú nepochybne pre športových novinárov zo SME dôležitejšie udalosti ako dve slovenské biatlonistky umiestnené v prvej 15 v pretekoch SP. Zimné športy, okrem hokeja, sú pre SME Popoluškou, absolutne neprofesionálny prístup. Existuje vôbec na Slovensku seriózna športová žurnalistika ?
 
Hodnoť

 

ach, tá streľba :(
 
Hodnoť

 

Dobrý výkon Kuzminovej i Gerekovej. Kuzminová môže ľutovať tesných posledných minel v položkách šprintu, nedostala sa takto do kontaktu s vedúcou početnou skupinou v priebehu pretekov. Beh bol veľmi rýchly do poslednej streľby, v závere už len prefinišovala Fínku. Na stojkách sa snažila upokojiť, spomaliť, no žiaľ bez efektu. Na ZOH by jej mohla vyjsť strelecky jedny preteky, túto sezónu má viac čistejších položiek. Gereková po rýchlom začiatku zvoľnila, no tiež sa to na strelnici neprejavilo, no nevzdala sa a naopak po zrýchlení i čisté stojky a pekný výsledok.
Kto videl Henkelovú od začiatku sezóny, moc nádeje na víťazstvo v sezóne by je nedával, no práve tu vo výškach sa ukázala vynikajúco. Bergerová na záver chytila vlaňajšiu fazónu, keď Domračevovú obrala o možné vedenie v SP. Každopádne ZOH budú zaujímavé, mnohé naznačujú progres, bude tam možno i dosť prekvapení (pripomínam, dnes chýbali Ukrajinky a po smole so zbraňou Soukalová).
 

Po prvej položke

som si myslel že to skončí horšie, po poslednej pri streleckých zaváhaniach súperiek by len 1 minele mohla Nasťa bojovať o prvú šestku. Dôležité je že si potvrdila štart v masáku na OH. Ideálne by bolo keby jej vyšla streľba v individuále a zopakovala by s Gábinou prvé preteky v tejto sezóne len v opačnom garde :-)
Janka Gereková si v Anterselve zabehla druhý a tretí najlepší výkon v sezóne a dúfajme že forma jej bude kulminovať o tri týždne. Henkelová je nezničiteľná, veľmi som jej prial aby si víťazstvo udržala.
 

 

S tým štartom na ZOH uvádzaš správne, prvých 15 zo SP. No dúfam, že by sa tam dostala i ako ďalších top 15 z prvých 3 pretekov na ZOH. I keď môže sa stať čokoľvek, ako včera Soukalovej v šprinte a hneď 2 preteky sú out (i Kuzminová vlastne vlani mala vlani veľký problém so zbraňou na MS a zrovna v šprinte). Gereková je kandidát na tých ďalších 15 jednoznačne.
K ambíciám Kuzminovej, na medailu logicky musí mať ambíciu. No takých tam je minim. 15, a s celkom reálnou šancou. A iste bude dosť prekvapení mimo nich, nakoniec ako na posledných ZOH či MS. Iste to budú zaujímavé preteky.
 

Čo tu pletieš výšky ?

Henkel už na konci vlaňajšej sezóny ukazovala to čo robí teraz , spolu s češkami, nórkami a francúzskami budú na oh zbierať medaily, kuzminka aj keby som bol aký veľký optimista bude iba spomínať na vancouverské placky ,neverím že v streľbe urobí aspoň jeden pretek s nulou
 

Bielorusky, Rusky,

Ukrajinky či Kaisa sú podľa teba tiež bez šance na medailu ? :-)
 


Najčítanejšie na SME Šport