SME
Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biatlonovú štafetu vyhrali Rusi, Slováci skončili na 12. mieste (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Krasny zavod. Ovsem Svendsenovi se bude dneska spatne usinat :)
 
Hodnoť

 

Vskutku nádherný záver biatlonu na týchto ZOH, ako to vedia muži v štafete.
Slováci mohli viac, i keď mnohých sa nedá predbehnúť v tej nabitej konkurencii. To lepšie na úvod, Hurajt na výbornú. Dobre i Hasilla, k veľmi rýchlej streľbe chýba zatiaľ ešte lepší bežecký výkon, no i posled. kolo mal rýchlejšie ako Matiaško s Kazárom (len Kazárovi už o veľa nemohlo ísť). To kolo bolo absol. najrýchlejšie v pretekoch (D. Windisch). To Matiaško v stojke stratil ešte viac ako Kazár pri 2 nábojoch a trest. kole navyše.
Pre Rusov nakoniec predsa len prvenstvo tu na ZOH. Hlavne Šipulun môže zabudnúť na tesné prehry, presvedčil v tak náročnom súboji jedinečne, ale dobre každý z nich. Nemci obdobne, bez slabšieho článku, medailu si hlavne vystrieľali. Rakúšania zaslúžene, boli vždy v sezóne v popredí, ostatne už veľa sezón. Nórom zabrali Boevci (hlavne na úvod starší Tarje), Bjoerndalen beh pomalšie, no veľmi rýchlo na strelnici. Zato Svendsena iste nepochvália. Už viackrát takto v štafetách na poslednej stojke prehral i značne veľký náskok, no len v SP a nie až tak fatálne. Pekne Slovinci (Fak a Bauer najrýchlejší na úsekoch), rýchlych Talianov spomalil pomalší M. Windisch. Francúzi vyhrali poslednú v SP v Anterselve, i podľa šprintu tu mohli byť favoriti, ale dnes všetci len priemerne. Sklamaní Švédi, po 2x 2. a 4. m. v sezóne podobne ako vlani na MS, no teraz všetci hlavne pomalým behom. Tu na ZOH celkovo slabo, zanedlho zostane len Lindstroem, tak sa švédsky biatlon na nejaký čas vytratí asi i v mužoch. Česi bez nemocného Šlesingera nenapodobili vlaňajšie 3. miesto zo SP tu. A vyššie mohla i Kanada, nebyť nevyspytateľného Le Guelleca na prvej stojke.
Biatlon na ZOH u mužov priniesol veľa pekných súbojov, najdramatickejšie na úvod v šprinte a štafete. Potvrdil výnimočnosť M. Fourcada, veľmi úspešne zavŕšil kariéru Bjoerndalena. Ten sa iste bude lúčiť s veľkou slávou na finále SP na Holmenkollene (či ešte nie?).
 
Hodnoť

Rusi pridali zlato v snowboarde

Slovensku doniesla zlato Ruska. Rusku priniesli zlato American a Korejec. Výborná investícia
 
Hodnoť

Fourcad

Fourcad - rozumiete niekto, co sa mu v poslednych dvoch pretekoch stalo?
 


Najčítanejšie na SME Šport