SME
Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kuzminová dobehla v Pokljuke štvrtá, v závere bojovala o výhru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

škoda tej poslednej strelby :-(, vysledok mohol ešte pooodstatne lepší (y)
 

 

Bola by tretia, nemala bežecky ani na Domračevovú ani na Makarainenovú.
 
Hodnoť

 

Skoda ze ta fotka nie je z tychto pretekov...
 
Hodnoť

 

Nasta je 10 rokov u nas. Slovensko ma v nej vynimocny poklad. Skoda, ze sa nikto z biatlonoveho zvazu alebo armady kde Anastazia pracuje nezamysli nad tym, preco striela tak zle a nedaju jej lepsieho trenera na strelbu. Asi je to tvrde, ale nebola by to ziadna urazka Sanitrovych ludskych kvalit keby sa mu podakovalo za odvedenu pracu a zaplatil by sa pre nu slusny trener. Kludne aj za cenu redukcie poctu vyletnikov v nasom olympijskom time. Ale to by asi v slovenskom klanovom systeme nemohli hrat kamaratske a rodinkarske vazby taku velku rolu.
 

 

Myslím, že Bjoerndalen, alebo niektorá iná biatlonová veličina prehlásila, že keď raz niekto nevie strieľať, tak sa to nikdy nenaučí. Anastasia nemá 20, kde by ešte šanca na zlepšenie streľby mohla byť, v jej veku už nie. Anie Siebert ani žiadny iný špičkový tréner ju to nenaučí tak, aby stabilne mala úspešnosť streľby nad 90%.
 

 

Si myslis ze len do 20 sa clovek uci ? ))
 

 

Nie, ale keď sa niekto venuje nejakému športu profesionálne trebárs 15 rokov a v určitých oblastiach toho športu sa dlhodobo nezlepšuje, je veľká pravdepodobnosť, že sa tu už nikdy nezlepší.
 

Nasta u nás

nie je 10 rokov a nepochybne potom aj v nórskom biatlone vládne rodinkárstvo keď Larsa Bergera a Frodeho Andresena nenaučili za celú kariéru strieľať alebo aj v Nemecku, keď podobne zase nenaučili strieľať Katrin Apel či Uschi Disl to boli pánečku bežci a bežkyne :-)

Prečo niektorí nedokážu pochopiť že každý biatlonista má určité hranice svojich možností.
 
Hodnoť

Podľa toho čo tu čítam

mi vyplýva, že keď Nasťa nevie a už ju nenaučí strieľať ani Copperfield , tak potom je zázrak, že na OH získala zlaté medaily,čiže čistá streľba je vecou náhody a nie umenia ako sa snažil presvedčiť ovčanov ďuriplayboy Sanitra. V podstate je to asi aj pravda, lebo keď za sezónu Nasťa streli nula len v jedných pretekoch! a to hneď na OH, tak je z toho zlatá. Vlani tiež mala iba jedny čisté a víťazné preteky. Lenže biatlon_ melodyboys nás pred sezónou vždy presviedčajú že Nasťa môže prestúpiť bárs aj ku kyjevským ostreľovačom, že v tejto a v tejto a v tejto určite, už bude stieľať par excellance, lenže ona od príchodu na Slovensku ide streľbou dole a dole. Akú motiváciu môže mať potom pretekár, ktorý dokáže špičkovo zabehnúť preteky ale v streľbe je jalový?
Gereková , Kazár a ostatní boys by si mali sakramentský rozmyslieť či sa chcú venovať biatlonu alebo chlapcom a dievčatám. Gerek dnes vynikajúce 29. miesto, ibaže málokto z tých nezainteresovaných vie, že je to predposledné miesto, no ešte smutnejšie správy: beh v posledných 3 kolách najhorší a vrcholom je druhá najhoršia streľba v pretekoch! Žiaľ, táto slečna, ktorá nás tiež pred sezónou ubezpečovala ako je fantasticky pripravená má zrejme asi plnú hlavu iných starostí ako biatlonu. Toto už nie je o tom, či je v nej aby ju niekto naučil strieľať alebo nie, keď v behoch je už rovnako jalová a impotentná. Kazár a ostatní boys kapitola sama o sebe.
Zlatá olympiáda je nepochybne úspech, ibaže nie úspech súdruhov zo zväzu, ktorý zrejme budú opäť žiť z jednéhoo - povedzme to otvorene - nečakaného zlata ďalšie 4 roky. Že sú to umelci od Hyžu až po Sanitru o tom nikto nepochybuje, veď dokonca sľubovali Gantnerovej o ŠTBákovi Ferkovi nachmelovanému že biatlonisti v Soči získajú 3 medaily. Skoro som pri tejto prognóze spadol na riiiiťťť! A teraz nás budú presviedčať o tom, že voda je mokrá a slivovica zo sliviek alebo prídu s niečim pozitivným? Pokiaľ nebudú peniaze tiecť tam dole, kde sa rodia talenty a všetko budú prežierať títo súčasní výletníci ktorým nemá kto dýchať na chrbát, dovtedy budeme sa tváriť aký máme na Slovensku bohovský biatlon
 
Hodnoť

 

Škoda pre tých, ktorým biatlon začína úspechom a končí neúspechom napr. Kuzminovej teraz.
Kuzminová pritom túto sezónu o nič zásadne horšiu ako ktorúkoľvek z tých doterajších 5-tich vo farbách SVK. Napr. vlani po 2 trimestri mala len o 15 b. viac (a priem. umiestnenie o 1 priečku vyššie). No musí ju potvrdiť na záver, keď vlani bola v poslednom veľmi úspešná. No pre túto sezónu i tieto preteky ukázali, že stráca o niečo bežecky predovšetkým na záver pretekov (štatisticky celkove oproti vlaňajšku spomalila o 1,2 % času mediánu, tj. priemeru poľa). Zlepšila sa však výrazne na ležkách. Gerekovej forma sa vytráca, ak v Anterselve vyzerala nádejne, teraz už na finále SP zrejme nedosiahne, škoda i tej vlaňajšej 25-ky. Body za účasť v masáku (no len pre neúčasť až 8 biatlonistiek zo SP pred ňou) pomohli, no zároveň sa k nej bodovo viaceré priblížili.
Domračevová tak ako vie, teraz aj veľmi rýchla na strelnici. Práve v rýchlosti streľby Maekaeraeinenová stratila možnosť s ňou súperiť o víťazstvo. Pritom i pre SP Fínka bude odpisovať 21 b., Bieloruska nič a Bergerová len -3 b., takže boj o prvenstvo v SP je ešte vyrovnanejší. Nórka je takto teoreticky na čele o 4b. Práve ukázala ako sa bojuje o prvenstvo vo SP, ten záverečný finiš s absolútne najrýchlejším kolom bol zdrvujúci a zisk 7 miest môže znamenať veľa (a to v polovici bola až 24.).
Zajcevovej po dlhšom čase výborný výsledok, keď tá sa najviac prepadla oproti vlaňajšku (spolu s Pidhrušnou, ktorá už ukončila sezónu), no je stále ako ďalšie Rusky pomalšia v behu. Smola Talianky Wiereovej, zaseknutý predposledný náboj ju takmer 2 min. zdržaním obral o popredné umiestnenie, keď bola po 3. položke len 12 sek. za pódiom. Stále vysoký štandard predvádza Eckhoffová, ona má zo všetkých v rámci SP najväčší progres oproti vlaňajšku.
Tento týždeň v Kontiolahti sú až 2 šprinty, možno väčšia šanca pre Kuzminovú, i pre poradie SP v top 10. No tam už o.i. bude znovu Soukalová. O to zaujímavejšie a napínavejšie preteky tam budú.
 


Najčítanejšie na SME Šport