SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Djokovič prispel výhrou z Ríma na záplavy v Srbsku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Šľachetný čin. Pekné.

Inak pred pár dňami(viac?) tu bola diskusia o tenisových raketách a výpletoch. Keďže viacerí diskutéri aj tenis hrajú, možno Vás bude zaujímať výsledok dlhodobého testu tenisových strún.
Tu je odkaz na tabuľky z portálu stringforum.net, kde prispievajú hlavne vyplietači rakiet.

http://stringforum.net/string2...

Z nepolyesterových strún najlepšia vo všetkom Tecnifibre X-1 biphase, ale pre menej náročných tensitov sú zaujímavejšie polyestery. Tam si už treba vedieť vybrať podľa vlastných požiadaviek.

Enjoy
 

Niekto venuje prize money

obetiam, niekto neprizná evidentnú a úmyselnú ruku, či jasný gól vo svojej bráne... Takýmito činmi sa zapisuje do histórie a dáva pozitívny príklad mládeži i tým skôr narodeným. Nech žije srdce!!!
Vďaka za link:)
 

No neviem...

Ako gesto je to ľúbivé...od "národného hrdinu" aj očakávané. Novak je evidovaný ako žijúci v Monacu, čiže tam to príliš nevyužije. Ale Djokovićovci sú silný rodinný klan, aj samotný Novak vlastní všeličo...možné a nemožné. Kdesi sa toto ako dar odpíše, na to dám krk. Marketingovo je toto prínosnejšie...ako investícia.
 

To je pekné...

Kedysi dávno, keď som tu začínal písať...sa hodne operovalo s pojmom "tenisový odborník". Mnohí pod týmto chápali aj ľudí, ktorí majú prehľad o tom, čo sa deje na okruhu, poznajú mená, štatistiky...Ja som sa vtedy pokúšal (neviem, s akým úspechom) vysvetliť rozdiel medzi hráčom, trénerom, športovým novinárom, tenisovým nadšencom.

Vtedy som spomínal, že za odborníkov rozhodne považujem napr. výrobcov povrchov (špeciálne starých majstrov antukárov)...obchodníkov s výstrojom...a servismanov (pripomenul som, že nikdy som sa nestaral o dvorce a nevypletal rakety).

Už som sa mierne vzdialil. Dovolím si tvrdiť, že toto, čo si dal...neovládajú najlepší tenisti, tréneri...
Dokonca ani body mnohí príliš nesledujú a nepočítajú. Možno je to pravda, možno nie...ale Kvitová a David po Petrinej super-sezóne vraj nevedeli, že Petre stačí hrať Brisbane aby sa stala svetovou jednotkou.

Ja som nariekal, že sa mala zapísať....lebo by to bol historický zápis - a kto vie, či tá možnosť ešte bude. Už po AO by o post prišla...ale navždy by bola zapísaná ako bývalá jednotka. Takých týždňových-mesačných je bárskoľko.

Raz si sa ma pýtal, koho považujem za šampióna v širšom poňatí (nie víťaz jedného podujatia). Tak rok...minimálne pol roka na čele...To by ale spĺňali aj Safina a Karolínka, čo? Nuž...Nie je to moje kritérium dobré. Tak čo je teda "veľký šampión"? Zo súčasných chalanov traja sú...čísla sem, štatistiky tam.
 

 

Beriem to ako kompliment, ak teda môžem :)
 

Ja už neviem...

Kompliment je určení spomínaným kategóriám ľudí´"okolo" tenisu. Boli kedysi majstri antukových kurtov, napr. jeden Čech bol svetoznámy. Ono dá sa antuka nasypať na tvrdý podklad v hale...no to je "fuj-hnus".

Antuka je "živá", má svoje "korene"...treba sa o ňu starať ako o záhradu (ja to neviem). Vývojári rakiet, loptičiek, strún...Samozrejme, vypletači (podobne ako servismani lyží)...klobúk dolu pred nimi.

Zabudol som na rozhodcov...rešpekt pred dobrými. Rešpekt pred masérmi.
 

Dobré: určenýýý

Dnes večer som dosť precitlivelý, sorry.

Ono tie antukové dvorce...Kvalita sa nedá urobiť hocikde...to už tí machri poznajú, kde áno, kde nie. No a potom...čo myslíte, koľko sa ide do hĺbky? Nebudem sa hrať s číslami. No a klasika nie je ako klasika (veľké kamene, štrk, to také čierne, neviem, ako sa to volá...atď.). No a podstatné je vraj brať to ako "živý" organizmus...a tak sa o to starať. To už je ako výroba huslí.

Napadla mi paralela. Od stavbára mám strašne ďaleko, no pamätám si čosi zo základnej/strednej školy...vraj pri stavbe diaľníc Nemci už pred desaťročiami išli do hĺbky...X metrov. Koľko??? Držia.

Tu, v SR...sa každoročne upravujú povrchy, jamy a pod. Zdá sa, že bez dobrého základu nie je možná kvalita.
 
Hodnoť

Príkladný čin -

Veľkého syna Srbského národa ! Koľko,že dali naši milionári-hokejisti ,futbalisti či ďalšie vzory mládeže na humanitárnu pomoc obetiam pohrôm či len ,ako vďaku svojim najmladším rodákom? To by mala byť jedna z hlavných cien pri voľbe športovca roka .Aj s rebríčkom ,kde a na čo. A vyrité mená ,pre večnú pamiatku na podstavci pohára!
 

"Veľký syn srbského národa"

má otca Čiernohorca a matku Chorvátku :-))
 

A čo také som pokakal ?

Ak má niekto matku z Hodonína a otec sa narodil v Užhorode je manší Slovák ,ako Kelemendík ? Za Novaka hovorí jeho prekrásny čin a to bolo merito môjho príspevku ! Takto sa k Slovákom nehlási ani syn (už dospelý) Scasny je, proste Amik. Nuž a Nole je podľa mňa Srb a s veľkým srdcom ,nie terék ponican- toť môj názor -ty máš iný.
 

Tu nejde o akési "názory" ale faktá

http://crnogorskapitanja.wordp...
Ak je niekto polovičný Čech, polovičný Poliak...nie je predsa "syn slovenského národa". Šťastný je úplne niečo iné, veľmi zlé prirovnanie.

Úplne iná situácia by bola za Titovej Juhoslávie. Bol by jednoducho veľký juhoslovanský hrdina - a bolo by jedno, aké má korene. Vytvorenie etnických miništátikov z multietnickej Juhoslávie - hotová tragédia. Aj tak je tam "čistej krvi" málo. Čo je etnicky Novak podľa teba - to je nepodstatné a ako vidíš nesprávne.
 

Citujem Novaka-

Môj národ trpí ... to je správne ! Ak sa Ibrahim cíti byť Slovákom a je slušným človekom ,je mojim bratom... či mluví jako Holíčan, godá ,ako Goral, hutóri ,besíl atd...
 

Šťastnejšie by bolo

keby tak mohol hovoriť ako Juhoslovan. Ja mám štyri rovnocenné korene, to si mám jeden nechať a tri amputovať? To neurobím...

Novak nemá na výber...Srbi ho považujú za národného hrdinu, pýchu, Boha...Nemôže predsa hovoriť: viete, ale môj otec je Čiernohorec a matka Chorvátka.

Narodil sa ale v Srbsku, hovorí typicky belehradsky.
 


Najčítanejšie na SME Šport