SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cibulková sa nepoučila, nezvládla úspech, vraví jej bývalý tréner (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

jelito

Jelito sa nám zase vyfarbilo, ale nevadí hlavne kupujte Pomeee kraviny na jej eshope. Som zvedavý kam až spadne v januári keď sa jej odráta 1300 bodov za vlaňajší Australian open z rebríčka. Môj typ je, že sa zastaví niekde tesne pred tridsiatkou.
 

 

Neviem kam Vaším tónom smerujete, ale nepripadá mi príhodný a vhodný. Dominika je príjemná dievčina a mám pocit, že jej súčasné rozpoloženie nebude trvať dlho. Ako hráčka dokázala veľa a časom nás určite poteší na nejednom veľkom turnaji. Takže prosím o bontón a slušné správanie. Rada by som sa pozrela na to, ako by ste tie Vaše ostré slová povedali slečne Dominike priamo do očí.
 

 

Prvých pár riadkov som mal pocit, že čítam ostrovtip a ťažký sarkazmus a la Dati de Gallandau, ale vy to myslíte ozaj vážne. Ale v poriadku, slušné mravy sa majú dodržiavať.

O slečne Cibulkovej som nemal nikdy nejakú zvlášť vysokú mienku, ale po jej nedávnej návšteve v talkshow Jana Krausa moja mienka o nej, ako by napísal básnik zo sme, "dosť spadla"... Skúste si to video nájsť, pozrieť a zhodnotiť. Budem zvedavý, či použijete rovnakú rétoriku.

Keď sa totiž 25 ročná žena správa pred kamerami, svojimi rodičmi, budúcim manželom takým spôsobom(ok, beriem do úvahy prípadnú nervozitu, čo ale je u hráčky top 10 dosť zásadné zanedbanie tréningu verejného vystupovania), nepomôže jej fakt, že je oblečená do krásnych šiat a relatívne pekná. Prirovnávať ale Cibulkovú k jelitu? To je veľmi, ale veľmi nepekné!!! Ja byť jelito, tak som hlboko urazený...
 

teda...

... ja som toho krausa videl,... a teda neviem ake mas naroky na spravanie 25-rocnych dievcat ty, ale lutujem tvoje dcery... a to som si ja myslel, ze som dost konzervativny, co sa spravania tyka. ale oproti tebe som asi tazky pankac.
 

 

25 ročné ŽENY, ktoré bežne poznám, sú v tom čase po vysokej škole a zarezávajú v prvom jobe, alebo sú vydaté a majú prvé/ druhé dieťa (podľa toho, či ide o "dievčatá" z okruhu známych z VŠ, alebo z domu...ale kategórie sa môžu mierne premiešavať, keďže moje spoluziačky šli na štátnice s bruškom, alebo sa fotili na promo s (pár)ročným dieťaťom. Sestry mali v 25 za sebou školu, polovicu PhD., ci solidnu pozíciu v nadnárodnej firme.

Správať sa ako 13 ročná žubrienka, ktorá nevie sedieť päť sekúnd bez toho, aby sa hrala s vlasmi, masírovala si hornú peru, "vetrala" nohavičky pod šatami, nebola schopná zosmoliť jednu zmysluplnú vetu, hoci o svojom vlastnom tenise, bez adolescentného rehotania sa a pomoci slova "akože"...nie, veľa 25 ročných "dievčat" tohoto druhu nestretávam. Asi nechodím tam, kde sa vyskytujú, pretože toto bola úroveň "pokecu", bravo, či iných teenage časopisov. Cibulkovej argumentácia na tému"prečo ste s priateľom a čo váš priateľ robí" bola ozaj luxusná. Kraus sa toho chytil spôsobom sebe vlastným, ale Dominika vyzerala, že netuší, ktorá bije.

Ešte nakoniec: nebavíme sa tu o nejakej náhodnej pipine z Auparku, ktorej Yorkshire terier ma vyššie IQ ako ona. Ide tu o hráčku top 20 na svete, ktorá reprezentuje seba a Slovensko na,medzinárodnom fóre. Ak má dušu 15 ročnej, nechce "riešiť" a u Krausa to bola len "prča", pokojne sa jej osobne pôjdem ospravedlniť. Skôr to ale vyzeralo, že je buď značne jednoduchá, alebo niekto v rámci tréningu jej vystupovania na verejnosti(ktoré sa vzhľadom na jej "povolanie" zrejme dá očakávať) niečo strašne zanedbal.

Ešte k mojim dcéram(ktoré ešte ani nie sú v pláne). Správanie typu "Cibulková u Krausa" im nebudem tolerovať ani v 13 tich, nie v 25tich. A ešte raz, v 25 sa ľudia ženského rodu označujú ako ženy, nie dievčatá. Ak sa tak nesprávajú, problém bude v indivíduu(či jeho okolí), nie v definícii.
 

musim len zopakovat...

... lutujem tvoje dcery. ja mam tiez okolo seba vzdelanych ludi, ale odsudzovat niekoho takymto sposobom za spravanie sa v talkshow a'la kraus je dost... okrem toho, dominika je skor 25-rocne dievca, sportovkyna a nech to vyzea akokolvek, stale jedna zo svetovych spiciek a neocakavam od nej spravanie na urovni doktoranda duse tak, ako od doktoranda nebudem ocakavat svetove sportove vykony... ale ak to urazilo tvoju dusu, tak mi je to luto. ja napriklad nespajam percepciu svojej osoby s vykonom (intelektualnym ci sportovym) inej osoby, takze u mna to, koho reprezentuje, velmi nezavazi...
 

 

Pozri si talkshow podobného charakteru s tenistkami a la Sharapova, Li Na, Ivanovic. Nehovorim o mužoch a la Federer, Djoko, Roddick a spol. Vlastne, hocakeho sportovca top 20 na svete. Potom sa môžeme baviť ďalej.

Moje dcéry ľutovať nemusíš. Byť vtipný, baviť sa a byť uvoľnený sa dá byť bez správania typu Dominika u Krausa. Ak ty toleruješ, budeš tolerovať svojim dcéram, že sa nedokážu na verejnosti správať minimálne normálne, keď už nie distingvovane, potom ich tiež ľutujem, pretože to budú mať v živote ťažké. Ak teda nečakajú v Auparku so psom v kabelke na princa na bielom bavoráku.
 

Je zvláštne ľutovať niekoho,

kto ešte nie je "ani v pláne" a hlavne keď nevieš, aké vlastnosti či danosti dané osoby budú mať. Sme na verejnom diskusnom fóre, na ktorom si každý môže napísať svoj názor, ale spájať ho s ľutovaním dcér (??) niekoho, o koho súkromí a osobnom živote takmer nič nevieš, sa mi zdá poriadne pritiahnuté za vlasy.

Možno Ťa sklamem, ale ani mne sa Dominikino správanie v Krausovej show nepáčilo, správala sa tam ako pubertiačka, ktorá nevie súvisle povedať pár zmysluplných viet a silene sa smeje aj tam, kde by vôbec nemusela. Štýl jej terajšieho vyjadrovania mi pripomenul časy, keď som ju ako 18-19-ročnú párkrát počula "bláznivo" odpovedať v rannej relácii Adely a Sajfu alebo v iných interview, ale vtedy som si povedala, je ešte mladá a pobláznená, snáď ju to prejde. Ale ako vidno, jediné, čo odvtedy prešlo, je zhruba 6 rokov... Je jasné, že nikto od nej nechce, aby sa vyjadrovala ako držiteľ Nobelovej ceny, ale určitá dávka sebareflexie by jej neuškodila, a týka sa to ako jej vystupovania na verejnosti, tak aj komentov na adresu jej súperiek.

Dalo by sa povedať, že som vcelku optimistický a trpezlivý človek a že napriek niektorým jej neúspechom som sa jej na týchto stránkach zastávala, ale aj optimizmus a trpezlivosť majú svoje hranice. Hlavne potom, keď vidím, že u nej nenastalo zlepšenie nielen čo sa týka samotného tenisu, ale ani vystupovania a vyjadrovania sa na verejnosti. Mám dojem, že po tohtoročnom Australian open jej trochu napršalo do nošteka, žiaľ, v tenise nie sú dôležité tri-štyri úspešné turnaje, počíta sa kontinuita celej tenisovej kariéry. Súhlasím s Pláteníkom, že je veľká škoda, že sa nepoučila z vlastných chýb, lebo tak ako pred piatimi okmi nezvládla semifinálový úspech na Roland Garros, tak tento rok nezvláda pofinálové obdobie z Australian open. Hmm, a to už nie je 20-ročná dievčina, ale 25-ročná dospelá žena.
 

 

Ja mám kolegyňu, ktorá sa stále správa tak, ako keby mala 20. A to má 35. Niektorí ľudia zotrvajú v stave večnej mladosti celý život. My ostatní to môžme ignorovať alebo sa s tým zmieriť. Na čo je dobré sa nad takým dačím rozčuľovať, že?
 

Prosím??

Môžeš mi napísať, kde konktrétne sa v mojom príspevku rozčuľujem? Bola by som na tom veľmi zle, keby som sa na diskusie chodila rozčuľovať, to s radosťou prenechám Tebe, resp. tým, ktorým chýba schopnosť rozlíšiť rozdiel medzi rozčúlenosťou a obyčajným konštatovaním. Nuž ale, to nie je môj problém, keďže už dlhé roky sa riadim heslom, že Rozčuľovať sa znamená ničiť si zdravie na úkor blbosti iných, a to sa mi veru nechce.

Je mi jasné, že veľa ľudí zotrváva v stave večnej mladosti, ale čo sa týka Tvojej kolegyne, mám pár otázok. Aj ona sa pravidelne zúčastňuje pozápasových rozhovorov, tlačových konferencií, pozývajú ju do rádií, televízií, rôznych talk-show, je súčasťou mnohých reklám a početných spoločenských udalostí, predvádza svoju vlastnú módnu značku, a popri tom všetkom má neskromné ambície zotrvať v prvej desiatke tenisového rebríčka a trebárs na úkor Fed cupu (aj keď nič proti tomu) ďalej pracovať na svojej vlastnej tenisovej kariére? Lebo čo som si všimla, tak Dominike to tento rok veľmi nevychádza, tú spoločenskú stránku zvláda úplne hravo, žiaľ, je to na úkor tej tenisovej. Keď to povie jej bývalý tréner, ktorý ju pozná lepšie ako všetci my diskutéri dokopy, tak niečo na tom zrejme bude. Akurát mi tu chýba vyjadrenie, čo si o tom všetkom mysli jej súčasný tréner Lipták, lebo zatiaľ to vyzerá tak, že počet jej spoločenských aktivít nejako nevie "ustrážiť", čo očividne ide na úkor tréningu. Alebo nie?
 

 

Tak prečo sa potom rozčuľuješ nad mojím príspevkom? Mohla si ho predsa ignorovať.
 

Nieči Ti odporučím.Radšej tie dcéry

ani neplánuj.Pretože,keby nedajbože zdedili Tvoje rozumové pochody,tak to radšej nech sa narodia chúďatká niekomu inému.Pretože,v opačnom prípade by mali celoživotný problém.Rovnako,ako ho máš teraaz Ty.
 

 

Špeciálne kvôli vášmu príspevku som si show J. Krausa s Dominikou pozrela.
A nechápem. Tvrdiť, že vďaka tejto jej prezentácii je nevhodné porovnávať ju s jelitom, lebo je to pre jelito urážka, sa mi zdá prudko pritiahnuté za vlasy.
Dominika reprezentuje Slovensko, to je pravda - v športe, nie v jadrovej fyzike ani ekonomických vedách.
Možno nemá kultivovaný prejav nejakej snobskej vysokoškoláčky, ale neurobila ani nepovedala, nič, za čo by sa jej rodina, priateľ či ona sama musela hanbiť. Áno, neobsedí bez toho, aby sa stále neobracala, neoberala, neškrabala, nehýbala - veď je to športovkyňa s kopou energie, okrem toho bola evidentne nervózna. Ale prečo by toto niekomu malo klať oči ako prejav neslušného správania? To skôr Kraus mal viackrát nevhodné pripomienky a zrejme čakal, že dievča sa chytí a urobí zo seba idiota - nepodarilo sa mu a dievča sa týmto veciam celkom slušne a elegantne vyhlo (napr. pri téme "lepšie ako sex")....
Netvrdím, že Dominika je to najinteligentnejšie, čo sa nám tu v republike urodilo, ale je milá, celkom vtipná, dosť snaživá a z toho, čo som ja zatiaľ videla a počula, aj slušne vychovaná. A napriek tomu, že nemá za sebou polovicu PhD. ani nezarezáva v prvom jobe (žeby kvôli tréningom a súťažiam?), zarába lepšie než všetky tie absolventky našich slovenských vysokých škol, medzi ktorými 50% z nich nemá toľko mozgovej kapacity, čo ona...Neštve vás práve toto? Že "nemaká" ani "nerodí", ale napriek tomu je na tom finančne a aj osobnostne spokojná?
 

 

Príspevok, v ktorom som o 25 ročných ženách písal, reagoval na poznámku, že čo "akože" od dvadsaťpäť ročného "dievčaťa" očakávam. Opakovať sa nebudem.

Argumenty v zmysle " veď je celkom v pohode na športovca" a "nikto predsa po nej nechce aby mala iq ako nositeľ Nobelovej ceny" neberiem. Hodnotil som jej správanie v šou, ktorá možno nie je úplne férovo postavená, ale odhaľuje ako človek ozaj na tom inteligenčne je, keďže sa na otázky nedá vopred pripraviť. Plus: Intelekt na základe odpovedí som hodnotil iba okrajovo, hlavne som reagoval na jej vystupovanie a rétoriku. Opäť, opakovať sa nebudem. Argument, že sa to nemala kde naučiť, je vonkoncom smiešny u človeka, ktorý je po každom zápase pod "svetlom reflektorov", podniká atd.

Nad poznámkou o tom, či jej nezazlievam, že nemá dve deti, alebo aspoň hotový doktorát. Nezazlievam. Inteligenciu a vystupovanie 25 ročných absolventiek hodnotím a porovnávam základe svojho okolia. Mnoho profesionálnych športovcov, ktorí nechodili do školy majú vynikajúci prehľad, jazykovú vybavenosť, ostrovtip a vystupovanie. Opakujem, pozrite si talkshow napr Novaka Djokoviča v show Conana O'Briana a skúste porovnať. Novak je v top 10, Dominika je v top 15, Novak trénoval od 6 rokov, Dominika zrejme tiež, navyše mala bezproblémové detstvo, kedy jej nikto nevypínal elektrinu a nezhadzoval jej na kurty bomby...
 

 

Btw vtip s jelitom som použil len raz a situačne, v reakcii na úplne iný príspevok. Nikde inde ju ako jelito neoznačujem. (mal som chuť znovu situačne napísať, že by som si to z ucty k jelitu nedovolil, ale keďže Vás to popudzuje, neurobím to). Dominika sa správala a rozprávala ako 15 ročné dievča.
 

 

Prepáč, ale predvádzaš sa ako posledný buran. Dozvedeli sme sa, že Domča všeobecnou inteligenciou a ostrovtipom nesiaha Nolemu ani po členky. A že v desinke by mali byť len inteleguáni. A z toho čo vyplýva? Že ak chce vyhrať GS, tak najprv nech absolvuje pár semestrov v Sládkovičove?

Domča je trúba, niet pochýb. A ako urazila Stosur, tak teraz jej to vracajú dnešní diskuteri na Sme, nech si to užije.
 

 

čitame asi ine članky..Emiel Regis nepisal nikde o inteligencii ale o vseobecnom prehlade a vystupovani, ktore by podla neho hracka jej urovne mala mat trosku ine.
 

 

Ten "posledný buran" bolo na mňa? A čím som si zaslúžil? Že Dominiku vecne porovnávavam, podotýkam vyprovokovaný reakciami diskutérov, s hráčmi, ktorí hrajú rovnaký šport na rovnakej úrovni? To sa nesmie a je to buranské? Ak áno, možno by pár semestrov v Sládkovičove možno pomohlo mne...

Na GS nepotrebuje mať hráč skončenú Ivy League School. Potrebuje ale pokoru, pracovitosť a dostatočnú dávku inteligencie - jednak hernej a jednak emocionálnej. Netvrdím, že dva spomenuté typy inteligencie NUTNE potrebujú aj inteligenciu popisovanú číslom IQ, ale porovnanie s inými hráčmi rovnakej hry a rovnakej úrovne naznačujú, GS vyhrávajú takí a také, ktorí majú VŠETKY zložky svojej inteligencie na vysokej úrovni, dlhodobo.

BTW.: niekto už pohotovo reagoval, že som Dominiku nehodonotil roigorózne na základe inteligencie. Hodnotil som jej vystupovanie v show, kde sa , objektívne, správala ako 14 ročná deviatačka na Miss ZŠ Konevova(aj to je možno lichotím). K tomu nie je čo dodať. Je to čistý fakt. Debata o tom, ako by malo vyzerať správanie sa 25 ročnej dámy v podobnej situácii, porovnanie dotyčnej dámy s, absolútne relevantne, porovnateľnou vzorkou športovcov jej statusu prišlo až ako reakcia na, pre mňa dosť divné, zastávanie sa Dominikinho "výkonu" a rôznej divokej argumentácie, prečo by jej to malo byť tolerované, či dokonca prepáčné.
 

Ak by ste náhodou mali aj syna,

mali by ste ho vychovávať aj k tomu, aby sa či už k ženám, alebo dievčatám, správal ako džentlmen, ak viete čo to slovo vlastne znamená...
 

 

Odpočítajúc jednu narážku na jelito, na ktorú mi "nabil" diskutér nad mnou, môžem sa opýtať, kde som bol neslušný, či nedžentlmenský?

Uznávam, mal som poprosiť najbližšiu dámu v mojom okolí, aby kritiku na Dominiku napísala ona, ale ako tú "najbližšiu dámu" a jej štandardy v rámci prezentovania sa na verejnosti poznám, Dominika by to radšej asi predsa len "nedžentlmensky schytala" odo mňa...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Šport