SME
Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Česi asi dostanú od ITF pokutu za prirýchly kurt v Prahe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Priznám sa, toto

som v živote nepočul. Ale tak...nikdy som sa tým nezaoberal.

Ono, možno domáci majú príliš veľké zvýhodnenie. Dostatočnou výhodou by mohlo byť domáce prostredie. Vyberať povrch, o ktorom predpokladajú, že bude súperkám vyhovovať čo najmenej...to je azda príliš. To sú už dve významné zvýhodnenia pre domácich.
 

A to nevadí, když se hraje

na Balkáně, nebo v Argentině, kde se člověk cítí jako na fotbale a kde kromě neustálého řvaní cholerických diváků, tam pořadatelé nasypou do haly antuku, popřípadě se hraje na takovém povrchu, který ani není zavedený? Byl bych zvědavý na tvůj postoj, kdyby se hrálo na Slovensku. To bys svůj názor nakročil jinak 1kroki, viď?!
 

Vôbec nie, priateľu

Hovorím o pohárových súťažiach všeobecne. Asi si zabudol, že som 25% Slovák, 25% Čech, 25% Srb, 25% Chorvát. Je mi v tomto zmysle úplne jedno kto hrá a kde. A zrejme si si nevšimol: český ženský tenisový tím je u mňa jasná jednotka. Ne kvôli národnosti.

O tomto som už veľa písal, hm?
 

Ešte doplním:

České tenistky nie sú u mňa jednotkou kvôli národnosti, tá mi je vcelku nepodstatná. Konkrétne hráčky a kolektívny duch mi imponuje. Špeciálne od stretnutia so Španielkami v zime...na antuke. A tom, čo nasledovalo po tom. Iste, Petru a Lucku má rád dlhšie. Či ich poznám osobne alebo nie...ani to nerozhoduje. Poznám aj vlastného brata - ale rád ho nemám.


Muži: Francúzi. A to teda pokiaľ viem...Francúz nie som ani milimetrom.

Výstrel zrovna na ochrancu. Zlá voľba.
 

Ale vždyť já nestřílím.

Pouze nechápu, kam směřovala tvá úvaha o dvou významných zvýhodněních domácích - domácí prostředí a právo vybrat si hrací povrch, cituji, "to je azda příliš"?
 

To je azda jasné

Sú to dve významné výhody pre jeden tím, bez ohľadu či sa jedná o mužov alebo ženy. V pohárových tenisových súťažiach sú aj iné anomálie. Napr. za stavu 3:0 u báb sa druhá dvojhra nehrá (predtým to bola vec dohody). Diváci prídu o jednu dvojhru. Našťastie sa hrá aspoň štvorhra. Za stavu 2:2 rozhoduje zrovna štvorhra...mali by rozhodovať tímové jednotky.

U mužov je azda iba jedna blbosť: za stavu 2:2 rozhodujú tímové dvojky o osude celého stretnutia. Mali by to urobiť jednotky. No a za rozhodnutého stavu...idú hráči, ktorí sú ochotní len tak formálne odohrať (už iba a dva vyhrané sety). Kto si kúpi lístky na posledný deň...ak je už rozhodnuté, má smolu. Uvidí šuviks. U žien samozrejme uvidí jednu plnohodnotnú dvojhru a debla, ktorý môže byť dobrý ale aj o ničom.
 

 

Proč to je zvýhodnění? Češky snad hrajou na jinym povrchu? Nebo na něm mají natrénováno, když se teprve položil? Ani soupeřky s tim nemají problém, příště se bude hrát v Německu a zase si zvolí povrch Němky . Má to na výsledek zápasu asi takovej vliv, jako o milimetr větší betony u golmana v hokeji.
 

Tomu fakt nerozumieš?

Nechajme Češky...Domáci tím má výhodu domáceho prostredia. Súhlas? Asi áno. Navyše: vyberá si, na čom sa hrá. To nie je taký rozdiel ako uvádzaš, kámo. K domácemu prostrediu (zasa nehovorím o tom-ktorom národe) pribúda výhoda výberu povrchu. Preženiem to: Domáci si vyberú, či sa bude piť pivo, víno alebo tvrdé. Viem, nie je to analóogia, no pritiahol som to za vlasy. Keď Španieli vedeli hrať iba na antuke...Austrálčania (napr.) na tráve...nebol výber povrchu kľúčový? Tak to sakra bol.

Tvoje prirovnanie je zlé. Je rozdiel lyžovať na tráve alebo snehu? Mne sa toto vysvetľovať už nechce. Hrám tenis 50 rokov. Samozrejme, že som vyrástol na antuke. No ale...podsypať Samprasovi a Roddickovi mäkkú antuku, kde nikdy nevedeli hrať...bola by to pre Juhoameričanov výhoda? Argentíčanov napr.? Proti spomínaným rozhodne. OK, pravidlá ITF to umožňujú. Tie ale nie sú písmo sväté. Dovolím si zopakovať vlastný názor: príliš sa zvýhodňuje domáci tím.

Doma...a to, čo chcem, čo mi vyhovuje. To sú 2 výhody. Kľúčové. Ak toto niekto nechápe...ta nech skúsi uvažovať. To je porovnateľné so slalomom a zjazdom. Iná športová disciplína. Preto sa aj evidujú výsledky na rôznych povrchoch. Pre netenistu je jedno, na čom hrá, s akou raketou hrá...s akými loptičkami. Henman a Rusedski by asi inak zahrali na tráve/harde... a inak na antuke. Toľko lekcia grátis.
 

 

Mně se zase už nechce vysvětlovat, že domácí tým má právo volby povrchu. Až se bude příště hrát v Německu, zvolí si povrch Němky. Je to výhoda pro domácí tým, ale nikdo nemůže říct, že všechny naše holky to umí zrovna na tomhle povrchu, když hrajou celej rok po světě a na tomhle povrchu budou hrát prvně, jako Němky. Co to je tedy za výhodu? Jenom to, že si trenér myslí, že to umí naše holky líp na rychlejším povrchu, to je celý. Nikdy sem neslyšel, že by naši chlapi buleli, že jim Španělé připravili antuku .Tohle zase grátis pro tebe, my si nemusíme hledat výmluvy, protože to umí naše holky i chlapi na každým povrchu. Asi tak.
 

 

Ještě takovej lepší příklad, kterej snad pochopíš i ty........MS ve fotbale nehraje domácí tým kvalifikaci, to je sakra výhoda, ne? A taky se bouříš?
 

Tak...

toto je už úplne mimo. Ja sa inak nebúrim vôbec, mne sú pohárové súťaže v tenise na háku. Radosť mi občas spravia zrovna Česi. Za toto si zaslúžim...asi po hube od Čechov.
 

Ištenem a Matka Božia!!!

OK, ja mám času dosť, musím byť celú noc hore. Robím vrátnika v NTC za 3 eurá/h :-))

Vážne: domáci tím (po česky tým) má právo voľby povrchu. To azda znamená, že je to OK? Neoperuj mi, prosím, reciprocitou. Příště nemusí byť...nikdy, nabudúce môžu byť iné pravidlá. Je všeobecne známe, že "domáci" volia pre seba čo najvýhodnejšie...resp. pre súpera čo najhoršie. Je to druhá výhoda po domácom prostredí? Spochybňuješ toto?

Ostatné nechajme tak...Grátis mi nedávaj nič, ja deriem z kože s veľkým apetítom :-). Nikto sa v tomto nečuduje, všetci dobre vedia, ako to je. Nejde vôbec o "vaších"...ktorí "umí" na každom povrchu. Ale súhlasím, umí. Ja som iba rád. Čítal si niečo odo mňa o českom tenise? Asi ie, inak by som ťa čochral po ochlpení na bruchu...V tejto chvíli by som ťa asi prekvapil: nečakaná torzia prirodzenia...ale ohľaduplná, bez trvalých následkov. To je posledná voľba pred transplantáció of mozek. Obvykle ale zbytočná.

Mimochodom: o tú 1/4 koreňa (vášho - českého) môžem ponížene poprosiť? Lebo ak mi všetci odmietnu tú 1/4 ... tak zostanem komplet bez koreňa a uhyniem. Budeš ma mať na svedomí.
 

kroki

uznávám tvoje tenisové postřehy,včetně znalostí a aktuálnosti...taky nesnáším obecně permanentní vsouvání pseudonárodovectví...to je povadlost zanesená prachem...Na druhé straně mi připadá velmi přitažené za vlasy,když někdo vymýšlí sankce za "až příliš rychlý povrch".....Nebere mi to hlava.Buď je povrch v normě,jež vyhovuje předpisům...anebo ne.Pokudne,tak eliminace a zákaz..Lépe se buzeruje ten,který je slabší .....Nedovedu si představit,že by něco asociace řešila s rusáky,nebo australany...piš a analýzuj tenis...je to téma zajímavé...podstatně více,než reakce na hloupostí národních stigmat..
 

čafff, kámo

Moja prvá reakcia (resp. úvodný text): v živote som o takomto niečom nepočul. Svieti to úplne hore.
 
Hodnoť

 

1kroki - Lžeš, ani ne máš v sobě tolik odvahy, abys to přiznal. :)
 

Jasné, kámo :-)

Odchádzam sa hanbiť. Veru, odvaha...tá mne špeciálne chýba.
 

Ešte k tej odvahe

Odvaha spoza monitora...to je zvláštna kategória. Nemám na mysli toto tu, dnes...Ja som síce sám proti trom, ne sme všetci slušní a neútočíme. Horšie je, keď sa vynoria "bojovníci", ktorí dokážu akurát tak "zhodnotiť" píšuceho, vynadať mu...a zmínuskovať ho. V horšom prípade nenapíšu vôbec nič (to je ešte úbohejšie ako vynadať). Názor, pohľad na vec...buď uznám, polemizujem...alebo ignorujem. Za názor nebudem nikomu nadávať.

Samozrejme, jediný správny názor je ten môj...a nie je o čom diskutovať :-). To je azda každému, kto zrovna nepotrebuje transplantáció of mozek jasné. Už mimochodom máme vianočné zľavy: 10 % naviac!

Treba sa tešiť: už nie 140.000 eur...iba 154.000. Dobrá zľava je k nezaplateniu.
 

 

Vidíš, já si zase myslim, že jedinej správnej názor je ten můj, ale sem rád, že sme se domlouvali slušně. S tebou vždycky rád pokecám.Ahoj :-)
 
Hodnoť

Ešte idem sem

Opakujem: som celú noc hore, nemám problém (ak je kľud a nemusím nič riešiť)...pozrieť sa napr. sem. S týmito pánmi sme sa bavili slušne, nebolo žiadne urážanie sa...dokonca mám pocit, že nikto nikomu neklikol na karmu.

Pekne vás poprosím: písať samozrejme môže hocikto hocičo. No skúsme bez nacionalizmu...a bez klikania na +/-

Mám tu viac ako 50% textu (čo mi pred nedávnom jeden pán vytkol)...nikto toto čítať nemusí. Toto nie je nacionalistická téma, je výsostne tenisová. Tak klídek...

Nie je tu ani nič nové...Kto vie, o čom sa bavíme...je vítaný. Zatiaľ tuším nikto nevie. Ani priatelia z ČR.

Pozdrav, 1kroki
 

nezlob...

víme...
 


Najčítanejšie na SME Šport