SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dostal tri varovania za šesť dní. Kyrgiosovi hrozí dištanc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Komu niet rady, tomu niet pomoci a kto nechce počúvať, bude sa učiť len na vlastných chybách...za predpokladu, že má dostatočné IQ na to aby pochopil, že nejakú chybu vôbec urobil.
 

Vtedy,

keď sa "to" deje je IQ vypnuté a pracuje len podvedomie. A to je, ako je známe, prakticky nekontrolovateľné, lebo je rádovo oveľa rýchlejšie ako vedomie. Takže, kým vedomie podnikne kroky - už sa to stalo. Možnože by pomohla úspešná psychoterapia, ktorá by našla skryté príčiny týchto opakujúcich sa excesov. (podľa mňa) Ale bez Kyrgiosa tenis zase až takú veľkú škodu neutrpí...
 

 

Dá sa to vytrénovať, ale dotyčný musí byť schopný uvedomiť si, že škodí sebe a svojmu okoliu. Bez toho budú všetky pokusy márne.
 

Nie je schopný si to uvedomiť:

"...ale fakt som to nepovažoval za neakceptovateľné."
Ešte k tej psychoterapii ...Kroki to nazýva aj "transplantátio of mozeg"...síce viac v súvislosti s "tenisovými problémami"...ale snáď by sa to dalo rozšíriť aj na časti mozgových hemisfér zodpovedných za osobnosť. Ja by som sa prikláňal ku elektrošokom - je lacnejšie a rýchlejšie. Krátkodobé fixovanie hlavy a končatín, roubík medzi zuby, dve elektródy na spánky - šupa - křče, krátke bezvedomie - a nový Kirgios! :-)
 


Najčítanejšie na SME Šport