SME
Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obhajkyňa juniorského titulu Mihalíková postúpila v Melbourne do 2. kola (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Toto som nepochopil

Mihalíková hrala kvalifikáciu na turnaj žien. Keďže sa neprebojovala, "presadla" do juniorky?
 

 

Na juniorskú súťaž bola prihlásená. (To som spomenul niekedy, keď tu bola diskusia o kvalifikácii: http://sport.sme.sk/diskusie/d... )
Niečo takéto vôbec nie je zriedkavé. Juniori často skúsia kvalifikáciu alebo hlavnú súťaž. (Typicky ak majú voľnú kartu. Ak Takí, čo sa do hlavnej súťaže dostanú na základe rankingu, už zvyčajne juniroské súťaže nehrávajú.)
Veľa ľudí tu si asi bude pamätať Bellis - v 2014 mala voľnú kartu na US Open a porazila v prvom kole Cibulkovú. V druhom kole vypadla. Potom hrala v juniorskej súťaži, kde tiež vypadla v prvom kole.
https://en.wikipedia.org/wiki/...
https://en.wikipedia.org/wiki/...
 

 

Napríklad aj teraz na Australian Open nájdeš pár hráčov, čo hrali kvalifikáciu (cez wildcard) a teraz už hrajú v juniorskej súťaži. (Ako sa dá čakať, ide o austrálskych hráčov.)
muži: Alex De Minaur, Oliver Anderson
ženy: Sara Tomic
A potom sú tu ešte Kimberly Birrell, Priscilla Hon, Maddison Inglis, ktoré dostali voľnú kartu do hlavnej súťaže. Tam vypadli v prvom kole. Inglis by mala hrať juniorku. Ostatné dve z juniorskej súťaže odstúpili.
 

 

Nespomínam si na takéto veci z minulosti. To samozrejme nevylučuje, že byť mohli. To sú dve úrovne toho istého turnaja. Ak hráč štartuje v jednej, nemal by po vypadnutí pokračovať v druhej. Zdekovať sa na nejaký challenger, to je normálne a bežné.
 

 

Pravidlá ITF to zrejme povoľujú - inak by to hráči nemohli robiť.
Nie je to úplne to isté, ale hráč môže na tom istom turnaji byť prihlásený v dvojhre, štvorhre aj v mixe. Nuž teda môže byť prihlásený aj v juniorskej súťaži.
Nie je to niečo úplne nové. V 1983 Edberg vyhral všetky 4 juniorské Grand Slamy. (Ako jediný hráč má juniorský kalendárny Grand Slam.) V tom istom roku hral na troch z nich aj v seniorskej súťaži.
A nie je to ani príliš zriedkavé. Tu je pozbieraných zopár prípadov, čo som našiel po prezeraní nie moc starých pavúkov: https://en.wikipedia.org/wiki/...
 

Isteže to pravidlá umožňujú

Inak by sa to nemohlo diať. Dvojhra, 4-hta a mix...to je úplne jasné. Ale hrať paralelne juniorku aj seniorskú súťaž na tom istom turnaji? S tým sa stretávam prvýkrát. Za desaťročia som si to nevšimol.

Ono hráči, ktorí majú na seniorskú konkurenciu - obvykle na juniorov kašľú. Neviem o tom, že by taká Seleš, Hingisová, Capriati...keď začali žiariť ako deti medzi seniorkami...ešte chodili medzi juniorov. Ale opäť sa môžem mýliť. Nevidím v tom ani logiku a zmyslel.

Takí vzpierači sú juniori tuším do 21 rokov. Tí chodia na majstrovstvá juniorov a ak na to majú...aj seniorov. Tieto súťaže sú ale iba občas a nie naraz. Rekordy sa evidujú separátne. To má logiku.
 

 

asi by uz nehrala ale buduci tyzden by mala hrat na 75t ITF Launceston(od 1.2)
http://www.itftennis.com/proci...;s-tournament/info.aspx?tournamentid=1100036590
pravdepodobne uz od kvalifikacie ked nedostane WC, takze chcela vyplnit program uz bolo davno ked hrala 1.kolo kvalifikacie AO...
po Launceston su tam este 4turnaje ITF s dotaciou po 25t v Australii, mozno aj niektore z nich ma este v plane, na prvy v Perthu vsak nie je prihlasena
 

Chápem

Ak je už raz tam, tak hrá.
 

 

Úplne súhlasím s tým, čo si napísal - ak niekto v juniorskom veku hrá vyrovnane so seniormi resp. ich dokonca predčí, tak už pre neho nemajú juniorské turnaje priveľký zmysel. (Z takých, čo boli ako juniori výnimočne dobrý, mi ešte napadá Chang, ktorý vyhral seniorský GS ešte v juniorskom veku.)
Ja by som to odhadol tak, že ak je niekto ako junior v prevej stovke v ATP/WTA rebríčka, tak už asi nebude hrať juniorské turnaje.
Ale zoberme si niekoho, čo má 16, 17, 18 a v seniorskom rebríčku má také postavenie také, že na seniorský GS sa môže dostať len cez voľnú kartu alebo z kvalifikácie. Aj ak sa tam dostane, tak neuhrá viac ako tretie kolo. V takom prípade asi má zmysel prihlásiť sa na juniorku. Víťazstvo na juniorskom GS má nejakú prestíž, objaví sa jeho meno v tlači a trochu prenikne do povedomia fanúšikov, čo do budúcnosti môže byť pozitívum - ak sa prepracuje na vyššiu úroveň, tak bude zaujímavejší pre sponzorov.
Hráči, čo sa objavia v juniorskej aj seniorskej súťaži sú najčastejšie takíto - dostali sa tam vďaka voľnej karte alebo z kvalifikácie.
Keď sa vlani hralo US Open, tak sme rozoberali, kto všetko by ešte mohol hrať juniorskú súťaž (keby chcel). Bolo tam viacero hráčov, čo by ešte mohli hrať juniorku, ale už chodievajú na dospelé turnaje a aj tam hrali kvalifikáciu alebo dokonca hlavnú súťaž medzi mužmi/ženami.
http://sport.sme.sk/diskusie/d...
 

 

Naomi Osaka(rocnik 97 ako Kasatkina,Bencic,Konjuh), z kvalifikacie sa dostala az do 3.kola(Azarenka 2x61 ju sfukla), ta juniorku zas v zivote nehrala a to nielen na GS...
 


Najčítanejšie na SME Šport