SME
Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fourcade získal druhé zlato, veterán Björndalen skončil druhý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Práve aké symbolické poradie. Tu v Nórsku tvrdia, že sa OEB pripravoval práve na tento šprint od víťazného v Soči. Aj keď po jeho problémoch v januári bol dosť otázny i pre miestnych. No M. Fourcadovi by sa mohla prihodiť len techn. závada či náhly poryv vetra. Naozaj precízny výkon od oboch. Zajtra to bude mať dnešný víťaz výrazne dobré, OEB má šancu jedine cez strelnicu. No je tu mladší Boe, a snáď i Schempp či aj Garanyčev. Semenov úctivo za OEB, sťahoval, pri vstupe na štadión už 2., no práve na finiši prehral striebro, čo je pre OEB veľmi priaznivé. I tak gratulácia na Ukrajinu (dnes sa ukázalo, že v takom mixe mohli viac). Dnes mohol na životný úspech znovu po krátkom čase i Windish, bežal skvele, zajtra pri 4 položkách už to nemusí byť tak priaznivé, za ním je i dosť tlačenica kvality.

Škoda dnes Šipulina, záver akoby zabalil už i na pohľad (neviem, či aj nepremazal), štartovať prvý nebolo iste výhodou, no trať bola na záver riadne zrkadlová (sneh tu je vlhký, veľmi šmykľavý). I Nemci chceli viac (prial som najviac Peifferovi po zranení), no trúfali si i ste na podstatne viac i ďalší domáci, no mladší Boe zajtra má šancu, ale starší Boe ledva do stíhačky, Svendsen na záver odpadol. Podobne viac čakali i napr. Kanaďani, Rakúšania. Iste i Česi (Moravec po nemoci), no Šlesingr môže zajtra výrazne dopredu, dobre aj Krčmář, zajtra môže výrazne dopredu (pár sek. pred Otčenášom). Prekvapiť môže Iliev, dnes s dobrým záverom.

Otčenáš je jeden z mnohých úspešnejších, okolo neho o.i. Kaukenas či Puichianu. či už zajtra sa podarí, u neho by bolo veľkou výnimkou. Kazár výnimočne zase horšie na strelnici. Škoda Hasillu, každé preteky potrebuje.

:-) M. Fourcade komentoval, že by ho rodina poslala niekam, ak by mal byť mimo domov ešte i po 40-tke. Ale že ho dnes OEB neprekvapil, to skôr v Soči.
 


Najčítanejšie na SME Šport