SME
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dorinová Habertová triumfovala v pretekoch s hromadným štartom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dorinová sa naozaj jedinečne strelecky pripravila na MS, cez sezónu bola skvelá, no práve s početnejšími streleckými zlyhaniami. Ako príklad jej vedenie v masíku v Ruhpoldingu a 4 minely na záver. stojke, keď vedľa nej Soukalová bola bezchybná a vyhrala tak s prehľadom. Mohla i viac potrápiť Soukalovú v SP, už v posl. kole SP nemá šancu v pretekoch (len pri príp. neúčasti Češky, čo nech sa neudeje). No pobijú sa o malý napr. v práve v masáku, ale i Dahlmeierovou. Tá na rok, ak už konečne bude celú sezónu zdravá, však iste bude bojovať o celkový SP, no bude tu aj návrat Domračevovej (Bystričanka tiež, no možno len so skrytou ambíciou, nechajme sa prekvapiť).
Nemka vyzerala v posl. kole na menšie krízy, nechala Makarainenovú odtiahnuť väčšinu na záver, ale predsa len bežecká výkonosť Fínky je už tento rok konkurenčne slabšia a iste i práve na finiš už aj roky pribúdajú. Ale pekne, že dokázala na medailu, kto by jej neprial. Lepšiu stratila však aj pri svojej pomalej streľbe, ale Dahlmeierová patrila k tým najpomalším, Dorinová získala i tu na obe takmer 20 sek.
Soukalová naozaj po posl. položke mala malé šance obhájiť 2. pozíciu, stratila tých pár sek. rýchlo, obe prudšie stúpania ju tvrde preverili. Možno i Bescondová ju mohla ohroziť, ale už 13 sek. a že doťahovala o trest. kolo viac už nedalo šance i pri behu Nemky a Fínky, no i tak potvrdila skvelú formu na MS. Pridala sa i 12. juniorka Braisazová. Skvelú úroveň tu na MS potvrdila i dnes Vítková, veď všetky výsledky má medzi 4.-8. m., možno zamrzí len streľba v mixe. Sukalová má ešte pred sebou veľa sezón, a tento rok má SP a iste nemalú finančnú úrodu (predp. vysoko cez 200 tis. €). Btw dnes pobavila zase vypadnutím palice z ruky pri nábehu zo zátačky po 1. streľbe, kde ju už mala mať zafixovanú dávno, už tie zmätky k nej patria :-).

Rýchle Nórky asi budú lobovať o zrušenie 4 položkových pretekov, pomalé Rusky či Skardinová zase pre zmenu o ich skrátenie :-). No seriózne, plne sa i dnes len potvrdili ich hendikepy a kvalita líderiek celej sezóny. No strelecky len pohorela Wiererová, ktorá nedala ani čistú položku. Hildenbrandová síce lepšie, ale 1 minela už jej nestačí na lepší výsledok.

Celkovo na MS okrem spomínaných sklamali Poľky (okrem štafety), podobne Ukrajinky, na pár lepších výsledkov po návrate nenadviazala ďalšia z mamičiek S. Gasparinová, neprišlo nejaké prekvapenie zo zámoria (a napr. zdravotne smolne pre Puskarčíkovú). Vôbec tu na MS len dielčie úspechy zo zadu, jedno 6.m. pre Brorssonovú či 10. m. Rungaldierovú. No prekvapenie ani zo Slovenska... vrcholom sezóny ME nebývajú.
 
Hodnoť

..

Radoslv, vdaka za vsetky zhrnutia pocas MS. Myslim, ze viaceri sme radi, ze opat prispievate. Vyzera to. ze clanok k muzskemu masaku nebude, tak este by ste sem mohli spisat zrhnutie aj tychto pretekov.
Inak, je v mode kritizovat novinarov SME resp. TASR, ale ked v texte napisu, ze druha skoncila Makarainen a tretia Dalhmaierova a 5 cm nizsie uvedu poradie, kde je to naopak, tak to je uz naozaj na zaplakanie.
 


Najčítanejšie na SME Šport