SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Djokovič postúpil v Miami s prehľadom do osemfinále (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Otrasné vystupovanie Verdasca. Starý, skúsený hráč...takéto chovanie - neospravedlniteľné. Po prehre odišiel na svoju lavičku, zbalil sa...Zeeballos ako víťaz prišiel za ním, Verdasco mu po sediačky/mlčky s odporom podal "mŕtvu rybu", na empajrového sa ani nepozrel nieto pozdravil...a zdúchol do útrob štadióna.
 
Hodnoť

Pre fajnšmekrov

Pamätáte si slovné spojenie "cez brucho"? Konkrétne jednoručný BD cez brucho? To vraj hrala Amélka Mauresmo. Je to vlastne "sedlácky" úder, kedy sa ťahá rukou ozaj cez brucho, je to teda nesprávne hrané...a loptička rotuje v horizontále, bez extra horného spinu. U praváka ide (ak hrá po čiare) doľava, teda proti hodinovým ručičkám. U ľaváka, keď hrá long-line...rotuje doprava, teda v smere hodinových ručičiek.

Všimol som si to u Zeballosa. On hrá "cez brucho"...a ten BH mu pri pozdĺžnom údere schytá rotáciu...na pravej čiare doprava. Celkom neštandardné a neobvyklé na ATP. Skôr prvok z rekreačného tenisu. Reaguje sa na to extrémne zle...čo pocítili aj jeho súperi.
 

Doplním:

Slice sa takto hrá bežne. Plocháč skoro nikdy. Pri rýchlej ruke...úžasne účinné. Natrénovať sa to veľmi nedá, to hráč má (alebo nemá) v krvi. Tréneri to skôr vykoreňujú ako rozvíjajú. Podobne, ako FH slajz.

Jedna Rumunka hrá ten FH slajz do umordovania...Hráčkam je z toho priam na vracanie.
 

Je to jasné?

BH slice po čiare...je buď defenzívny úder alebo prípravný. Normálne je ak sa točí von...teda prirodzené. Nemá ale rýchlosť, každý na to vie reagovať. BH po čiare...mí bežne horno-bočnú rotáciu. Aby tvrdý BH "ustreľoval" nízko brutálne von...to sa vôbec nečaká.

Ľavácky BH cez brucho rýchlou rukou...po čiare...som ozaj dávno nevidel.
 


Najčítanejšie na SME Šport