SME
Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Turnaj v Monte Carle vyhrá Španiel, Nadal si zahrá s Ramosom-Vinolasom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nikdy by som od Nadala nečakal také nešportové správanie. Chápem, že bol zúfalý, ale nedať súperovi game point, ktorý mu rozhodca zobral podvodom mi príde šokujúce.

Takéto víťazstvo by ma netešilo.
 

 

Kroki často opakuje, že tenista nemusí priznávať nič. Na to je na ihrisku niekedy až deväť čiarových a jeden umpire. Čiarový zahlásil správne aut, zbytok dokonal (graduálne zhoršujúci sa...) Cédric Mourier. Ak si istý nebol, nerozumiem, prečo do toho kafral a ak si istý bol, potom by sa jeho schopnosti mali preskúmať s najvyššou vážnosťou. Goffin to zvládol ako gentleman, ja by som mu to nechal vyžrať pri každom väčšom aute, čo by urobil Kyrgios, to si radšej ani nepredstavujem.
 

to

tvrdis, ze Rafa ten out videl a nepriznal sa..
 

Neviem...

To akože Nadal mať zahrať aut a za súperovou základnou čiarou mal riešiť odtlačok loptičky zo svojej rakety? Hráč nemá čo chodiť na súperovu stranu ani sa zapájať do prípadných nezrovnalostí. Ak mu zahlásia aut a má pocit, že loptička bola dobrá - vtedy môže požiadať o kontrolu. Či už jastrabom alebo archaicky "prezeraním" odtlačkov.

Priznať môže dobrú loptičku súpera...na svojej strane. Ale ani to nemusí.
 

to

bolo mne ci, nechapem..
 
Hodnoť

uau..

výhra rafaela ma teší, ale má horkú príchuť.. belgičan s krásnym hebrejským menom viedol 3:2 a mal výhodu pri vlastnom podaní na víťazstvo v geme a následné zvýšenie náskoku na 4:2.. čiarový sudi zahlásil aut španiela.. správne.. rafael zostal kľudný, david tiež, ale ku čiare prišiel hlavný sudi a povedal, že lopta bola v porádku.. belgičana to vytočilo, záznam ukázal aut jak putinova hlava a miniman nakoniec svoj gem prehral.. potom už david v podstate odišiel a druhý set bol číry výprask..

p.s. krásne gesto belgičana, keď pri inej výmene uznal správne podanie rafaela keď ten už myslel, že dal aut.. to sa vidí málokedy, uau na druhú.. rastie nám tu výnimočný, slušný hráč s výzorom geniálneho chirurga.. žiaľ rozhodcovia sú na tom stále blede a automatické zavedenie videa pri každej spornej situácii stále neexistuje.. aký priepastný rozdiel oproti hokeju a americkému futbalu.. no jo, see u tomorrow..
 

 

Myslim, ze po tejto "afere" zavedu jastraba aj na antuke... Cedric Mourier by mal dostat distanc na niekolko turnajov, mozno az na Roland Garros by som ho pusti, ak vobec... Najhorsi su neopravnene sebaisti egocentricki empajrovi rozhodcovia, ktori ani nekonzultuju s ciarovym, ktory ohlasil aut, ze kde je dopadova stopa a absolutne sebaisto identifikuju podla nich spravnu loptu...
 

 

Zrovna nad tým rozmýšľam pár dní. Inak dnes klaňačka pred Bernardesom, rozlišoval "lízance" a mini-auty ako umelec. Druhý zápas som si pozeral s posunov, no hneď na začiatku som omylom niečo stlačil - a už bolo po zápase. Takže som inkriminovaný momnent nevidel.

Mimochodom, niektoré baby preháňajú rozhodcov pomaly 10x za set...aj kvôli loptičkám 30 cm dnu či von. Ja by som odmietol. Ak som si istý...neleziem dolu.

No a som jednoznačne za jastraba. Interpretovať odtlačky nie je spoľahlivá robota. Loptička totiž robí "chvosty", "nahŕňa" antuku pred seba. Občas vystrája aj také, že chytí čiaru, prejde v lufte 2-3 cm a potom tam urobí stopu. Akýmsi zázrakom sa (niekedy) líznutie čiary zasype popraškom...a vidno aut.

Netreba maturovať, behať...ukazovať. Jastrab. Ak sem-tam urobí aj on chybu, je to v norme. Ono aj zariadenie pre dotyk siete občas pípa aj keď podanie letí pol metra ponad. Každopádne, technike sa to oveľa ľahšie odpustí ako človeku, konkrétnej osobe. Netreba nič riešiť.
 

 

Pár preklepov v prvom odseku, nebudem na ne ukazovať.

Tretí odsek: chvost nie je nahŕňanie. Chvost robí za sebou...nahŕňa pred sebou. To sú výrazy "jak h***ado" - asi som ich nikdy nepočul, teraz som ich vymyslel :-). Azda sa neuchytia, azda skôr zavedú jastraba aj na antuke. Lebo toto "očumovanie" je už ozaj na dnešnú dobu archaické.
 

 

však jastrab má byť aj na antuke, pretože "slávny" odtlačok môže byť tesný alebo spojený s iným, starším zásahom.. plus sudi by mal mať možnosť pozrieť si opakovaný záznam u seba na veži a konať na základe neho.. nie sme v situácii pred dvadsiatimi rokmi a viac, kedy hawkeye ešte neexistoval a hráči sa museli spoliehať na oči rozhodcov - smrteľníkov.. toto bola hrubá chyba, ktorá výrazne ovplyvnila celý set a potažmo i zápas..

podobné nedorozumenie sa môže stať i na roland garros a kľudne rovno vo finále.. a.t.p. / i.t.f. musia konať, ináč zostanú v lúzerskom tandeme s f.i.f.a., ktorá video assistant referee ešte stále odmieta.. sme v 21. storočí a tak je to aj dobre.. židia pre istotu dokonca v 58. storočí, takže by sa to malo zaviesť už len kvôli nim.. ;-) yeah..
 


Najčítanejšie na SME Šport