SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ohlasy osobností: Vyhrať Paríž-Roubaix je ako zdolať Mount Everest (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Hatapka no comment...
 

:-)

Ten človek je úplne mimo :-)
 

A...

... neho to asi nebude len vekom.
 

Kamil Haťapka ?

Málokto na Slovensku urobil pre cyklistiku toľko ako on. Ale to ty určite vieš. K.Haťapka sa stal trenerom čs . cyklistov aj na Pretekoch mieru. V roku 1972 postavil také silné družstvo, ako dovtedy nebolo. V súťaži jednotlivcov sa do poslednej etapy naťahovali o víťazstvo náš Moravec a soviet Neľubin. O sekundu.dve, tri viedol raz jeden, raz druhý . Aj v poslednej etape. Už to vyzeralo, že vyhrá Neľubin. Ale nepodarilo sa mu to. Mal nešťastnú kolíziu s naším Zemanom /Inter BA/ a skončili obaja v priekope... a tak sa stal víťazom náš Moravec ! Haťapka "založil " preteky Okolo Slovenska. Haťapka napr. vymyslel repre dresy čs. teamu. Dovtedy sa nosili iba priečne pruhy, on zaviedol dovtedy nevídané pozdĺžne pruhy dole chrbtom . Vždy povedal priamo, čo si myslel. Ak dnes vidí Boru tak ako to povedal, tak to asi tak vníma. Miera jeho názoru je relatívna rovnako tak, ako toho tvojho!
 

Nechápem, prečo mi to píšeš,

je úplne jedno koľko toho pre cyklistiku spravil, ja komentujem jeho rečí ktoré dnes nemali s realitou nič spoločné. Na tom nie je nič relatívne aj keď tam dáš výkričník, kocka nie je guľatá a zem nie je plochá doska, aj keď to napíše Haťapka.
 

Jasne ze je legenda a urobil toho vela

Ale dnes asi nepozeral telku ... Lebo ti co pozerali videli ze dnes bola Bora skvela, Marcus jeden z hrdinov dňa... ide o to co povedal a teda zavalil peknú blbosť...
 

 

no neviem nechcem sa hádať ale ja s ním súhlasím...od Ossa som nielen ja očakával podstatne viac. Pamätám si ho z čias GVA kde mu sekundoval do poslednej chvíle, tohto roku má problém vydržať naozaj do 30ky pred cieľom. Burghardt je na tom lepšie ale ani on nie je topka domestik. A ostatní, nič moc teda...Juraj je cyklista pomocník do polovice pretekov a Bodnar je čisto z formy, o ostatných ani nepočuť.
V iných tímoch sú v poslednom balíku naozaj kvalitnejší domestici.
 

ani aj ale

v ktorých pretekoch bol Oss do konca s Gregom? Ak povieš P-R minulý rok, tak sa treba naozaj pozrieť dokedy tam bol. A veru nebolo to do konca... A ktorí pretekári tam mali včera do konca pomocníka? Jediný aký taký (polomŕtvy síce) pomocník bol T. Phinney pre Vanmarckeho, ale síce išiel parádne ale príliš toho nepotiahol. Veď včera bol taký Burghardt lepší ako Gilbert, lepší ako Lampaert. Oss detto, veď včera podali fantastický výkon. Niektorí si myslia, že preteky sa začínajú 40 km od cieľa, ale to je neznalosť. Alebo ako osem jazdcov Bory malo kontrolovať preteky 50km pred cieľom? Veď Juraj s DeClerqom kontrolovali dlhé hodiny únik, Bodnar privážal Sagana dopredu ku kockám, atď. Selig a Pfingsten kontrolovali, aby do úniku neskočil nikto z BMC, Sky, EF (lebo keby tam niekto skočil to by bol iný masaker...).
 

nielen včerajšok

ale celkovo na monumentoch tohto roku plus klasiky....ja som videl pomocníka Burghardta do úplného záveru iba na Wevelgeme kde Sagi vyhral. Na MSR teda nikto, na flandroch teda nikto a kde ešte...? no nikde. Super domestik má byť veruže na posl.40-30 km a zachytávať útoky, toto sa bohužiaľ u Bory nedeje. Haťapka je expert na cyklistiku a dovolil si veci nazvať pravými slovami, otvorene. Pre mňa je jeho názro určite podstatnejší ako tunajší diskutéri. Ja sa s ním stotožňujem.
 

 

Ty si aké preteky včera pozeral? Kde si prišiel k tým menám? Odhliadnúc od toho, že tímy majú len 7 jazdcov, nie osem.
 

:) Ale uplne mimo :)

Po tomto jeho komente si predstavujem, ako si dedusko schrupol pred telkou, zobudil ho vykrik komentatora a v tom mu zavolal niekto z redakcie, aby sa vyjadril :)
Vcera Bora- Borughard a Oss uplne rozbili plany Quickstepu a tak mohol Peto nastupit v case, ked Gilbert so Stybarom predychavali svoje utoky a Lampaert "strazil" vzadu Terpstru. Keby pan Hatapka nezaspal, tak vcera by musel BORU pochvalit za dokonalu taktiku a super podporu Peta.
 
Hodnoť

Cert a anjel

Sagan ist Teufel und Engel in einer Person.
Autor: Silvan Dillier


https://www.srf.ch/sport/mehr-...
 
Hodnoť

Teraz by ma zaujímalo,

čo hovorí na víťazstvo P. Sagana Boonen?
 

On bude v podstate rád,

Petrovi vždy fandil a aj tentokrát mu prial veľa šťastia v nedeľu a Peter to šťastie aj mal :-)
https://forumfoto.mtbiker.sk/8...
 

Atan

prosím, konkrétne
aké šťastie mal Sagan, to tvrdíš
inak, koľko tón šťastia mal, kým sa dostal na svoj víťazný piedestál?
 

Šťastie, že sa

mu vyhýbali technické problémy ako v roku 2015, šťastie, že sa mu vyhýbali defekty v rozhodujúcich chvíľach ako minulý rok, šťastie, že nemal črevné problémy ako v roku 2015, šťastie, že nejaký pád nerozdelil peletón a že si pred ním nikto neustlal ako v roku 2016, šťastie, že našiel parťáka ktorý bol ochotný spolupracovať a nešpekuloval.
Sám v rozhovore po pretekoch povedal, že
"Som unavený, ale musím povedať, že sa mi tento rok vyhli všetky problémy a pády. Mohol som tak šetriť energiu ...." To je v týchto ťažkých pretekoch veľmi dôležité, mnohí cyklisti z širšieho okruhu favoritov doplatili na defekty či pády. Nijako to samozrejme neznižuje Saganov výkon, ale to šťastíčko najmä v týchto pretekoch potrebuješ.
 

 

no áno ale také isté šťastie malo 90% favoritov, takže sa bavme o tom že nemal smolu, to by bolo výstižnejšie
 

 

Dokážeš pochopiť písaný text? Reč bola o tom, že oproti minulosti sa mu tentokrát vyhýbali rôzne nešťastné udalosti, ktoré ťažko ovplyvníš. Defekty, pády, zdr. problémy. On neporovnáva s ostatnými cyklistami, ale so Saganom v minulosti.
 
Hodnoť

 

Bohužial,súčasná cyklistika ako aj ďalšie športy na silu,výdrž a čas sú o dopingu.Či už tam je Sagan alebo nie.Dokumentuje to aj samotné neustále menenie medalí z MS,ME,cykl.pretekov,hlavne Tour de France ktorá je mi už pomaly na smiech.Doping v týchto športoch,atletika,plávanie,vzpieranie,atd...ovplyvňuje výkonnosť športovcov a má vplyv na výsledky.Na rozdiel od kreátivnych(kolektívnych)športov,kde prakticky vôbec nieje.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Šport