SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juniorský tréner reaguje na Koukalovú: Ten človek je v dvoch svetoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ak je problem v ceskej reprezentacii
radi dokupime :) k nastenke + fialky, to by bolo famozne
jahood
< 1 2

Som za.

Veď jej matka je rodená Slovenka. Takže by mohla reprezentovať aj Slovensko.
 
Hodnoť

 

Koukalová je vynikajúca športovkyňa a vo svojej disciplíne toho dosiahla veľa.Samozrejme ako každý človek má aj ona svoje slabiny o ktorých všetci vedeli a pritom to nikto nezverejnil.Všetko to začalo po tom ako oznámila,že vynechá aj budúcu sezonu. Tá nenávisť voči nej zo strany fanúšikov a aj médii je hrozná,len preto,že je iná a nedá si vnútiť čo chcú iní ale ide si svojou cestou a rozhoduje o svojom živote sama.
 

 

Áno, je vynikajúca biatlonistka, adekvátne svojim výkonom veľmi úspešná. Niet pochýb, že môže mať ako každý človek svoje slabiny, sam viac deklaruje ako inakosť.
No ďalej nič nerozumiem tebou napísanému: "o ktorých všetci vedeli", teda ktoré a že všetci, minimálne kompetentní - tréneri, real. tím, športovci aspol. až po rodinu, ktorá na viac je aj v danej profesii doma (otec Soukal i mama Sekajová, i sestra) či aj komunitu ďalších blízkych ľudí. "nikto nič nezverejnil": lebo jednak sa to nesluší, a je to zbytočné, kontraproduktívne a na druhej strane predsa sama deklaruje, že to boli jej intímne vzťahové problémy. No čo je trošku závažnejšie - pomaly s väčšinou s kým spolupracovala. Neviem prečo by mala "začať nenávisť" voči nej, dokonca od oznámení vynechaní sezóny. Tie reakcie sú na publikované v jej knihe, jej vyjadrenia v médiách, kde má problém pomaly s každým a so všetkým. A kniha sa nepíše ako nejaká nešťastná bezprostredná reakcia. Naopak, mala mať v nej odstup, aký ukazujú všetci zainteresovaní, ktorých dúfam, len pre svoje nepochopenie či inakosť pomerne hanlivo opísala. To ale snáď len inakosťou, jej prístupom, že ju neprijalo tak pozitívne. No i to pozitívne zase len z jej subjektívneho pohľadu inakosti.

Btw tréner Šikola ju trénoval aj v r. 2012-14 a práve on ju ihneď vytiahol do A-čka (to som aj spomenul aj v predch. príspevku, že jeho predchodca v tomto pochybil).

Tu na Slovensku bola (a ešte stále to tak je) biatlonistka, ktorá si tiež nerozumela s pomaly nikým. Volá sa teraz halinárová, no sama aspoň nič masívne nepublikovala, nezverejňovala. No má rešpekt aj pre jej povahu, proste danosť, z ktorej sa jej nepodarilo plne vykročiť, ale zase ju nestiahla tam, kam sa dostáva Koukalová teraz.

Tu nejde o "jej cestu", ale o spôsob ako, no i obsah, čo komunikuje teraz ex post, že mnohí dotknutí sú prekvapení, čo teraz píše, rozpráva. Aj biatlon nie je absolútne individuálny, nakoniec potrebujete okolo seba realizač. tím. Túto cestu indiv. tímu si zvolila Kuzminová a plne sa ukázalo, že urobila správne, turbulentncie v slov. biatlone by jej neprospeli. Koukalová mohla/môže tiež.

Iste sa strela aj so závisťou, čo je ruka s rukou aj s nenávisťou, no nič ani menej ako všetci ostatní, je tu stále zakorenené (to platí od Ašu po Čiernu n. Tisou, iste aj ďalej, aspoň 3 smermi).

Ani Kuzminvá nie je moc obľúbenou medzi biatlonostkami, ale je veľmi rešpektovanou pre svoju komunikáciu. A to popri tom nemala/nemá ako cudzinka u nás nijak ľahké, čo ale však vypovedá skôr o našincovi (našincovi ako emočne, no i mentálne nedospelom, že aspoň nemnohí dúfam, keď Kuzminová robí smerom k nim naozaj doslova nadprácu).

(btw údajne je aj rozpor medzi Soukalovou a Koukalovou. To vie ona, jej okolie, nikto z médií ani fanúšikov. Koukal mal ambíciu byť jej osob. trénerom, čo vo vzťahu s biatl. zväzom nebolo akceptované, iste, že napr. v porovnaní s D. Kuzminom tam Koukalova odbornosť nebola. Ale zrejme to celé nevzniklo, len sa výrazne prehĺbilo či finálne nevhodne zverejnilo)

Primárne ale ide sama teraz "s kožou na trh", je to jej právo a rozhodnutie.

Imho brať na vedomie jej inakosť, no nie ako vzor. Má mať pre ňu rešpekt, no iste nie obdiv.

Skôr problém pre biatlon je Bessenberg, ktorý sa aktuálne rieši. Tam sa český biatlon ukázal na dobrej strane, ale práve aj s biatlonistkou Koukalovou. Jej gesto malo pozit. odozvu vo svete. Škoda, ak by malo byť jej biatl. derniérou.
 

 

Zverejnili to až teraz,keď je asi pravdepodobne,že bude končiť.To je to čo sa mi na tom nepáči.
Tá nenávisť voči nej je brutálna.Stačí si pozrieť ACZ,Idnes a uvidíte.
Myslím si,že takú nenávisť,ktorá podľa mňa hraničí z kampaňou som v ČR ešte nečítal.
 

 

"zverejnili to"? čo? Veď všetko "zverejnené" sú iba citácie z jej knihy, ktorú autorizovala, teraz práve vydaná. Už pred pár týždňami boli citácie, vtedy nič kontroverzné voči ďalším osobám, len imtímne pocity. Nakoniec bulvár by iste nič neodkladal. Btw nenávisť vo všeobecnosti sa iste nájde v diskusiách, no tie boli aj v čase, keď bola reč len o jej úspechoch, tak ako u nás býva, nielen u nej. Samozrejme okrajovejšie a iste vytesňované.
Aj keď z knihy zverejnené jej vyjadrenia sú možno iba tie najkotroverznejšie (to sa dá očakávať práve v médiách), urobila predsa len istý faux pas voči dotknutým, minimálne, že takto sa s nimi nekonfrontovala predtým (btw miestami i na môj vkus miestami málo vyzreté názory k jej veku, životným skúsenostiam, nech sú aj reminiscenciou). No je to jej autonómne vyjadrenie, na ktoré má plné právo. Nezainteresovanému sa aj javia ľudské, to sa jej nedá nijak vytknúť, len či to je všetko pravdou voči tým osobám. A nemôže očakávať pochopenie a rešpekt od dotknutých, ak to tak v spojení s ňou prežívali inak.

Áno, až kampaňou to zaváňa, ale to sú dnešné médiá. To ich, živí, a my de facto. I mne by bolo rozumnejšie mlčať, preteky mám rád, nie toto.
No tvoj pohľad, že ide len o cielenú kampaň voči nej, nezdieľam. Môže sa to i takto javiť, no nie je to tak, keďže sa jedná výhradne vyjadrenia od Koukalovej viazané na aktuálne uvedenú jej knihu. Ale plne akceptujem, iste sa objavuje i veľa zla voči nej od nezainteresovaných, kritiku naň zdieľam. Primárna je ale diskusia medzi dotknutými, nás do toho nič, škoda, že to ona vypustila cez médiá, malo to ísť face to face. I keď aj verím, že to nemyslela nijak zle ani vypočítavo ako sa to snažia niektorí nezainteresovaní interpretovať. Nakoniec by si škodila sama, keď je vo viacerých reklam. kampaniach, ktorým to kazí obraz.
 

 

Myslím, že si trafil klinec po hlavičke s tými málo vyzretými názormi k jej veku. Veľmi diplomaticky povedané.
V jednom z nedávnych biatlonových prenosov na Eurosporte zaznela z úst komentátora jedna historka, ktorá údajne Koukalovú dobre vystihuje. Pri príležitosti vyjdenia jej knihy jej ktosi pripomenul, že keď knihu vydával Martin Fourcade, požiadal ju - Koukalovú o napísanie predslovu. Že či mu to nechcela oplatiť vo svojej knihe. Na čo Koukalová zareagovala: "Ježišmariáá, já úplně zapoměla!"

Inak, nikdy mi nebola sympatická a veľmi mi prekážalo, aká zmaľovaná nastupovala na preteky. Ale odhliadnuc od týchto antipatií jej treba uznať, že dosiahla úžasné výsledky a je fakt veľká škoda, že športová kariéra, ktorá mohla byť ukážkovou, sa skončí takto smutne prskaním jedovatých slín na stránkach novín.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Šport