Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uznávaný novinár: Sagan pred vaším domom je ako Ronaldo vo vašej záhrade (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj vo Francuzsku

jej hovoriastara dama? Lebo vo francuzstine (aj v logu) je to “le Tour”, teda uzsky rod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karavána šašov.

Celkom výstižné, česť výnimkám.

A ten hrdí národ na konci - to je bonbónik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čím sú šašovia,

teda tá väčšina, okrem tých výnimiek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...a odpovědi,

tý se nedočkáš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som citoval Libération. A príde mi to výstižné. O vrcholovej cyklistike typu TdF si myslím svoje, samozrejme kvôli dopingu. Ty si môžeš myslieť, že dopuje menšina, ja si môžem myslieť, že dopuje väčšina. Ani jeden to nevieme dokázať. Ale už počet preukázaných prípadov ja tak veľký, že pre mňa je to neprijateľné. Cyklistika je fajn šport, ale toto je už cez čiaru. Bez ohľadu na to, či je v tom Froome vinne alebo nevinne. Ak sa to tebe páči a x tisíc ľuďom na trati a pri TV tiež, tak v poriadku. Každý má právo na svoj názor.

Prečo existuje limit na Salbutamol, keď nepomáha, som sa od teba ešte nedozvedel. Ak niekto položí otázku, tak tomu podľa teba nerozumie. Ale odpoveď sa nedozvie. A ani Malovičov článok nič nevysvetlil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viem, že si to citoval ale zabúdaš,

kedy to bolo napísané. O akom počte preukázaných prípadov píšeš? Buď konkrétny a porovnaj to s inými športami. To nie je o tom, čo si myslíš ty alebo ja, to je o faktoch.
Salbutamol? Má obmedzenie, pretože keď sa berie dlhodobo a samozrejme inak ako je dovolené, to znamená nie inhalátorom, tak má aj iné účinky. Už to bolo v diskusiách x-krát spomenuté. Právo na názor ti neberiem, odkiaľ si na to prišiel? Len ten názor by mal byť podporený faktami a nie povrchnými informáciami. Malovič veľmi dobre vie, čo hovorí. Veď Froome bol na tej Vuelte kontrolovaný vyše 20x. A ak mal Salbutanol vo všetkých prípadoch v norme okrem toho jedného, tak mu ťažko mohol pomôcť zvyšovať výkon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Čo to mení na veci, kedy to bolo napísané? Akože odvtedy je cyklistika čistá? To si mysleli aj pred Armstrongom a jemu podobnými.
2.Tých prípadov v cyklistike je dosť, si sčítaný, tak ich poznáš. A prečo by som to mal porovnávať s inými športami? Ja som písal o cyklistike. Keď sa dopuje v iných športoch, tak sa môže aj v cyklistike?
3. A ty si odkiaľ na to prišiel, že si myslím, že mi berieš právo na názor?
4. Čiže limit na Salbutamol nie je preto, lebo jeho prekročením by športovec porušil pravidlá a mohol byť postihnutý, ale preto, lebo by si ublížil, tak limitom chcú chrániť zdravie športovca? Tí, čo ho obviňujú tomu nerozumejú a chcú len Froomovi ublížiť? Veď je to jednoduché, inhalátor je ok a iba 1x bol mimo normy. Tak prečo je okolo toho také haló? To nevedia pochopiť takéto jednoduché vysvetlenia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na veci to mení dosť

pretože cyklistika je neporovnateľne čistejšia ako v tých časoch. Úplne čistá nikdy nebude, to nakoniec žiadny šport. V tej mase športovcov sa vždy nájdu ľudia ktorí si bude chcieť uľahčiť cestu k prípadným úspechom. Nakoniec je to v podstate v každej ľudskej činnosti, všade sa nájdu ľudia ktorí nehrajú poctivo.
Tých prípadov nie je významne viac ako v iných vytrvalostných športoch, nikdy som netvrdil, že keď sa dopuje inde môže sa aj v cyklistike, odkiaľ si na to prišiel? Názor by mal byť podporený faktami a ty o Froomeovom prípade máš iba povrchné informácie. Haló je okolo toho preto, že sa to týka Froomea. Limit na Salbutamol je preto, že keď sa berie inak ako je povolené, to znamená intravenózne či tabletkami a berie sa dlhodobo, má aj anabolické účinky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kde som ja napísal, že ty tvrdíš, že v cyklistike je doping ok, lebo je aj v iných športoch? Takúto nelogickú ekvilibristiku si predviedol už druhý krát.

Netuším o akom mojom názore, ktorý treba podložiť faktami píšeš. Môj názor je, že cyklistika je o dopingu. Ako to mám podložiť faktami? Že je teraz menej dokázaných prípadov? Aj Armstrongovi a iným na to prichádzali veľmi dlho. Ak si ty myslíš, že teraz je cyklistika oveľa čistejšia, tak v poriadku, je to tvoj názor a bolo by super pre celú cyklistiku, keby si mal pravdu. Ale to nemôžeme vedieť ani aj ani ty.

Ja mám o Froomovi iba povrchné informácie, tak preto sa pýtam. Ja som na rozdiel od mnohých iných nikdy netvrdil, že Froome je vinný. Nič netvrdím, pýtam sa. To, že jednorázové prekročenie po požití inhalátorom je ok, to som už počul. A to, že haló je preto, lebo to je Froome je napr. tiež len tvoj názor nepodložený faktami. To si niekto povedal, že síce je to ok, ale je to Froome, tak poďme vyrobiť z toho kauzu? Alebo sú zle nastavené pravidlá a dávajú priestor na šikanovanie nevinného človeka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A co ma cudak Froome robit,

ked je tazky astmatik a nevie polapit dych? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je ťažký astmatik.

Hodnoť:   mínus indicator plus

Bol tam smajlik.

Ber to ako prispevok vyryvacneho laika. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Wannabe

ftipneho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale vazne,

ty si tu seriozny, ako je to s tou starou damou vo Francuzsku, ked “le Tour” je po francuzsky maskulinum?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Frome nebol pomoceny

ale obliaty mocom od nejakeho paka. Do you feel the difference, mila redakcia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Medzititulok

Ten medzititulok je fakt na riadny facepalm.

"Pomočený Froome
V roku 2015 dokonca znechutený Froome po 14. etape opisoval, ako na neho jeden z fanúšikov stojaci popri trati kričal, že je dopingový hriešnik a oblial ho pohárom moču."

Naozaj veľmi trápne. Ako toto môže prejsť cez editora?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Šport