Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Merckx či Induraín. Takých ako Sagan je v histórii málo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmmm

"Sagan je predovšetkým šprintérom. Ako je možné, že dokáže obstáť aj v kopcoch?"
Čo???
Akože Sagan má asi nalepšieu kombináciu rýchlosti a vytvrvalosti, ale vôbec nie je predovšetkým šprintér a to že zvládne krátke steny alebo dokáže ísť v úniku cez prvý z 3 kopcov neznamená, že dokáže udržať krok s vrchármi.
To potom aj taký Kittel dokáže obstáť v kopcoch, lebo ich prejde v limite. Sagan čo as týka vrchárskych schopností je niekde na polceste medzi Cavendichomo a Froomom... Dnes keby si to spolu rozdali, tak Froome mu nadelí be problémov 10 min. Ide to to, že prvé kopce sa málokedy idú naplno a tam sa aj ťažší jazdci dokážu udržať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozčuľuj sa,

pýtal sa predsa Boškovič :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mám pocit, že ešte aj tie otázky za neho píše dati :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kašlať na otázky

Dôležité sú odpovede. Chlapík sa mi zdá fundovaný. Čo hovoril má hlavu pätu.Trochu som si to porovnával s obdobím keď som bol kondičný bežec. Viac-menej to sedí. Akurát som nerobil výklus /u cyklistov vyjazdenie/ ale som si capol 2 pivá. Podľa mňa dobrý rozhovor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlas, obsahovo jednoznačne prínos, aj keď som mal pocit, že konkrétne údaje o PS nemá k dispozícii, iba sa domnieva na základe "videného", ale to mi nevadí.

ale dosť mi vadí kde a ako natočili video. úroveň školských novín je profesionálnejšie ako toto... či sa to niekomu páči alebo nie, treba vedieť aj "zabaliť".

2 pivá :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

video? tie na Sme ignorujem

ani som si nevšimol ,že tam nejaké je. Ja som čítal písaný text.

2pivá , no niekedy aj tri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

určite má pravdu....

...ja som začínal s atletikou na gympli náš telocvikár starý olympionik zrazu zistil že som na svoj vek extrémne rýchly a skáčem celkom dobre do diaľky, za dva roky som bol najlepší v kraji bežne som skákal na hranici 6 metrov, hovorieval mi, že som budúci majster sveta. Tréningy som mal zamerené len na šprinty a skoky, viac ako 400 m nikdy som nebežal, vraj na dlhé trate "nemám svalové vlákna", asi to vedel už vtedy (1979), na SVŠT som pokračoval hlavne v cíbrení techniky skoku, ale som sa zranil na odrazovej nohe a naraz skončil som ako budúci majster sveta a najväčšia nádej slovenskej atletiky. Aj premotivovanosť niekedy škodí hlavne u mladých, dnes ako skúsený človek a biochemik istotne tvrdím že p. Belás hovorí pravdu, dnes vrcholový šport je alchímiou a biochemickým nastavením života športovca (strava, tréningy). Ani dnes nemusím veľa cvičiť (10 min), a mám dobrú figúru, manželka hovorieva že mám byť vďačný Bohu za svoju genetiku a danosti. Asi má pravdu...gentika športovca robí podľa mňa 70 % výsledkov a usilovnosť a treningy ostatné. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja ti nevim karle, trochu asi prehanas, ja som v druhaku na gympli skočil 6,30 a bolo to akurát tak najlepšie v ten rok na škole, nestačilo ani na školský rekord ( aj keď ten vtedy už držala nejaká hviezda 15 rokov) , tlapkali má síce po pleci, ale keď som sa dostal na majstr. Sk v odznaku zdatnosti tak sa tam okrem mňa rozcvicoval vtedy 18 rocny MG z Lučenca a svojimi temer 8 metrami ( 7,80 alebo tak nejak ) dokonale znechutil a svojim 6,50 ( stále.nestacilo na rekord školy) som sa cítil ako dokonalá lama, nie ako budúci majster sveta :D , ten mg mal.naj úspech v živote striebro z ME a osobák dal "len" 818 ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milan Gombala...

...snáď môže byť menovaný plným menom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To môže, byť menovaný, som zblbnuty z tej GDPR :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A vraj...

...pri nepovolenej podpore vetra zaletel až na 848
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Šport