Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Saganov tréner: V pláne bolo zostať, ak bude šanca na víťazstvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pravdepodobne prvá pravdivá (bez zahmlievania) informácia o zdravotnom stave PS
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a reálne zhodnotenie jeho možností
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pred týždňom ma tu vysmiali, keď som sem v podstate toto isté napísal ja. Celkovo táto sezóna is over a už žiadne víťazstvá neprídu. Ísť na MS je nezmysel, ledaže by mu to dobre zaplatili. Ani nemusí vymýšľať výhovorku, stačí si ukázať na r**, pardon, na zadok. Treba sa sústrediť na vyliečenia a novú sezónu. Inak zdravie odíde ani sa nenazdá ako. Už nejeden vynikajúci športovec skončil pre nedoliečenia a preťaženie organizmu. Treba príklady? Hádam nie. Howk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič také čo tvrdíš

ty v článku nie je. Sagan nemôže skončiť sezónu v júli, kilometre musí natočiť a je lepšie, keď ich natočí na pretekoch ako v tréningoch. Po dvoch druhých miestach napísať, že už žiadne víťazstvá neprídu mi príde prehnané a aj keby neprišli, nič sa nestane. Naopak je vidieť, že z najhoršieho je vonku. Prečo by nešiel na MS, nemusí ich vyhrať, ale obhajuje a tak z úcty k dúhovému dresu pôjde. V Rakúsku ho radi uvidia fanúšikovia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

waw je to skvele

že máme na Slovensku toľko veľa znalých športových riaditeľov ako si ty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie som športový riaditeľ, ani by som nechcel byť. Tiež nikoho nenútim, aby videl veci tak, ako ich vidím ja.
Nedoliečené zranenia sa akumulujú a v krajnom prípade to môže znamenať koniec kariéry. Ak je to jedno vám, Petrovi by nemalo. Z najhoršieho je vomku? Kto povedal, nejaký lekár v Bore? Snáď sa nemýli, lebo aj lekári sú omylní. Nepočul som, nečítal, ale videl som jeho špurt proti Valverdemu. Ledva došliapal do cieľa. Dalo by sa povedať, že ho Valverde zvalcoval. Teraz mi vynadáte, ale nevadí.
Mimochodom (=btw.), platí ho Specialized, a tí majú dosť aby mu pridali len aby sa nivočil v Rakúsku. Jeho vec. Nezávidím a doprajem mu a aby aj Divinec pochopil, aj keď som, ako trefne píše, bezvýznamný, dokonca z celosvetového hľadiska absolútne bezvýznamný, nerobím si z Petra posmech. Ak áno, napíš čím. Ospravedlním sa verejne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu ide o to,

že sa považuješ za múdrejšieho ako "nejaký lekár v Bore" a to dokonca priamo z gauča a z diaľky. Druhý tvoj zásadný omyl je v tom, že Denk a Bora nie sú takí hlúpi, aby ohrozovali kariéru svojho top cyklistu ktorý im robí výsledky.

Zabúdaš, že ten špurt proti Valverdemu bol v etape kde posledných 5 km bolo stále do kopca a posledný kilometer mal 4,7% . Aktéri tvrdili, že to bolo oveľa ťažšie ako to vyzeralo na papieri, to, že Sagan vydržal selekcie a vydržal ich aj v predchádzajúcej etape, kde Valverdeho porazil svedčia o tom, že už je na tom neporovnateľne lepšie ako bol pre dvoma týždňami či na začiatku Vuelty. To by určite nebolo, keby mal nejaké zranenia. Okrem toho je tam s ním fyzioterapeut.

Jedine v klasických šprintoch je vidieť, že má ešte rešpekt a nechce ísť do súbojov, nechce riskovať pád a tak ak nemá dobrú pozíciu tak sa nederie dopredu.

K Specialized, je to podobné ako s Borou, ak by Sagan na MS nechcel ísť, tak by asi nešiel a ak by mu to malo dokonca zničiť zdravie tak duplom, ty teraz robíš zo Sagana ***** ktorý sa hrabe za peniazmi bez ohľadu na svoje zdravie, vymýšľaš si, že mu Specialized extra zaplatí a to je už, nehnevaj sa trapošina vycucaná z prsta.

Inak tvoj dešpekt k Saganovi si vyjadril už pri jeho rozchode s manželkou a tam si mu to opäť nandal a opäť bez toho, aby si vedel všetky súvislosti. Ty jednoducho z domu od počítača vieš všetko lepšie ako priami aktéri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte doplním, že ak

si Sagan ubližoval, tak práve v etapách ešte na Tour. Sám povedal, že keby nemal zelený dres, tak to zabalí. S nalomenými, prasknutými kosťami a aj inými zraneniami cyklisti častokrát pokračujú v pretekoch a to sa s terajším Saganovym stavom nedá porovnať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne ako píšeš. Invalidi na bicykel nepatria a tam bol začiatok jeho aktuálnych (a možno aj budúcich) problémov. Poškodené platničky sa niekedy nedajú zistiť ani na ct ani mri.
Keď ledva dokončil TDF, hneď vyhral 2 kritériá. Taký "chromý"? Ako to bolo možné? Nechali ho všetci vyhrať, alebo zaplatili súperom, aby to tak dopadlo? Nikto tu nepoznáme zákulisie profi cyklistiky tak detailne, ale asi to funguje tak ako vo futbale. Len čo sa mužstvo dostane do nejakej súťaže, dostane zaplatené aj keby dostalo v 1. kole debakel 100:0. V tomto prípade podujatie mimo UCI.
Dešpekt k rozvodu? Možno, no spochybnenie prístupu v jednom kritériu neznamená, že ho nenávidím. Len som čosi skritizoval. Bez nadávok a urážok.
Verím, že v Bore nechcú zničiť jeho kariéru, ale to nechceli ani Lindrosovi, Andy Schleckovi, Na Li, Jágrovi, Petrovi Svobodovi (cz), Martinovi Jakubkovi a mnohým ďalším skvelým športovcom.
Snáď nebude patriť medzi nich. No tým, ako ho do krvi bránite, zatvárate oči pred možnou realitou. Nechápem, prečo máte také ostré výhrady, ak mám pochybnosti o jeho zdravotnom stave. Ste zaujatí, lebo nikto ani len nepripustil, že môžem mať pravdu. Bodaj by som sa mýlil! V športe je predsa úplne bežné tvrdiť, že favorit je v top forme a v skutočnosti je na šrot.
V akom stave je jeho telo, to Peter najlepšie spozná tak o 20 rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kritéria?

Vieš aké sú to preteky? Majú 40 km idú sa po krátkom okruhu v meste a je to šou pre divákov podľa ktor´prebieha podľa určitého scenára. Tam všetci dostávakú peniaze za štart, sú tam platiaci diváci a hlavne to pre cyklistov nepredstavuje žiadnu záťaž. nie je tamk žiadny špurt peletónu le v závere si to "rozdajú" najväčšie hviezdy ktoré tam štartujú. Cyklistov tam veľa nebýva, väčšinou štartujú iba dvojice či trojice z jedného tímu.
Neporovnávaj hokej s cyklistikou. Okrem toho Lindros si zničil kariéru sám štýlom hry a Jagr? To nemyslíš vážne, že nie, veď je ročník 1972 a ešte nedávno hral v NHL :-)
Fakt je taký, že nie my si zatvárame oči, ale ty tu šíriš zbytočnú paniku a vymýšľaš si rôzne konšpirácie typu Specialized zaplatia Saganaovi za účasť na MS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem van Avermetovi, že sa nechal v Herentals poraziť od ťažko zraneného súpera. Terpstra detto v Roeselare a Lampaert v Aalste.
Artur, tak až toto je vážne dobrá konšpirácia.
Si si istý, že Saganaovi za účasť na MS v Specialized neplatia? Verím, že za to má špeciálnu sadzbu. Reklama je reklama a nie je zadarmo. Niečo za to chcú obe strany.
Ale ak chce skončiť predčasne ako na ME, tak prosím. Nikto mu nebráni. Bodaj by vyhral a vytrel mi zrak. Nuž, nemám obavy.
Lindrosov štýl bol taký, aký mu dovolili. Desať otrasov mozgu si neurobil sám, ale rozhodcovia dovolili takú hru. Kde boli tímoví lekári vtedy?
Jágr je starý, ale chcel hrať za Kladno a hral by, keby ho nezranil Sikora v českej lige. Uvidíme toho roku, lebo sa hotuje hrať ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

To ako fakt majú Avermaet, Terpstra či Lampaert v súboji jeden na jedného po 40 km výlete byť pre Sagana, aj keď po páde, nejakí nezdolateľní súperi v šprinte na rovine? Fakt si myslíš, že keby sa nešlo podľa scenára, tak by sa stretli v závere v súboji práve dve najväčšie hviezdy kritéria a to na všetkých troch? Až taký naivný predsa nemôžeš byť :-)

K Lindrosovi a Jagrovi sa už nebudem vyjadrovať, to skutočne pletieš jablká ani nie s hruškami ale s kalerábom. Okrem toho netvrdím, že nikdy v histórii to športoví či iní lekári nepobabrali, to nie, všetko sa stáva, ale napriek tomu aj ja ak mám problém idem k lekárovi a rešpektujem čo mi povie a poradí.

Samozrejme, že MS nemusí dokončiť, nič sa nestane, ukáže sa svojim fanúšikom a aj fanúšikom cyklistiky všeobecne a misia bude splnená. Nikto z tých, ktorí cyklistiku sledujú a rozumejú jej ho za to nebude zatracovať a naopak každý by mal oceniť, že tam Sagan pôjde napriek nulovej šanci na úspech. Spokojní budú aj organizátori, to mi ver.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

;)

A cim by si chcel byt.. lekarom? Takym, ktory bez kontaktu s osobou vie, ako sa citi, a co by mala robit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To by nebolo najhoršie, byť takým lekárom, že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Nechal by si si radit takym lekarom? Ktory by ta ani nestretol, nepoznal by tvoje zdravotne zaznamy, len v nejakej diskusii by napisal, co mas a co nemas robit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

btw

To ako kto mu má tie MS "dobre" zaplatiť? WCRR je nejaké kritérium alebo show?

BTW. Sagan má dnes zo všetkých jazdcov 4 najnižsí kurz.
Je to sice kravina si osobne myslím, ale tak sa zdá, že booknmakri to až také márne nevidia.

HOWK
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem do akej miery musi byt hlupak zamilovany sam do seba aby tvrdil presny opak co clanok a presviedcal ostatnych ze tvrdi to iste:)
vysmiali ta vtedy, vysmeju ta teraz a nieco ti prezradim - aj zajtra sa ti budu smiat:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevadí, život ukáže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ukáže, ale ty neuvidíš, ale nevadí :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmm

prečítal som si túto vetvu komentárov. Chápem, ako a prečo tak uvažuješ a chápem aj tomu, že pravdepodobne nemáš pravdu. Toto nie je úplne vec názoru, ako prezentuješ. Vrcholovým športom sa samozrejme telo ničí, ale to k tomu patrí. Hovoríš o nejakej možnosti, že je to tak, ako vravíš. To je síce pravda, ale sú tu jednoduchšie a pravdepodobnejšie možnosti. A hlavne, nemáš v rukách žiadne argumenty zatiaľ čo predpoklady na to, že je to úplne inak (ako už napísal Atan) sú. Tvoja teória má jednoducho príliš veľa "ak", ktoré sú založené iba na domýšľaní a dokonca doterajší priebeh Saganovho súťaženia hovorí tiež o opaku.

Cheers.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Šport