SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Navrátilová s Hantuchovou vyhrávajú exhibičné zápasy. Američania nás nemajú radi, vraví česká tenistka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

To platí aj o Rusoch

Švajčiarsky najvyšší súd: Ruskí športovci sú nevinní! MOV vážne porušil práva ruských športovcov a dokonca zatajoval dôkazy o ich nevine!

V týchto dňoch došlo k veľmi dôležitej udalosti, o ktorej ale mainstream nejako „zabúda“ informovať! Najvyšší súd Švajčiarska totiž v sobotu zamietol odvolanie Medzinárodného olympijského výboru proti rozhodnutiu Športového arbitrážneho súdu (CAS) vydaného 1. februára 2018, ktoré oslobodilo 28 ruských športových reprezentantov z obvinení z užívania dopingu počas ZOH 2014 v Soči!

Súd totiž vtedy rozhodol, že podľa existujúcich právnych princípov nie je možné uložiť Rusom tresty na základe nejakej pochybnosti o ich čistote, ale musia byť predložené konkrétne a nespochybniteľné dôkazy, ktoré dokážu každému jednotlivcovi jeho vinu. A k tomu samozrejme nedošlo a tak boli tresty pre ruských športovcov zrušené, čo potvrdil v týchto dňoch aj švajčiarsky najvyšší súd.

Nemecká právnická firma Wieschemann Lawyers na margo toho dokonca uviedla, že neexistujú žiadne faktické dôkazy o tvrdeniach riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Rodčenkova o udalostiach v Soči a MOV teda vážne porušil procesné práva športovcov a dokonca ešte aj zadržiava dôkazy z obhajoby a súdu. MOV teda evidentne zatajoval fakty o nevine ruských športovcov! Okrem toho všetky opätovne otestované vzorky obvinených ruských športovcov z konca roku 2016 boli negatívne.A to teda znamená nielen to, že obvineným Rusom musí MOV naspäť vrátiť odobraté olympijské medaily zo ZOH 2014, ale hlavne to, že zákaz vystupovať pod ruskou vlajkou na minuloročnej zimnej olympiáde v Pchjongčangu im bol udelený neprávom a celý západný svet ich na základe týchto lživých tvrdení neprávom šikanoval! A byť Rusmi, po tomto rozhodnutí si za to od MOV ešte aj pýtam odškodnenie. Okrem toho, kde sú teraz tie „pravdovravné“ mainstreamové médiá, ktoré sa pred rokom predbiehali v tom, kto viac Rusko a ruských športovcov pošpiní a zdémonizuje? Kde sú tie médiá, ktoré z ruských športovcov robili pomaly zločincov? Prečo teraz o tomto najnovšom rozhodnutí švajčiarskeho najvyššieho súdu neinformujú?

Aj na tomto príklade tak môžete vidieť tú neuveriteľnú prehnitosť Západu, západných politikov, vlád a médií! Aj tento príklad krásne ilustruje, že týmto ľuďom sa nedá veriť ani to, že majú nos medzi očami. To, čo MOV a západní politici, ktorí na MOV tlačili, totiž v týchto rokoch urobili Rusku a ruským športovcom je taká bezprecedentná špinavosť, aká naozaj nemá v histórii športu obdobu a ktorá by mala každému normálnemu človeku skutočne otvoriť oči a jasne napovedať, kde, v akom systéme to vlastne žijeme…
 

 

OK+, bratm, ale divil by som sa, keby tvoj príspevok dožil dnešného súmraku. Každý trocha súdny človek vie, že brutálne a výlučné pranierovani rusov včítane zákazu ich hymny a vlajky bolo neuveriteľne drzé.

To by som chcel počuť pripomienky amerických vlastencov, ktorí si každé ráno pred domom vyťahujú na stožiar americkú vlajku. Čo by hovorili, keby im na olympiáde kázali mávať prietieradlom kvôli Armstrongovi, Phelpsovi, a ďalším americkým sypačom, ktorých menný zoznam by prekročil kapacitu tohoto príspevku.
 

Rusi dopovali organizovane

pod dohladom statu, zatial co Armstrong, Phelps, Marion Jones a spol dopovali individualne a hlavne Armstromnga dolapili vlastni, teda USDA, kedze WADA a UCI boli nim podplateni. Staci si o tom nieco precitat
V tom je hlavny rozdiel. Americki burzuji proti dopingu bojuju, kym Ruski sudruhovia ho organizuju a podporuju...
 

 

Áno, to sme už počuli sto krát. Jediný rozdiel medzi ruskými a americkými dopermi je iba ten, že rusi dopujú s pomocou štátu, kým američania individuálne. Pravda, za každou americkou hviezkou je výskumný ústav, ktorého vedecké a finančné zdroje sú väčšie ako celé Rusko. Ale to už by kto pripomínal.
 

A ty si jediny,

ktory vsetko o tom vie? Bol si tam v tych laboratorich?
Skor sa ti to snivalo a zobudil si sa v mokrom pyzame.
 

 

To tvoje mokré pižamo. Novota. Zatial písali o ruke v nočníku.

Ja nechápem, prečo ruský doping je zrazu natoľko dôležitý, že tzv slobodný svet pristúpil k masívnemu ponižovaniu ruského štátu. To už je niečo, nedovoliť štátu používať hymnu a štátne symboly na olympiáde.

Pripomeňme si krátku históriu športového dopingu. V rokoch 1960 sa začínalo s efedrinom. Víťazi sa ešte aj pochválili, že zohnali efedrín. Svet prvý krát spozornel, keď v roku 1967pri stúpaní na Mount Veroux vyhasol Tom Simpson. Nebol to rus, ale angličan. Napechovaný povzbudzujúcimi drogami, ožratý ako doga a ešte v bidone niesol nie vodu, ale pálenku.

V Barcelone 1992 údajne ani jeden víťaz nebol čistý. Zdá sa, Barcelonu vyhrali rusi, ale v tesnom závese boli za nimi športovci USA. Takže čo chcete? Prečo o 10 rokov je už nutné ostrakizovať Rusko?

Odpoviem za teba - netreba. Za minulosťou treba urobiť hrubú čiaru a byť dôsledný v dopingových kontrolách. Ponižovanie Ruska je politická, nie športová záležitosť. Imperialisti z Wall streetu sa nedokážu zmieriť s tým, že Putin nedostál prísľubu Jelcina, že vydá ruské nerastné ložiská na bezplatné využívanie po dobu 30 rokov. Preto zúria ako besní psi.
 

Jediny kto je besny....

Nema vyznam marnit cas diskutovanim s tebou.
Ides do kosa!
 

 

Myslim, ze stoji za precitanie:

http://wieschemann.eu/en/alexa...
 

To

je veľmi dobre, lebo ruskí športovci určite nedopovali. Určite nie ani pravdou, že chlapci z KGB menili vzorky moču v laboratóriách, to sú všetko ohovárania. Každý predsa vie, že ruský športovec je automaticky vzorom.

Teraz vážne:
Trošku si zabudol povedať, že nie sú pochybnosti o masívnom dopingu, lebo tá výmena vzoriek vklaboratóriu bola dokázaná.
To, čo ten súd rozhodol značí, že nevedeli dokázať konkrétnymi osobnými dôkazmi, ktorí konkrétni Rusi to boli, lebo na mená boli len nepriame dôkazy.

Takže brzdi svoje červené nadšenie. To len zafungovalo to tebou tak nenávidené západné súdnictvo. V Rusku by sa tak s dokazovaním práva alebo viny jednotlivca nemaznali.
 

A co ma tvoj prispevok

splocne s tymto clankom?
Martina pise o obycajnych ludoch, fanuskoch a nie politike.
A to co povedala nie je tak. Lendla nemali radi nikde na svete pre jeho povahu namysleneho cloveka. Ja si nemyslim, ze on mal niekedy priatela. Nechaval sa dovazat na stadion helikopterou a nikdy sa neukazal v hracskej satni.
Ja som s za 40 rokov zivota v USA, medzi obycajnymi ludm i, nikdy nestretol s niecim co ona popisala. Mozno ze namala chodit na stadiony s anturazou, vcitane pudlikov.
A BTW nikto nikdy nepodvadzal v sporte ako staty Warsavskej zmluvy. Ved sa to prevalilo po pade tzv. socializmu. Npr. pestovali zo zien chlapske stvorenia.
 

 

Ivana možno ľudia neobľubovali. No nepovedal by som, že ho nenávideli. Nenávisť je aktívna emócia. Aký bol, taký bol...taký je. Ale neubližoval.

Zdravý človek nenávidí iba toho, kto mu/jeho blízkym ublížil. Malo by to byť úmyselne...ale akceptuje sa aj neúmyselne.
 

 

Bratm, mal by si viac čítať. Vedel by si, že nenávisť je možné vzbudzovať púhou existenciou alebo činnosťami, do ktorých nikoho iného nič nie je.

Američania vždy mali širokú základňu tenistov, ale príde nejaký Lendl z nejakej diery v Európe, a všetkým vytrie kocúra. Ameriačania majú radi, keď ich niekto zabáva alebo aspoň urobí špinavú prácu, ako napríklad čierni americkí vojaci z WWII. Ale po poslávnostnom privítaní museli prechádzať cez koridory určené pre farebných. Boli medzi nimi aj stíhacie esá.

V prípade Lendla američanov aspoň utešuje, že sa mu nikdy nepodarilo vyhrať Wimbledon. Že bol arogantný? Určite nie viac ako McEnroy alebo najnovšie Serenka Williamsovie. Nedarilo sa jej proti útlej japonke a preto zadupala raketu do kurtu.

S Navrátilovou je to horšie. Je agresívnou lesbičkou, ktorá už raz upútala pozornosť, keď vytrhla z kruhu rodiny matku detí zneužijúc jej bisexuálne sklony. Po niekoľkých rokoch romanca skončila na súde, kde za zatvorenými dverami zaplatila tučné odškodné.

Teraz si vyhliadla krásavicu Hantuchovú, vyznamenanú Radom Ľudovíta Štúra. Bezpochyby pri štvorhrách a televíznom komentovaní prišla reč aj na sexuálne hrátky. Vieme, akí sú američania prudérni. Išli sa zblázniť, keď im stážistka vykúrila prezidenta. Teraz majú znášať to, že dve privandrovalkyne, zhodou okolností z tej istej diery ako Lendl, si len veľmi slabo ukryté pred zrakom verejnosti strapatia chumáčiky?
 

 

Iste, je mi jasné, že bezdôvodná nenávisť existuje.

Čo ma nepáli - nehasím? Ja ale hasím, skúšam dať veci do polohy "normál". Iste, aj riskujem...sem-tam aj život. Tak som stavaný, vychovaný...

Nenávisť...to nie je dobrá emócia. Nenávisť si objekt musí "zaslúžiť". Nebudem míňať energiu na nenávidenie iba tak...samoúčelne.

Tuším dobrá myšlienka? Asi ju treba patentovať. O samoúčelnej nenávisti dáme romány? Píšeš šikovne...s nejakým asistentom/spisovateľom by sme to asi zvládli. Materiálu mám vyše hlavy. Témy...úplne nedotknuté.
 

 

Príbehom je naozaj veľa. Napríkad Švajčiarsko ich môže písať milióny. Každé okuliare, každý kúsok zubného zlata, ktorých fašisti im navláčili do bánk po nákladných autách.

Dobrý príbeh je aj o tom, že švajčiari nevedli čo s toľkým bezprizorným zlatom po porážke Hitlera robiť, a tak z nich vyrazili pamätné mince, hahaha. Len pozabudli na takú drobnosť, že pôvod zlata sa dá zistiť.
 

 

Mal som na mysli beletriu. S pomocou...za 2-3 roky Nobelovka.
 
Hodnoť

Danielka je stále najkrajšia !

Je to osobnosť nielen športová !
 

 

Osobnosťou sa stane až keď ju zvolia za šéfku medzinárodnej lesbickej organizácie.
 
Hodnoť

 

Jasné že američania majú radi len svojich a pucipajtášov z najvyspelejších kapitalistických štátov - rozumej - s ktorými sa priživujú na zvyšku sveta. My sme tiež len ich "spojenci", ale iba ako kanonenfutr.
 

Prosím vás, nepíšte takto,

na Slovensku je ešte veľa takých, čo sa nezobudili z "Veľkého amerického sna".
 

Mozes mi vysvetlit

ako sa americania prizivuju na Slovensku a Slovakoch.
Ak nie, tak nedristaj do sveta.
Ako obycajne.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Šport