SME
Pondelok, 3. august, 2020 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slováci sú v oslabeniach najhorším tímom na MS v hokeji 2019 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

áno

štatistiky hovoria jasnou rečou. zvýhodnení v nich sú tí, ktorí hrali proti slabším súperom. nás limituje skutočnosť, že sme hrali proti silným.

čo je však horšie, naše "oslabovky" sa oproti príprave zmenili. kým vo všetkých ostatných činnostiach hráme lepšie (s výnimkou presiloviek, tie sa žiaľ nezlepšili) v oslabeniach je to presne naopak. to, za čo sme chválili našich v príprave, zrazu zmizlo - nenapádame aktívne, súper je v tretine okamžite, v pokoji rozohráva, nik mu koncepciu nenaruší. asi to nie je iba kvôli tomu, že zrazu nehrá bondra, ale už to proste nefuguje.

a nechápem, prečo ide na oslabenie maličký krištof - viem, že zigo sedí na tribúne a marcinko doma pred televízorom, ale prečo je tam najmenší hráč? keď sa pozriete na rozhodujúci moment zápasu s kanadou, tak tam máte malého krištofa s krátkymi rukami, ktorý sa márne snaží zachytiť alebo stečovať prihrávku a následnú strelu, a oproti strelcovi sa zohne náš najmenší obranca na šampionáte, ktorého je umenie trafiť, nie naopak. plus druhým obrancom je druhý najmenší feherváry, keď to dáme dokopy, vyjde nám, že v rozhodujúcom momente sme mali troch najmenších hráčov na ľade. ono by to bol skôr zázrak, keby sme nejakú prihrávku zachytili, alebo stečovali, nemali sme na to jednoducho fyzické parametre.

vyváženosť je to, čo tu viacerí kritizovali - máme veľa malých drobných hráčov, na centri rovno troch - krištof, hudáček, sukeľ sú malí, iba buc je vyšší a ziga sme poslali na tribúnu. včera chýbal na oslabovke, tak ako bondra.

čo je pozitívne, v hre piatich proti piatim nemám našim čo vytknúť, naopak, už dávno som nebol na nich taký pyšný.

ale rozhodujúce detaily - slabší brankári, zlé presilovky a nepochopiteľne slabé oslabovky - nás v kombinácii s chybami rozhodcov zatiaľ pripravili o štyri až päť bodov. a je na tréneroch, aby to proti nemcom, ktorí majú 100-percentnú úspešnosť v oslabení, zmenili.
 
Hodnoť

 

asi preto, lebo hrali oslabovky proti tímom, ktoré majú najlepšiu štatistiku využitia presiloviek :-)
 


Najčítanejšie na SME Šport