SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zomrel mladý hokejista Edmontonu. On ma vrátil do reality, vraví Pospíšil (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tieto primitivne bitky vobec do hokeja nepatria.
 
Hodnoť

Biť sa po hlavách....

a holými rukami, roztínať si pery, krvácať do mozgov z mikrotráum, klepať pri tom víťazoslávne hokejkami o mantinel - to je dobré pre diváka, nie pre zdravie hráčov-ľudí. Navrhujem, aby mali rozhodcovia pri sebe paralyzátori a keď skríkne rozhodca STOP!, tak ho vzápätí použije na hráča, ktorí v bitke pokračuje. Alebo navrhujem pretláčanie rukou poležiačky na ľade. Alebo posledný návrh: nech sa pre mňa-za mňa hoci aj vyzabíjajú...
 

...

Ani ja nemám rád bitky v hokeji. Ale niekedy sú v zápase veci, ktoré ťa strhnú a stratíš zábrany. Asi ako keď priveľa chlastáš a už sa vezieš. Vrcholový hokej sa nedá hrať bez toho, aby si sa do toho nepoložil naplno. Iné ale je, keď je na ľade vyložený provokatér "zákerák", ktorý má iné úlohy ako hrať hokej. Takých by mala komisia sledovať a prípadne aj doživotne suspendovať.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Nech mu dá Pán večné odpočinutie.
 

 

Ktorý? Ten kresťanský? Alah? Zeus? Či je to vlastne jeden boh a ja a ani tí veriaci tomu nerozumieme a máme tu novú vieru, ktorá zase o sebe tvrdí, že je tá správna? Bude aj tá ako všetky ostatné vraždiť neveriacich?
Väčšina členov tejto viery sa hlási ku kresťanom, ale s kresťanmi nemajú nič spoločné. Odchyľuje sa to od knihy s názvom Biblia.


Neviem, či boh existuje a ani akú má formu. Ale tieto sviatky v blízkosti veriacich ma donútili zamyslieť sa nad jedným. Ak existuje, nechal nás žiť naše životy a nijak sa nám do sveta nemontuje. Kresťania tvrdia, že ich boh je dobrosrdečný. Prečo potom tvrdia, že ak sa ľudia nekajajú a neposlúchajú božie slovo, pôjdu do pekla? Je to sadistické vydieranie a vyhrážanie sa.

Nie, naozaj tieto drísty primitívnej cirkvy neprosím. Na žiadneho veriaceho nepoviem nikdy nič zlé, je to jeho právo veriť, tak ako je jeho právo veriť, že Zem je rovná. Môžem dať len argumenty. To, ale na čo budem útočiť je cirkev. Je to obyčajná sekta skrývajúca sa za boha.
Alebo mi chcete tvrdiť, že boh nám zakázal jesť mäso vo vybrané dni? Že sa nám vyhráža, že ak sa nebudeme modliť a spovedať, že skončíme v pekle a vo večnom utrpení? Naozaj mi budete tvrdiť, že je spravodlivý? Naozaj mi budete tvrdiť, že za koronu si môžeme my ale jeho máme prosiť aby nám pomohol? A keďže sa prosíme ešte málo (na omšách to fičí vo velkom ale..... prosme boha ďalej o pomoc), tak zatiaľ necháva umierať nevinných? Necháva trpieť rodiny? Potom je to sadista. A v takého boha aj keby som veriaci, tak veriť nechcem. Alebo si myslíte, že koronu na nás zaslal aby nás potrestal? Aj tak je to sadista a aj tak v neho veriť nechcem.

Takže z toho mi vychádza jedno. Nie, boh nás nenúti sa mu kajať, on nás nenúti sa mu spovedať, on nás netrestá a ani nám nepomáha. On nás nechal žiť naše životy. Nenúti nás ho ani velebiť a nevyhráža sa, že skončíme v pekle. Nezakauje nám jesť mäso.A áno, nenúti nás písať slovo Boh ani Pán veľkými slovami. Nič si tým nedokazujeme.

Prepáčte, musel som.
 


Najčítanejšie na SME Šport