SME
Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Svetové šampiónky trénujúce na ulici. Režisérka chce búrať stereotypy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Rovnosť pohlaví sa neukazuje práve v podpore typicky "ženských" športov ako vzpieranie, box, zápasenie a pod., to je skôr známka extrémneho feminizmu. Ináč prečo muži nesúťažia aj v modernej gymnastike a pod., nakoniec môžu, prečo nie.
 

 

ale no. preco by malo byt zapasenie typicky muzsky sport? len preto ze vo vasej hlave je zakodovane ze sa zeny nebiju?
muzi sutazia v modernej gymnastike. sutazili by mozno aj viac, ale pocuvaju hlupe komentare podobnych ludi ako ste vy.
 

 

Nemyslím si, že pojemy typický vychádza z toho že je to pre opačné pohlavie zakázané. Typický znamená, že pomenuváva skupinu ktorá to väčšinou vykonáva.

Problémom bojovníkov napr za rovnosť je tá .. že agresivita, hnev, potreba poukazovať na problémy už zatieňuje triezve uvažovanie a hľadajú sa problémy aj tam kde nie sú.

Historicky všade bojujú primárne muži - v každom filme sa hovorí odvedte ženy a deti na bezpečné miesto .. Je to kvôli tomu, že je väčšia pravdepodobnosť že je muž silnejší ako žena a zároveň treba chrániť budúcnosť spoločenstva, ktorým sú práve ženy a deti.

A ako pozostatok týchto historických aktivít sú silové a bojové športy .. ukázať kto je ten naj. Na druhej strane, nikto nezakazuje opačnému pohlaviu bojovať v rovnakých disciplínach v ženských kategóriách.

Rovnako ani pre mužov to zakázané nie je.

Prečo je teda hlúpy komentár, keď niekto rozpráva o tom čo bežne vidí okolo seba. Potom je hlúpy komentár rozprávať o Kofole .. veď predsa v USA nikto Kofolu ani nepozná takže podľa logiky vášho komentára je všetko hlúpe čo je pre niekoho zvyčajné.

Preto aj súhlasím s názorom, že váš prejav je o extrémnom nezdravom feminizme .. nikto totiž nič nezakazuje len sa tu bavíme o tom, čo je štandardné a čo nie z pohľadu histórie.
 
Hodnoť

Akú sledovanosť by

asi tak malo ženské sumo?
 
Hodnoť

Sú v ženskom boxe povolené

údery na hruď? Lebo ak nie, tak sa vlastne môžu udierať len do hlavy a do brucha.
 


Najčítanejšie na SME Šport