SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Talentovaný slovenský cyklista zmenil tím, mal by patriť medzi lídrov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Matúš potrebuje reštart, český tím je preňho skvelou príležitosťou. :) Azda časom potvrdí očakávania, ktoré cyklistická verejnosť doňho vkladala.

Na Pravde rozhovor s Jánom Valachom - Peter okrem jarných klasík a Tour pôjde aj Giro, možno aj olympiádu. Na ,,staré kolená" si chce dať riadne do tela. :D Asi ho štve, že vlani na Gire získal len jednu etapu a nevyhral bodovačku, tento rok sa neočakáva na Gire žiaden dominantný šprintér - Viviani pôjde asi len prvý týždeň; Groenewegen bude po treste nerozjazdený z ostrých pretekov; Jakobsen bude rád, ak sa po ťažkom zranení dostane do podobnej formy, akú mal v predchádzajúcich sezónach; Trentin asi pôjde na Giro, ale v šprintoch nemá na Petra; jeden z dvojice Kristoff alebo Gaviria by tiež mohol ísť, tak uvidíme, ako na tom budú; Démare, Bennett, Ewan nepôjdu na taliansku GT. Takže asi aj toto je dôvod, prečo sa Peter vracia na tri májové týždne na Apeninský polostrov. A tiež z tohto programu jasné, že na Tour pôjde len po vybraných etapách, nebude pod tlakom a azda uvidíme šou ako v minulosti. :)
 

Je tam aj Marek Gajdula

a verím, že chalani pôjdu s výkonnosťou hore a urobia nejaké výsledky. Kto kde bude pretekať, o tom je podľa mňa ešte priskoro špekulovať, iste nejaké predbežné plány sú, ale myslím si, že covid ešte môže kadečo pomeniť. Vy ste s piefom optimisti, ja som skeptický a budem len rád keď všetky preteky prebehnú v plánovaných termínoch.
 

 

:) Ja verím, že od apríla bude situácia upokojená do takej miery, že s určitými obmedzeniami prebehnú všetky preteky - teda hlavne Ronde a P-R. Marcové Strade, T-A a hlavne M-SR asi budú na hrane, teda skôr Strade, ale Vegni sa dajako vynájde. :) A február je otázny, takže aj ja som skeptický, možno len nejaké lokálne jednorazovky (Španielsko, Francúzsko), ale tam sa nemajú šancu vystriedať/rozjazdiť všetky tímy, tobôž jazdci.
 

 

Tak koncojanuarove jednorazovky na Malorke sa presunuli na maj. A mozno rovnako to dopadne aj s februarovymi pretekmi. Takze zase to bude na individualnom treningu jazdcov. Som zvedavy, kedy sa realne zacne sezona. :/
 

Tím UAE sa už dal

komplet zaočkovať, tam to asi bolo jednoduché. Otázne je, ako to bude v iných tímoch, či sa budú môcť tímy "predbehnúť" v poradovníkoch ktoré vytvoria jednotlivé štáty, mne by sa to príliš nepáčilo, keby prebehli najohrozenejších ľudí.
 

Tak Ewan chce ísť aj na Tour

a aj na Giro a keď vyhrá na každej z nich aspoň jednu etapu chcel by ísť aj na Vueltu, aby mal v jednej sezóne etapové víťazstvo na každej GT. Túži vyhrať aj Primaveru, ale tvrdí, že je to ťažšie ako v minulosti pre cyklistov ako sú WvA a MvdP s čím sa dá len súhlasiť.
 

 

Zaregistroval som jeho vyjadrenia. A vraj chce ísť aj po zelenom na TdF, potom aj WVA spomínal, že by chcel viac voľnosti a bojovať oň, ďalej tu máme obhajcu Bennetta a nového vyzývateľa Démara + podľa rozhovoru pre DPA (článok vyššie) sa ani Peter nechce upustiť od súboja v bodovačke. Ak by všetko bolo pravdou, tak máme 5 vyrovnaných jazdcov v boji o druhý najcennejší dres.
 


Najčítanejšie na SME Šport