Lotyši otočili zápas s Rakúskom, strelili štyri góly v jednej tretine

Patrick Peter (Vľavo) v súboji s Lotyšom Gegerisom v zápase medzi Rakúskom a Lotyšskom na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|11. máj 2019 o 16:15

Lotyšsko si pripísalo prvé body do tabuľky.

MS v hokeji 2019 - B-skupina

Lotyšsko - Rakúsko 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Góly: 16. Balcers (Darzinš, Freibergs), 41. Darzinš (Balcers, Bluegers), 45. Abols (Balcers, Keninš), 48. Meija (Cibulskis, Bluegers), 56. Keninš (Balcers) -15. M. Raffl (Pallestrang, Herburger), 56. Herburger (Hofer, Zwerger)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Peter (Rakúsko) 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1,

Rozhodovali: Gofman (Rus.), STANO (SR) - Dalton (V. Brit.), Kaderli (Švaj.), 8917 divákov

Lotyšsko: Gudlevskis - Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Sotnieks, A. Kulda, Balinskis, Zile - Roberts Bukarts, Abols, Dzierkals - Darzinš, Bluegers, Balcers - Keninš, Meija, Gegeris - Rihards Bukarts, Batna, Indrašis

Rakúsko: Kickert - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Schlacher, Wolf, Peter, Strong - M. Raffl, Herburger, Schneider - Ganahl, Komarek, T. Raffl - Hofer, Hundertpfund, Zwerger - Haudum, Rauchenwald, Obrist

BRATISLAVA. Hokejisti Lotyšska zvíťazili nad hráčmi Rakúska 5:2 v sobotňajšom stretnutí základnej B-skupiny v Bratislave na 83. majstrovstvách sveta (10. - 26. mája).

Lotyši rozhodli o triumfe v úvodnom zápase na šampionáte štyrmi gólmi v III. tretine. Hrdinom víťazného tímu sa stal útočník Rudolfs Balcers, ktorý si pripísal štyri body (1+3).

Najbližší duel na MS 2019 čaká Lotyšsko v nedeľu o 20.15 proti Švajčiarsku, Rakúšania sa predstavia v rovnaký deň o 12.15 proti Rusom.

MS v hokeji 2019: Momenty zo zápasu Lotyšsko - Rakúsko: fotogaléria

11.5.2019

Online prenos: Lotyšsko - Rakúsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina, Bratislava)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2018/2019
11.05.2019 o 16:15
Lotyšsko
5:2
(1:1, 0:0, 4:1)
60' minúta
Rakúsko
Góly a asistencie: 16. Balcers (Dārziņš, Freibergs), 41. Dārziņš (Balcers, Blugers), 45. Abols (Balcers), 48. Meija (Cibuļskis), 56. Keninš (Balcers) – 15. M. Raffl (Pallestrang, Herburger), 56. Herburger (Hofer, Zwerger). Rozhodca: Roman Gofman (RUS), Peter Stano (SVK) – Andrew Dalton (GER), Roman Kaderli (SUI). Diváci: 8917.
Tretia tretina bola napokon na góly veľmi bohatá. Posledné dejstvo tohto stretnutia ovládlo Lotyšsko, ktoré v ňom dalo až štyri góly a tak rozhodlo o svojom prvom víťazstve na tomto šampionáte. Do tretej tretiny to však bolo vyrovnané na oboch stranách, ale Rakúsko nezvládlo tretiu tretinu a tak z tohto dôležitého zápasu nezíska ani jeden bod.

Dnešný hokejový program ešte bude pokračovať dvoma zápasmi. Bratislava bude od 20:15 hostiť stretnutie Česka a Nórska, no a v Košiciach nastúpi slovenská reprezentácia proti Fínsku. Držme teda našim reprezentantom palce, aby zvládli svoje stretnutie tak ako včera proti USA!

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
59:47
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Steven Strong – 2 min., nedovolené bránenie).
59:27
importantEšte tu bola jedna veľká šanca pre Lotyšsko! Po prečíslení sa do zakončenia dostal Meija, ale v pozícii na skórovanie poslal puk len do brankára Kickerta!
59:01
Prebieha posledná minúta tohto stretnutia!
58:38
Rakúsko v plnom počte.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a vzhľadom na priebežný stav aj tohto celého stretnutia.
57:21
K puku sa dostal Sotnieks, ktorý to skúšal zakončiť zaujímavým spôsobom, ale puk do bránky nedostal a skóre 5:2 tak ostalo nezmenené.
56:38
Navyše je tu presilovka pre Lotyšsko a to už berie Rakúsku aj tú najmenšiu šancu. Dočkáme sa však ešte nejakého presného zásahu?
56:19
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Peter Schneider – 2 min., hákovanie).
56:00
56:00
goalLotyšsko dalo gól!

Lotyšsko však odpovedá naozaj veľmi rýchlo a zrejme tak z toho spomínaná dráma nebude! Vedúci celok sa rýchlo presunul po vyhratom buly do útočného pásma, pred bránku prišiel presný puk na hokejku
RONALDSA KENINŠA a tne upravuje na 5:2!
Asistencia: Rudolfs Balcers.
55:44
55:44
goalRakúsko dalo gól!

No a moje slová sa naplnili, Rakúsko znižuje na rozdiel dvoch gólov! Rakúšania sa usadili v útočnom pásme, skvelú prihrávku pred bránku vyslal Zwerger. Najprv sa do zakončenia po bekehndovom blafáku dostal Hofer, jeho pokus vyrazil Kickert pred seba a úspešnou dorážkou sa prezentoval RAPHAEL HERBURGER – 4:2!
Asistencia: Fabio Hofer, Dominic Zwerger.
55:10
Rakúsko ešte získalo možnosť zahrať si presilovú hru a môže sa tak pokúsiť streliť prípadný gól, ktorým by ešte mohlo nejakým spôsobom tento zápas zdramatizovať.
54:54
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Rihards Marenis – 2 min., podrazenie).
54:13
Po dlhšej dobe vznikla zaujímavá situácia aj pred lotyšskou bránkou, keď sa k puku dostal Rauchenwald, prezentoval sa strelou z otočky, ale Gudlevskis stihol úspešne a včas zasiahnuť.
53:19
Ešte sa však lotyšský reprezentanti snažia potešiť svojich divákov, ktorí merali cestu do Bratislavy nejakou peknou akciou. Toto stretnutie sa na nezáživnú atmosféru sťažovať nemuselo.
52:09
No a k puku sa znova dostáva Lotyšsko, ktoré sa už snaží toto stretnutie len pohodlne dohrať. Ako sa ukázalo, rozhodujúca bola tretia tretina, ktorá tejto reprezentácii vyšla výborne.
51:28
importantNa pozore sa musel mať lotyšský brankár Gudlevskis! Herburger našiel zaujímavou prihrávkou pod seba Schneidera, ktorý to mieril k ľavej tyčke, ale lotyšský brankár druhýkrát puk za svoj chrbát nepustil!
50:19
Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. O víťazovi tohto stretnutia sa už zdá byť rozhodnuté, snáď ešte nejaké zaujímavé príležitosti na jednej či druhej strane uvidíme.
49:33
Teraz však na ľadovej ploche prebieha boj o puk. Dlhšiu dobu sme tak nič zaujímavého nevideli, čo však Lotyšskom a jeho fanúšikom v hľadisku určite neprekáža.
48:12
Rakúsko sa ešte nevzdáva a snaží sa bojovať. Lotyšsko však pohodlne kontroluje dianie na ľadovej ploche, ale musí ešte určite zvládnuť zostávajúci čas tretej tretiny.
47:16
47:16

Lotyšom to síce v predchádzajúcej presilovke nevyšlo, ale teraz sa už z gólu radujú a zrejme tak už definitívne rozhodli o prvom trojbodovom zápise na tomto šampionáte! Cibulskis našiel presnou prihrávkou dobre postaveného GINTSA MEIJU, ktorý parádnou strelou prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 4:1!
Asistencia: Oskars Cibulskis.
47:02
46:39
Táto presilovka však Lotyšsku nevychádza podľa predstáv, Rakúsko sa znova oslobodilo a získava tak ďalšie cenné sekundy.
46:02
Prvú polovicu oslabenia Rakúsko zvládlo, svojho súpera do výraznejšej šance nepustilo. Aj naďalej však prehráva o dva góly a musí ešte zvládnuť druhú časť tohto oslabenia.
45:31
Lotyšsko získava presilovku a svoju aktivitu tak môže ešte viac navýšiť. Zatiaľ sa však vedúci celok nedokázal poriadne usadiť v útočnom pásme.
45:02
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Raphael Wolf – 2 min., podrazenie).
44:28
Navyše stále trvá aktivita Lotyšska, ktoré prebralo réžiu hry do svojich rúk a snaží sa pridať ešte jeden gól, ktorý by už priniesol definitívne rozhodnutie.
44:19
44:19

Je tu prvý gól tohto zápasu pri rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche! Lotyšsko ide do dvojgólového vedenia a výrazne sa tak približuje k úspešnému vstupu to tohtoročného šampionátu. RODRIGO ABOLS sa výborne orientoval vo veľkom zmätku pred rakúskou bránku a puk následne úspešne dopravil do siete – 3:1!
43:55
Po zvládnutom oslabení sa Lotyšsko snaží pokračovať vo svojej aktivite, ale Batna sa teraz ocitol v postavení mimo hru. Nasleduje reklamná prestávka.
42:41
Lotyšsko v plnom počte.
42:29
importantAž teraz prichádza šanca pre Rakúsko počas presilovky! Rauchenwald to zobral na seba a dostal sa s pukom až pred brankára Gudlevskisa, ktorý však zasiahol úspešne a udržal tak vedenie pre Lotyšsko o jeden gól!
42:05
Ani teraz sa Rakúsko nedokázalo poriadne usadiť v útočnom pásme. Lotyšsko tak zvláda hru v oslabení výborne.
41:36
Lotyšsko sa aj teraz dokázalo bez problémov oslobodiť a vyhadzuje puk do bezpečia.
41:10
Rakúsko má tak šancu na rýchlu odpoveď, ale zatiaľ sa počas presilovky nedokázalo usadiť v útočnom pásme.
40:41
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Rihards Bukarts – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:23
40:23

Vynikajúci vstup Lotyšska do tretej tretiny, ktoré tak otáča stav zápasu vo svoj prospech! Najskúsenejší hráč v lotyšskom výbere LAURIS DARZINŠ bol skvelo postavený pred bránkou súpera a po prihrávke sa presadil strelou do horného roho bránky – 2:1! Lotyšsko tak ešte využilo skrátenú presilovku, ktorú si prenieslo z druhej tretiny.
Asistencia: Rudolfs Balcers, Teodors Blugers.
40:05
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, buly v prospech Lotyšska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
V prostrednej tretine sme gól napokon nevideli. Šance síce boli na oboch stranách, ale zakončenie dnes zatiaľ nie je silnou stránkou ani jedného z aktérov tohto stretnutia. Pred treťou tretinou je tak stále všetko otvorené, začne sa približne o 17:51.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:13
Lotyšsko hrá ešte v samom závere druhej tretiny presilovky, čím navršuje svoj tlak. Rakúsko sa však úspešne bráni a vrhá do každého jedného zakončenia súpera.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:53
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Clements Unterweger – 2 min., hákovanie).
38:06
Pri puku je momentálne Lotyšsko, ktorá sa ešte snaží vytvoriť nejaký ten tlak a tak prípadne uštedriť svojmu súperovi gól do šatne.
37:10
37:10
Pomaly sa blíži záver druhej tretiny, podarí sa do druhej prestávky ešte niekomu skórovať?
36:48
importantMeija mohol dostať Lotyšsko do vedenia o jeden gól! Po rýchlom brejku sa dostal do zaujímavého zakončenia, ale puk končí len na hornej žŕdke rakúskej bránky!
36:20
36:20
35:49
Dokonca aj v oslabení sa Rakúsko dostalo do brejku, ale vyriešilo celú situáciu veľmi zle a znova sa tak bude musieť brániť.
35:20
Prvá polovica početnej výhody Lotyšska nebola úspešná, Rakúsko sa znova oslobodzuje a zvláda tak oslabenie na výbornú.
35:05
Rakúsko sa muselo potom opäť brániť, ale znova dokázalo prekaziť kombináciu súpera a dostať puk do bezpečia.
34:30
Lotyšsko síce vyhralo buly v útočnom pásme, ale Rakúsko sa dokázalo rýchlo oslobodiť.
34:20
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Martin Schumnig – 2 min., sekanie).
34:16
Pri avizovanom vylúčení sa k strele dostal Cibuļskis, ale jeho tvrdé zakončenie brankár Kickert vyrazil do bezpečia a Lotyšsko sa môže chystať na svoju druhú presilovku v tomto zápase.
33:08
Opakuje sa tak scenár z prvej tretiny, pretože aj v druhej polovici druhej tretiny vidíme konečne svižnejší hokej. Stále však platí nerozhodný stav, ktorý sa oba celky snažia zmeniť.
32:07
importantŠanca pre Rakúsko! Z tohto mal určite padnúť gól, ale nestalo sa tak. T. Raffl našiel presnou prihrávkou Komareka, ktorý mal pred sebou odkrytú časť bránky, ale výborne sa do strely hodil Sotnieks a zabránil tak istému gólu!
31:26
Rakúsko sa po vyhratom buly v útočnom pásme prepracovalo až do zakončenia, ale Gudlevskis si pripísal pohodlný zákrok.
31:09
Lotyšsko teraz dostalo Rakúsko pod tlak, ale žiadna šanca z toho nepramenila a Rakúsko sa už dokázalo aj oslobodiť. Podarí sa im odpovedať rovnakou mincou?
30:22
Dostali sme sa už do druhej polovice prostrednej tretiny. Lotyšsko hrá s Rakúskom aj naďalej 1:1.
29:46
Blugers stihol reagovať na zaujímavú prihrávku od spoluhráča, natlačil sa s pukom pred bránku súpera, ale už tiesnený presnejšie nezakončil a tak Kickert úspešne zasiahol.
29:04
Stále prebieha veľký boj na ľadovej ploche, hrá sa o veľmi dôležité body pre oba celky. Zatiaľ to teda na gólové hody nevyzerá, ale pred nami je ešte časť druhej tretiny a celá tretia tretina.
28:42
Chyba v rozohrávke Rakúska a k puku sa tak dostali lotyšský reprezentanti. Abols zakončil pobyt svojho tímu v útočnom pásme nahodením puku na Kickerta, ale rakúsky brankár si pripísal ďalší úspešný zákrok.
28:16
Aj druhá tretina nám teda zatiaľ ponúka vyrovnanú partiu. To sa zrejme aj pred samotným stretnutím očakávalo, ale predsa len je Lotyšsko miernym favoritom tohto stretnutia.
27:15
Autor otváracieho gólu prihrával puk na Schumniga, ale ten pred bránkou súpera zaváhal a nedokázal presnejšie zakončiť. Rakúsko ešte pokračovalo vo svojom nápore, ale nič z neho nevyťažilo.
26:10
V Košiciach máme stále bezgólový stav, takže Veľká Británia aj naďalej drží s favoritom z Nemecka krok.
25:39
Po prihrávke sa do strely poriadne oprel Schlacher, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár Gudlevskis. Bude to ešte buly pre Rakúsko v útočnom pásme.
24:20
Teraz je tu aj trocha nepresností na oboch stranách. Diváci v hľadisku sa však stále zabávajú, ale určite by už chceli vidieť ďalšie presné zásahy.
23:55
Kickert si pripisuje len rutinný zákrok po rýchlom brejku súpera. Lotyšsko však ešte získava buly v útočnom pásme, takže sa Rakúsko stále bude musieť mať na pozore.
23:26
Hra sa nám teda prelieva z jednej strany na druhú, ale ani jednému z aktérov tohto stretnutia zatiaľ nevychádza presnejšia koncovka. Snáď sa ešte nejakého gólu v riadnej hracej dobe dočkáme.
22:48
importantVeľká šanca pre Rakúsko! Hra sa razom vyrovnala a rakúsky tím sa po prieniku do útočného pásma mohol znova ujať vedenia. K puku sa dostal pred bránkou súpera Rauchenwald, ale v ideálnej pozícii nedokázal presne zakončiť!
21:42
Úvodné minúty druhej tretiny teda zatiaľ patria Lotyšsku, ktoré drží častejšie puk na svojich hokejkách, ale Kickert ešte vážnejšie zasahovať v tejto tretine nemusel.
21:10
Lotyši ešte pokračovali vo svojom tlaku, získali buly v útočnom pásme, ale zakončenie od modrej bolo zrazené len do rohu klziska. K puku sa tak už dostáva Rakúsko.
20:36
No a Lotyšsko teraz poriadne zavrelo svojho súpera v jeho obrannom pásme, ale napokon z toho zakončenie smerom na rakúsku bránku nebolo.
20:05
Druhá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly v prospech Lotyšska.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne.

Nerozhodný výsledok je zatiaľ aj v Košiciach, kde Nemecko remizuje s veľkou Britániou 0:0.
Prvá tretina medzi Lotyšskom a Rakúskom nám ponúkla dva presné zásahy. Oba tímy si už pripísali po úvodnom góle na tomto šampionáte a stalo sa tak počas päťminútovej presilovky Lotyšska, keď najprv M. Raffl poslal Rakúsko do vedenia v oslabení, ale na jeho presný zásah dokázal rýchlo odpovedať ešte počas presilovky Balcers a stanovil tak na priebežných 1:1! Hlavne v druhej polovice úvodnej tretiny sme sledovali veľmi zaujímavý hokej, uvidíme, ako tomu bude v druhej tretine. Tá sa začne približne o 17:06.
18:23
Teraz sa však Rakúsko ťažko dostáva pred bránku súpera. Hokejisti v bielych dresoch si teraz musia pre puk až za svoju bránku.
17:54
Prvá polovica rakúskej presilovky je už minulosťou, Lotyšsko sa zatiaľ bráni úspešne a drží krátko pred koncom prvej tretiny nerozhodný stav.
17:23
Výbornú prihrávku si na svoju hokejku prevzal Schumnig, ale jeho zakončenie dokázal pokryť brankár Gudlevskis. Rakúsko ešte ostane usadené v útočnom pásme.
17:05
Svoju prvú presilovku v tomto zápase si zahrá Rakúsko. To zvládlo dlhé oslabenie pomerne úspešne, síce inkasovalo, ale dalo aj úvodný gól. Ako sa bude dariť Rakúsko v početnej výhode?
16:54
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Guntis Galvinš – 2 min., podrazenie).
16:33
15:21
15:21

Dlho sa však Rakúsko z vedenia netešilo, Lotyšsko predsa len dáva gól v tejto dlhej presilovke a rýchlo vyrovnáva na 1:1! Lotyšský kapitán Dārziņš sa dostal k puku a jeho pokus smolne tečoval niekto z Rakúšanov na hokejku RUDOLFSA BALCERSA a ten ho usmernil do siete.
Asistencia: Lauris Darzinš, Ralfs Freibergs.
14:39
14:39
14:39

A máme tu otvárací zásah tohto stretnutia! Rakúsko hrá v päťminútovom oslabení, ale dnes dáva gól ako prvé! Lotyšsko bolo usadené v útočnom pásme, ale stratilo puk a zrodil sa tak rýchly brejk súpera. Pred bránkou Lotyšska sa potom dokázal presnou strelou presadiť MICHAEL RAFFL – 0:1!
Asistencia: Alexander Pallestrang, Raphael Herburger.
13:15
importantVeľká šanca pre Lotyšsko! Balcers nahodil puk na rakúsku bránku, Kickert ho vyrazil len pred seba a k dorážke sa tak dostal Bukarts, ktorý však puk napálil len do brankárovej prilby!
12:52
Kickert však už teraz musel zasahovať. Abols sa natlačil pred rakúsku bránku, ale puk do siete nedostal. Rakúsko sa dokázalo oslobodiť a nazbierať tak veľmi cenné sekundy.
12:29
Lotyšsku sa zatiaľ pri tejto dlhej presilovke zatiaľ nedarí, výraznejšie bránku súpera neohrozilo.
12:09
K puku sa dostal Darzinš a bez prípravy okamžite vystrelil. Jeho pokus bol však nepresný a išiel mimo rakúsku bránku.
11:43
Tak to sú teraz komplikácie pre Rakúsko! Patrick Peter dostal trest 5 minút + do konca zápasu a tak s už dnes na ľad nevráti. Lotyšsko má navyše k dispozícii dlhú presilovku, z ktorej by určite mali gól vyťažiť.
11:33
11:33
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Peter – 5 min. + osobný trest do konca zápasu, nedovolené bránenie).
11:16
Sledujeme aj tvrdé zákroky na oboch stranách, oba tímy si nič len tak nedarujú. Zatiaľ hráme bez vylúčenia na jednej či druhej strane.
11:06
Oba celky sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky a tak veľa útočných akcií nevidíme. Stále je však dostatok času do konca prvej tretiny, určite bude veľmi dôležité, kto sa ako prvý ujme vedenia.
10:29
Ofsajd Rakúska. Na tribúnach to stále žije, diváci sa bavia hokejom a už netrpezlivo očakávajú úvodný presný zásah v sieti súpera.
10:23
Presunuli sme sa už do druhej polovice úvodnej tretiny. Tempo zápasu začína pomaly upadať, opäť by to chcelo nejakú zaujímavejšiu príležitosť, ktorá by priniesla potrebné oživenie.
09:00
09:00
To na druhej strane brankár Gudlevskis už musel zasahovať. Obristove zakončenie však smeroval len do miest, kde stál pripravený lotyšský brankár. Rakúsko ešte získava buly v útočnom pásme.
08:31
importantPrvá veľká šanca tohto stretnutia! Zlú rozohrávku súpera vystihol Bukarts, ktorý potom vysunul do šance Obrista, ktorý bol zle pokrytý a následne sa dostal do ideálnej pozície na skórovanie, puk však skončil len na tyčke rakúskej bránky!
08:10
Rakúsko sa teraz ocitlo pod tlakom, ale ani jednému hráčovi z Lotyšska sa nepodarilo presnejšie zakončiť. Puky však okolo rakúskej bránky len tak lietali.
07:30
Pred lotyšskú bránku nahadzoval puk Komarek, ale nebolo to vôbec vydarené a puku sa zmocnil súper. Tempo zápasu sa postupne zvyšuje, ale stále sme nič zaujímavejšie nevideli.
06:43
Krátky tlak Lotyšska priniesol dva strelecké pokusy, ale ani jeden z nich sa do bránky súpera nevošiel. Pri puku je teraz Rakúsko, ktoré sa snaží odpovedať rovnakou mincou.
06:10
Aj naďalej sa nám striedajú útoky na oboch stranách, ale dlhšiu dobu sme neboli priameho zakončenia na bránku. Veľká bojovnosť panuje na oboch stranách, tvrdo sa hrá o každý jeden puk.
05:32
Teraz pomerne dlho operovalo Rakúsko v útočnom pásme a vyústilo to až do zakončenia v podaní Schlachera. Jeho pokus sa ešte snažil pred bránkou tečovať Schneider, ale napokon naň svojou hokejkou nedočiahol.
04:21
Výborná atmosféra panuje aj naďalej. Zatiaľ však čakáme na prvú vážnejšiu situáciu pred jednou či druhou bránkou, oba celky sa však snažia hrať veľmi útočne.
03:16
Toto bola chyba v defenzíve Rakúska, ale gólom potrestaná nebola. Dzierkalsov pokus bol nepresný a smeroval mimo troch žrdí. Na podobné zbytočné zaváhania si však Rakúsko musí dávať pozor.
02:21
Svoj prvý zákrok v tomto zápase si už pripísal aj rakúsky brankár Kickert. Bukarts sa pokúsil po prihrávke o tvrdú streli príklepom, ale jeho pokus do hornej časti bránky rakúsky brankár vyrazil do bezpečia.
01:43
V Bratislave panuje aj výborná atmosféra. Predsa len, Rakúsko to až tak ďaleko nemalo, ale je tu aj veľmi početná skupinka fanúšikov z Lotyšska.
01:10
Od úvodného buly sledujeme rýchle hokej hore-dole. Pre aktérov tohto stretnutia to je prvé vystúpenie na tohtoročnom šampionáte a tak sa chcú určite ukázať v čo najlepšom svetle.
00:18
O prvú strelu na bránku sa však postaralo Rakúsko. Heinrich to vyskúšal po rýchlom brejku, ale brankár Gudlevskis vyráža puk do bezpečia.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, úvodné buly v prospech Rakúska, ktoré sa ihneď snaží usadiť v útočnom pásme.
00:01
Prajem príjemné hokejové popoludnie! Veľký hokejový sviatok v podobe svetového šampionátu na Slovensku pokračuje ďalšími stretnutiami. Od 16:15 sa diváci môžu tešiť na ďalšie dve stretnutia, keď Košice budú hostiť stretnutie Nemecka a Veľkej Británie, v Bratislave na seba narazia Lotyšsko a Rakúsko a práve na toto stretnutie sa v našom prenose zameriame.

Pre oba tímy je toto jedno z najdôležitejších stretnutí v skupine a to ich teda čaká v ich prvom vystúpení. Môžme sa teda tešiť na určite veľmi zaujímavé stretnutie na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov tohto stretnutia je aj Slovák Peter Stano spoločne s Romanom Gofmanom z Ruska. Čiarovými rozhodcami sú potom Andrew Dalton z Nemecka a Roman Kaderli zo Švajčiarska.

Do úvodného buly ešte nejaký ten čas ostáva, zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred začiatkom stretnutia sa znova prihlásime.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Galvinš, Cibuļskis, Freibergs, Sotnieks, Kulda, Balinskis, Zile – Roberts Bukarts, Abols, Dzierkals – Dārziņš, Blugers, Balcers – Keninš, Meija, Gegeris – Marenis, Rihards Bukarts, Batna – Indrašis

Rakúsko: Kickert (Starkbaum) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Schlacher, Wolf, Peter, Strong – M. Raffl, Herburger, Schneider – Ganahl, Komarek, T. Raffl – Hofer, Hundertpfund, Zwerger – Haudum, Obrist, Rauchenwald

Rozhodca: Roman Gofman (RUS), Peter Stano (SVK) – Andrew Dalton (GER), Roman Kaderli (SUI)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z druhého hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Netreba však zabúdať ani na naše hlavné mesto, kde sa odohrá skupina B a aj tá určite ponúkne veľa zaujímavého. Dnes od 16:15 proti sebe nastúpia tímy, pre ktoré je toto stretnutie veľmi dôležité Lotyšsko by určite chcelo postúpiť do štvrťfinále, Rakúsku by sa rado vyhlo bojom o záchranu. Ako napokon dopadne toto stretnutie? Sleduje náš online prenos.

Lotyšsko

Pobaltská krajina je na tomto turnaji veľkou neznámou. Po minuloročnom postupe do štvrťfinále a tesnej prehre so Švédskom môže byť tento rok všetko inak. Lotyši sa pred tým pár rokov len trápili v spodnej časti A-kategórii. V roku 2015 ich od zostupu zachránilo iba lepšie skóre, do "Béčka" sa vtedy pobrali práve Rakúšania. Už tradične tvorí káder Lotyšok veľká časť hokejistov z Dinama Riga. Ak si k tomu pripočítame legionárov pôsobiacich po celej Európe a pár mladíkov v NHL, ktorým sa kariéra len rozbieha, môže z toho byť zase zaujímavá jazda, ale i možný prepadák.

V príprave to bolo ako na hojdačke. Lotyšsko si vybralo troch súperov, s každým odohralo dvojzápas. S Francúzskom i Ruskom to bolo na víťazstvá a prehry vyrovnané – 1:1, avšak proti Švajčiarom už prišli dve porážky.

Nominácia Lotyšska na MS 2019:

Brankári: Kristers Gudlevskis (Dinamo Riga/KHL), Elvis Merzlikins (Columbus/NHL), Gustavs Davis Grigals (University of Alaska-Fairbanks/NCAA)

Obrancovia: Uvis Balinskis, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zile (všetci Dinamo Riga/KHL), Oskars Cibulskis (Hradec Kralové/ČR), Ralfs Freibergs (Zlín/ČR), Guntis Galvinš (Třinec/ČR), Arturs Kulda (Čerepovec/KHL)

Útočníci: Oskars Batna, Lauris Darzinš, Martinš Dzierkals, Emils Gegeris, Gints Meija (všetci Dinamo Riga/KHL), Rihards Marenis (Mogo), Rodrigo Abols (Örebro/Švýc.), Rudolfs Balcers (Ottawa/NHL), Rihards Bukarts (Schwenningen/Něm.), Roberts Bukarts (Sparta Praha/ČR), Miks Indrašis (Dynamo Moskva/KHL), Ronalds Keninš (Lausanne/Švýc.), Teodors Bluegers(Pittsburgh/NHL).

Rakúsko

Hlavný cieľ? Záchrana. Rakúsko je spolu s Talianskom najväčším adeptom na zostup, o všetkom výrazne napovie i meranie síl s Lotyšmi. Pred majstrovstvami Rakúšania potrápili viacero krajín na čele s Českom a Slovenskom, z ôsmich zápasov porazili iba Nemcov. V generálke na šampionát potrápili kanadskú obranu, keď jej nastrieľali päť gólov, sami ale dostali sedem.

Napriek tomu silu kolektívu netreba podceňovať. Ak sa pozrieme na nomináciu, väčšina hráčov pochádza z nadnárodnej EBEL ligy, nájdeme tam aj mená zo severských súťaží. Hlavným ťahúňom nášho suseda by mal byť ale Michael Raffl z NHL, ktorý oblieka dres Philadelphie.

Nominácia Rakúska na MS 2019:

Brankári: Lukas Herzog (Salcburk/EBEL), David Kickert (Linec/EBEL)

Obrancovia: Martin Schumnig, Clemens Unterweger (všetci Klagenfurt/EBEL), Dominique Heinrich, Alexander Pallestrang (obaja Salcburk/EBEL), Patrick Peter (Vídeň/EBEL), Markus Schlacher (Villach/EBEL)

Útočníci: Thomas Raffl, Alexander Rauchenwald (všetci Salcburk/EBEL), Fabio Hofer, Dominic Zwerger (obaja Ambri-Piotta/Švýc.), Thomas Hundertpfund (Klagenfurt/EBEL), Peter Schneider (Vídeň/EBEL), Manuel Ganahl (Lukko Rauma/Fin.), Konstantin Komarek (Malmö/Švéd.), Lukas Haudum (IK Pantern/Švéd.), Michael Raffl (Philadelphia/NHL).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Lotyši otočili zápas s Rakúskom, strelili štyri góly v jednej tretine