Kanada deklasovala Veľkú Britániu, záver zápasu sa zmenil na exhibíciu

Kanaďan Kyle Turris strieľa gól v zápase Veľká Británia - Kanada na MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Športové prenosy SME|12. máj 2019 o 20:15

Briti nestrelili ani jeden gól.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Veľká Británia - Kanada 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Góly: 3. M. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. D. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (S. Theodore, Jost)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Robert Lachowicz (Veľká Británia) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Tufts (USA) - Goľak (Biel.), Lazarev (Rus.), 4563 divákov

Veľká Británia: Bowns (51. Whistle) - D. Philipps, O'Connor, S. Lee, M. Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - B. Perlini, Farmer, Betteridge - M. Hammond, R. Dowd, Lake - Davies, Lachowicz, J. Phillips - M. Myers, Kirk, Ferrara

Kanada: Hart - Stecher, Chabot, Nurse, Severson, S. Theodore, Montour, Fabbro - D. Strome, Mark Stone, Marchessault - Couturier, S. Reinhart, Cirelli - McCann, Turris, Mantha - Henrique, M. Joseph, Bertuzzi - Jost.

KOŠICE. Hráči Kanady zvíťazili nad reprezentantmi Veľkej Británie 8:0 v záverečnom nedeľňajšom zápase základnej A-skupiny na MS v hokeji 2019 na Slovensku.

Kanaďania odštartovali duel v košickej Steel aréne vo vysokom nasadení a za aktivitu boli odmenení rýchlym gólom. V závere 3. minúty sa presadil z dorážky Mathieu Joseph.

Favorit stretnutia mal počas celej úvodnej tretiny hernú prevahu, ale do prestávky pridal už len jeden presný zásah. Po individuálnej akcii Jareda McCanna sa presadil nepokrytý Anthony Mantha.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. Kanada diktovala tempo a trikrát skórovala.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Veľká Británia - Kanada: fotogaléria

12.5.2019

V 23. minúte zakončil rýchly brejk kapitán Kyle Turris, o päť minút neskôr využil presilovú hru Dylan Strome a tesne pred odchodom do šatní uspel presnou strelou od modrej čiary obranca Dante Fabbro.

Kanadský gólostroj sa nezasekol ani v záverečnej tretine. Do streleckej listiny sa zapísali Turris, Sean Couturier a Mantha druhým gólom v zápase poslal na striedačku brankára Bena Bownsa.

Jeho náhradník Jackson Whistle si v poslednej desaťminútovke udržal čisté konto.

Kanaďanov čaká najbližšie pondelňajší duel so slovenskou reprezentáciou, Briti budú mať po dvoch zápasoch v priebehu dvoch dní voľno a v utorok ich preveria Dáni.

Hlasy po stretnutí

Robert Lachowicz, útočník Veľkej Británie: "Skoro stále sa hralo v našom pásme. Kanada hrala výborne, jej hráči nám nič nedovolili. Stále sa učíme, každý zápas je pre nás nová skúsenosť. Kanada má top tím, ktorý nám dal tvrdú lekciu."

Sam Reinhart, útočník Kanady: "Snažili sme sa čo najviac držať puk a diktovať hru. Bolo dôležité, že sme dvakrát skórovali už v prvej tretine. Sme radi za vysoké víťazstvo, no vieme, že šampionát je iba na začiatku a čaká nás ešte veľa ťažkých zápasov."

Online prenos: Veľká Británia - Kanada (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
12.05.2019 o 20:15
Veľká Británia
0:8
(0:2, 0:3, 0:3)
60' minúta
Kanada
Góly a asistencie: 3. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. D. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (Theodore, Jost). Rozhodca: Rantala, Tufts – Goljak, Lazarev. Diváci: 4 563.
Za zvuku štátnej hymny Kanady sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia.
Najlepším hokejistom Kanady v tomto zápase bol Anthony Mantha.
Najlepším hráčom Veľkej Británie sa stal Benjamin Davies.
Kanada bez problémov porazila Veľkú Britániu vysoko 8:0, víťazne sa tak naladila na zajtrajší večerný duel so Slovenskom. Na Britov čaká v utorok Dánsko. Súboj o hattrick zvádzali Turris a Mantha, ani jednému sa ale tri góly vsietil nepodarilo.
59:42
Viacero odrazov pred Hartom, ten puk prikrýva lapačkou.
59:30
Tak uvidíme ešte jednu presilovku. Anthony Cirelli je vylúčeným hokejistom, previnil sa hrou so dvihnutou hokejkou.
59:00
Za potlesku britských fanúšikov sa začína posledná minúta tohto stretnutia.
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:58
Anthony Cirelli na záver striedanie mieril z náprahu len tesne vedľa ľavej tyčky.
57:34
Javorové listy zavreli súpera v jeho obrannom pásme, k strele však neprichádza.
56:40
Stephen Lee a jeho nahodenie cez os tretiny presné nebolo, Kanaďania poslali puk aspoň do stredného pásma.
55:56
Jackson Whistle si užíva potlesk fanúšikov, keď svoju krajinu podržal ďalším zákrokom.
55:23
importantSean Couturier ponúkal gól Cirellimu, tomu sa dnes ale nedarí prekonať britských gólmanov. Veľa fakt nechýbalo. K puku sa ešte dostával Chabot, no ani on sieť nerozvlnil.
55:10
importantJackson Whistle si poradil s ranou Adama Henriquea i následnými dorážkami. Striedajúci brankár môže byť so svojím výkonom spokojný.

54:30
Uplynulú minútu sa hralo bez prerušení, tímy striedali počas hry, nič vážnejšie sa nestalo.
53:30
Anthony Cirelli s peknou víziou z osi ihriska na Manthu, ten si zatiaľ hattrick nepripíše.
52:58
A ďalší zákrok kanadského brankára pri tyčke. Ofenzívne sa činil zľava Brett Perlini.
52:45
Evan Mosey mieril len do Harta z pravej strany klziska, buly pre Veľkú Britániu v útočnom pásme.
52:23
Pressing od dvojice Jonathan Phillips – Robert Lachowicz, kanadský bek si situáciu postrážil.
51:47
Jackson Whistle s prvým zákrokom dňa, po rane švihom od Stromea ukryl puk v lapačke.
51:37
Avizovaný icing zmrazený, Sam Reinhart bol pri puku ako prvý.
50:47
Okamžite po buly to dobre zamýšľali Dowd a Lake, Hart si svoju pravú žŕdku postrážil.
50:41
50:41
changeStriedanie v tíme Veľká Británia: z ihriska odchádza Ben Bowns, prichádza Jackson Whistle. Fanúšikovia Británie vyprevadili Bownsa z brány von obrovským aplauzom.
50:27
50:27
goalKanada dala gól!
Theodorova strela bola ešte vytesnená Bownsom do rohu tretiny, akcia ale pokračovala ďalej. ANTHONY MANTHA na správnej pozícii pred bránkoviskom dorážal puk do poloprázdnej brány, obranca Bownsovi príliš nepomohol.

Asistencie: Shea Theodore, Tyson Jost.
49:37
Hybridný icing udržal Britov v hre, Jonathan Phillips puk dokorčuľoval, poslal ho na modrú, odkiaľ prišla koncovka a po nej i zásah Cartera Harta.
49:20
Pripísať si ho mohol Dylan Strome po prihrávke Stonea, z pravého kruhu však našiel len lapačku brankára Britov.

48:39
A znovu Bertuzzi, ktorý tečoval pred Bownsom strelu švihom od McCanna. Kanaďania si na ôsmy gól ešte budú musieť počkať.
47:57
Tyler Bertuzzi so snahou o dorážku pri tyčke, ani do tretice tento útočník v sľubnej pozícii neuspel.
47:40
Icing Britov, ktorí by sa už radi videli v kabíne. Na ostrovnú krajinu najbližšie čakajú Dáni v utorok.
46:46
46:46
Šťastný zásah zámorskej krajiny. Anthony Mantha s ďalšou asistenciou, jeho strelu ešte Bowns zrazil, ale na dorážku SEANA COUTURIERA spred bránkoviska už nemal nárok.

Asistencie: Anthony Mantha, Thomas Chabot.
46:13
Ben Bowns priľahol puk, Dylan Strome sa ho márne snažil spod jeho tela vydolovať.
45:50
Teraz mohol ísť dokonca Evan Mosey sám do nájazdu, to by ho ale musel spoluhráč z vlastnej tretiny vysunúť o čosi presnejšie.
45:15
Britom sa aj v oslabení podarilo dostať do útoku, kde si vybojovali buly. Získali tak cenné sekundy počas trestu O'Connora.
44:47
Už sa zdalo, že sa Briti oslobodia od tlaku, ale vylučuje sa. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty Ben O'Connor za hákovanie.
43:42
Tyler Bertuzzi najprv netrafil bránu z ľavého kruhu, potom tu bol Fabbro, ktorý sprava trafil len hruď britského gólmana.
43:02
Kanaďania si dnes pohodlne nacvičili teče pred svätyňou súpera. Jeden z nich teraz len minul ľavú tyčku Bownsa.
42:26
Jonathan Phillips mohol pekne poslať spoluhráča do nájazdu, neučinil tak. Namiesto toho sám puk potiahol do tretiny, odkiaľ ale minul bránu Harta.
41:44
Rana švihom od Troya Stechera sa zastavila na hradbe tiel pred bránou Veľkej Británie.
40:57
40:57
Zisk puku pri mantineli, KYLE TURRIS si ho vymenil s Manthom, aby ho vzápätí dostal späť a zavesil ho ponad padajúceho Bownsa.

Asistencia: Anthony Mantha.
40:23
Jared McCann so strelou švihom zo stredu tretiny otvára záverečné dejstvo. Briti môžu byť radi, že to nebolo presnejšie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Kanaďania s ďalšími tromi gólmi v druhej časti hry, môžu sa už šetriť na zajtrajší súboj proti Slovákom. Britom sa teraz nedarilo dostávať do príležitostí, za celú tretinu vystrelili na bránu Harta len zo dva razy.

Tretia tretina sa začne približne o 21:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:37
39:37
Teraz sa už DANTE FABBRO tešiť môže. Zakončovať mohol ešte Jost, toho ale napokon z vhodnej pozície vystavili Bowns s obrancami. Jost tak prihral za na vrchol pravého kruhu, odkiaľ Fabbro náprahom do šibenice nedal Britom šancu na zásah.

Asistencia: Tyson Jost.
39:11
Dante Fabbro so strelou švihom od modrej, Ben Bowns nepúšťa skóre zápasu na vyššie čísla.
39:00
Minúta do konca druhej tretiny, v tej istej chvíli bol Britom zapísaný icing a zároveň bola ohlásená i reklamná prestávka.
38:42
importantTá istá lajna Kanady so zaujímavým pokusom, keď Stone na osi ihriska puk tečoval, Bowns bol skvelo postavený.
38:03
Troy Stecher triafa iba ľavý betón Bownsa, za bránou získali puk späť Stone a Marchessault.
37:20
37:20
importantTyler Bertuzzi pálil z prvej možno z piatich metrov od brány, zakončoval len tesne vedľa spojnice!
36:28
importantKonečne nejaká konštruktívna akcia aj od Britov. Carter Hart je rád aj za minimum činnosti, ktorá ho udržuje v teple a v pozore. Kanadský brankár sa predtým za svojou bránou hral riskantne s pukom, môže byť rád, že má ešte čisté konto.
36:15
V tejto chvíli sa skončil 10-minútový osobný trest Lachowicza, ktorý bude môcť nastúpiť na ľad späť pri najbližšom prerušení hry.
35:59
Dylan Strome s tečom pred bránou. Kanaďanom táto činnosť ide, avšak puky po tečoch priestor troch žrdí míňajú.
35:16
Manthov pokus spomedzi kruhov zrazený Ehrhardtom, Kanada zostáva naďalej v útoku.
35:11
Po ofsajde Britov tu máme reklamný brejk.
34:56
Farmer vytlačil súpera z útoku, konkrétne bol na modrej Fabbro a okamžite mieri na striedačku.
34:07
Rozhodcovia usúdili, že to ofsajd nebol, aj preto mohol Benjamin Davies zakončiť sprava spred brány. Jeho puk svätyňu Harta netrafil.
33:40
Takmer dvojminútová šichta lajny okolo Hammonda a Dowda sa konečne skončila, Kanada so zakázaným uvoľnením.
33:16
Až teraz môžu "domáci" ísť na striedačku, aj to nie kompletne.
32:47
Formácie s Hammondom je na ľade pokojne už aj minútu a pol, Kanaďania sa medzitým stihli dvakrát prestriedať.
32:00
Máme tu icing po veľmi dlhej dobre, postarali sa oň hokejisti Veľkej Británie.
31:45
importantAnthony Mantha na konci peknej akcie Kanady. Javorové listy zatavili Britov v ich vlastnom pásme, Manthovu koncovku vyrazil Bowns späť do hry.
30:25
Shea Theodore síce stratil puk na modrej, veľmi rýchlo ale zneškodnil rozbiehajúceho sa Dowda. Obranca Las Vegas nedopustil samostatný nájazd.
29:40
V obdobnej pozícii bol i Sam Reinhart, jeho pokus ale minul bránu nováčika na MS.
29:12
importantDamon Severson pálil dvakrát z pravého kruhu. Najprv čaroval Bowns, potom Britov zachránila bránková konštrukcia!
28:53
Nurse sa musí naďalej snažiť o gól. Jeho náprah od modrej videl Ben Bowns bez najmenších problémov, k teču nedošlo.
28:12
Už pár minút je jasné, že Kanada zaváhanie nepripustí. Duel je rozhodnutý, zostáva nám len dúfať, že si ho britskí fanúšikovia riadne užijú.
27:05
27:05
DYLAN STROME upravuje na 4:0. Marchessault strieľal sprava, Bowns jeho strelu vyrazil iba za seba na tyčku. Tam sa puku dotkol práve Strome, ktorý ho ale nedopravil za čiaru. Urobil tak až nechcene samotný Bowns.

Asistencie: Jonathan Marchessault, Thomas Chabot.
26:15
Javorové listy môžu navýšiť svoje vedenie počas presilovky. Na lavicu hanby odchádza na 2+10 Robert Lachowicz, dôvodom je vrazenie na mantinel.

26:00
Robert Farmer solídne miešal puk, následne ho posielal pred bránu, kde bol Oliver Betteridge, ten ho však nezasiahol. Na druhej strane štartoval do útoku Mantha, rozhodcovia po hvizde posielajú hru späť do tretiny Kanady.
25:32
Každá akcia Britov je ocenená potleskom. Bolo to tak aj v prípade Bena Lakea, ktorý donútil Harta k zákroku.
24:54
importantBen Bowns spolu s Davidom Phillipsom zachránili svoj tím od pohromy, keď znegovali letiaci puk do odkrytej brány. Stone si môže búchať hlavu o stenu, toto sa musí dávať.
24:05
Javorové listy sa veľmi rýchlo prebudili, už zase dominujú stretnutiu. Otázky sú jasné. Koľko dá Kanada gólov a či vôbec Britom dovolia aspoň čestný zásah.
23:34
Adam Henrique s tečom po nahodení puku od striedačky, jeho snaha sa míňa účinkom.
22:35
22:35
Osamotený KYLE TURRIS si po akcii Manthu prebral puk na osi ihriska, urobil blafák do bekhendu, ktorý zavŕšil do dokonalosti zakončením pod hornú žŕdku.

21:57
Briti s dobrým štartom do tretiny, keď sú nebezpečnejší ako ich protivník. Vhadzuje sa v defenzívnej tretine Kanady.
20:56
Napokon ale Briti nebezpečne vystrelili, Hart môže byť rád, že ho tečovaný puk minul.
20:47
Domáci v plnom počte.
20:29
Bojovný Robert Farmer, ktorý síce zaviezol puk do útočnej tretiny, avšak jeho spoluhráči neboli pripravení sa tam rozostaviť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kanada podľa očakávaní vedie, no len o dva góly. Javorové listy mohli pokojne nasúkať už poltucet zásahov, Britov ale drží famózny Ben Bowns. Nováčik v elitnej kategórii zahrozili dvakrát či trikrát, ale na Harta to do tohto momentu nestačilo.

Druhá tretina sa začne približne o 21:02.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
importantNa druhej strane mohli v oslabovke dvakrát zahroziť Kanaďania, najprv ale neuspel Montour po prihrávke Josepha, po ňom po prečíslení traja na jedného ani Darnell Nurse, keď prihrávka na jeho osobu bola veľmi nepresná.
19:30
Luke Ferrara sa už naťahoval po puku po krížnej prihrávke, o pár centimetrov naň ale nedočiahol.
19:00
Minúta do konca prvej tretiny.
18:47
Skvelá práca Davida Phillipsa dva metre za modrou v útočnom pásme. Obranca naznačil strelu, urobil ale kľučku a Jared McCann ho jasne podrazil. Dve minúty pre kanadského útočníka.
18:12
Darnell Nurse častokrát vysunutý vpredu. Kanadskému bekovi to ani tentoraz nevyšlo zľava, blížime sa do záveru tejto časti hry.
17:29
Spolupráca obrancov. Mark Richardson tečoval strieľanú prihrávku Leeho od mantinelu, tá ale minula priestor brány.
16:53
Brett Perlini s nepríjemným zakončením mieriacim na vyrážačku, Carter Hart po veľmi dlhej dobe v pohotovosti.
16:25
Anthony Cirelli po prihrávke spoza brány našiel len pohotovú lapačku Bownsa, pre ktorého to už bol šestnásty zákrok v prvej tretine.
16:00
Ben Lake dohral na mantineli Fabbra, to ale Kanade nebráni sa presunúť dopredu.
15:42
Presilovka Kanady je za nami, pred nami reklamná prestávka po ďalšom zo zásahov Bena Bownsa.
15:31
15:13
Mark Stone už mohol zakončovať do polodkrytej brány, krížnou prihrávkou ale zbytočne hľadal spoluhráča na pravej strane tretiny.
14:50
Briti vyhodili puk cez všetky čiary už tretí raz vo svojom oslabení. Zatiaľ ho teda zvládajú fajn.
14:29
Kanada sa nevie usadiť v pásme. Po necelej minúte jej na to môže poslúžiť aspoň ďalšie buly pred Bownsom.
13:31
David Phillips si pri hre pomáhal držaním, rozhodcovia si to všimli a avizovali vylúčenie. Počas toho si ešte Bowns pripísal zákrok. Po odpískaní hry si tam David Phillips niečo vysvetľoval so Stoneom, toto už ale arbitri nechali tak. Dve minúty pre britského zadáka.
12:33
12:33
O to nenápadnejšie vyzerala akcia, ktorá skončila trefou do čierneho. Útok sprava, ANTHONY MANTHA zúžitkoval individuálnu akciu McCanna, ktorý zašiel za bránu a zadovkou našiel autora gólu. Ten polovysokou strelou prekonal dezorientovaného Bownsa.

Asistencie: Jared McCann, Troy Stecher.
12:17
Trochu rozháraný útok od Javorových listov. Ku zakončeniu teraz nedošlo.
11:21
Briti sa s tým veľmi nepárali, keď vyhodili puk cez všetky čiary po akcii svojho súpera. Zľava strieľal Theodore.
10:31
Dôrazný rozkľak od Bownsa po rane Seversona od modrej. Celú akciu predtým pripravila Marchessaultova lajna.
10:06
Ďalšia strela švihom, ktorá mala nájsť spoluhráča s úmyslom ju tečovať. Seversonovi sa to príliš nepodarilo, Bowns si pripísal úspešný zákrok.

09:51
Thomas Chabot s nahodeným pukom od modrej, Ben Bowns sa po ňom hodil ako lev. Vhadzuje sa tak po jeho pravici.
09:29
Outsider sa nebojí hrať do tela, pocítil to i nový muž v zostave Kanady, ktorým je Tyson Jost. Briti následne nahodili puk na bránu, Hart to pre istotu prikryl.
08:36
Anthony Cirelli to skúšal nahadzovať na teč, Briti si ale priestor okolo vlastného brankára postrážili.
08:00
Spolupráca útočníkov z amerického Las Vegas. Stone posúval na Marchessaulta, ktorý zoči-voči Bownsovi neuspel, keď poslal puk len mimo ľavej tyčky.

06:47
Robert Dowd posadený do rýchlika. Útočník Británie bol síce tiesnený, napriek tomu dokázal nebezpečne vypáliť. Síce len nad, ale aj to viac rozbúrilo fanúšikov z Britských ostrovov.
05:42
Hrá sa v dobrom tempe, bez prerušení. Nálada je v Steel Aréne taktiež výborná, hoci je tu asi suverénne najmenšia návšteva.
04:52
importantPekné okamihy aj od ostrovnej krajiny. Liam Kirk si rukou skrotil letiaci puk a ranou k bližšej tyčke nechal vyniknúť Bownsa.
04:17
Dante Fabbro mohol z ľavého kruhu navýšiť vedenie, to by ale nesmel trafiť pohotového Bownsa do hrude.
04:00
Zatiaľ jediný strelec Veľkej Británie na turnaji to skúsil z uhla. Mike Hammond súperovho gólmana neprekvapil, Hart si postrážil žŕdku.
03:27
Turrisova formácia znovu rozčírila vody, vyčerpaný Paul Swindlehurst tak radšej iba posiela puk za bránu Harta.
02:42
02:42
Tretia sľubná šanca už končí podľa predpokladov v bráne Britov. MATHIEU JOSEPH sa najlepšie zorientoval v priestore pred bránou a poskakujúci puk po viacerých tečoch a odrazoch poslal do siete.

Asistencie: Adam Henrique, Darnell Nurse.
01:51
Anthony Cirelli nabíjal Reinhartovi, ten z prvej v sľubnej pozícii míňa polodkrytý cieľ.
00:35
importantKyle Turris v prvej možnosti spred brány trafil iba Bownsa, ten o pár sekúnd neskôr musel reagovať aj na teče pred bránkoviskom vymrštením pravého betóna.
00:01

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Ferrara.

Kanada: Hart (M. Murray) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – D. Strome, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, Joseph – Bertuzzi.

Rozhodca: Rantala, Tufts – Goljak, Lazarev.
Doterajší priebeh oboch reprezentácii na turnaji

Ako pre Kanadu, tak i pre Veľkú Britániu pôjde o druhý zápas na majstrovstvách.

Zámorská reprezentácia v piatkovom otváracom súboji skupiny bola prehraná fínskymi hokejistami. Severania si svoj triumf 3:1 bez debát zaslúžili, kanadské hviezdy nestačili na výborný korčuliarsky štýl Suomi.

Briti zhodne prehrali svoj prvý zápas na MS pomerom 1:3. Ich súperom bolo Nemecko, ktoré sa dlho herne aj výsledkovo trápilo. Nemcov naštartoval až neskorý gól v druhej tretine, nováčik A-kategórie vyrovnal na začiatku tej tretej. Potom ale prišlo 84 sekúnd, počas ktorých sa trafil Ehliz a najväčšia hviezda Nemcov Draisaitl, bolo teda vymaľované.

Kanada

Kanada už tradične patrí k najväčším favoritom na zisk titulu. Javorové listy prišli tesne pred šampionátom o hviedzu najjagavejšieho rangu. John Tavares sa zranil ešte pred úvodným zápasom a musel putovať späť na prehliadku do Toronta. Mimo Tavaresa sú hviezdami kanadského výberu najmä útočníci z Vegas – Marchessault a Stone, či kapitán Turris. Kanaďania pred turnajom odohrali iba jediný zápas, keď v generálke na MS v gólovej prestrelke triumfovali nad Rakúskom 7:5.

Výsledok v príprave na MS:

7. máj – Rakúsko 5:7 Kanada

Nominácia na MS 2019:

Brankári: Carter Hart (Philadelphia Flyers), Matt Murray (Pittsburgh Penguins), MacKenzie Blackwood (New Jersey Devils)

Obrancovia: Brandon Montour (Buffalo Sabres), Troy Stecher (Vancouver Canucks), Damon Severson (New Jersey Devils), Shea Theodore (Vegas Golden Knights), Darnell Nurse (Edmonton Oilers), Dante Fabbro (Nashville Predators), Thomas Chabot (Ottawa Senators)

Útočníci:
Jonathan Marchessault, Mark Stone (obaja Vegas Golden Knights), Anthony Cirelli, Mathieu Joseph (obaja Tampa Bay Lightning), Tyler Bertuzzi, Anthony Mantha (obaja Detroit Red Wings), Sam Reinhart (Buffalo Sabres), John Tavares (Toronto Maple Leafs), Kyle Turris (Nashville Predators), Dylan Strome (Chicago Blackhawks), Adam Henrique (Anaheim Ducks), Sean Couturier (Philadelphia Flyers), Jared McCann (Pittsburgh Penguins), Tyson Jost (Colorado Avalanche)

Nováčik elitnej kategórie má svoj cieľ jasný, je ním záchrana. Skôr sa však predpokladá, že Veľká Británia po skončení šampionátu poputuje do nižšej kategórie. V prvej polovici 20. storočia patrila Veľká Británia medzi veľmi silné celky, dokonca má na svojom konte aj medaily z MS a ešte aj zo zaniknutých ME v hokeji. Naposledy sa Veľká Británia predstavila v A kategórii v roku 1994, odvtedy hrala len nižšie kategórie. Uvidíme, aké výkony predvedie nováčik v Košiciach.

Výsledky v príprave na MS:

4. máj – Slovensko 6:1 Veľká Británia
28. apríl – Veľká Británia 2:5 Nižnij Novgorod
27. apríl – Veľká Británia 5:4 Nižnij Novgorod
21. apríl – Veľká Británia 3:1 Maďarsko
19. apríl – Veľká Británia 2:5 Taliansko

Brankári: Ben Bowns, Thomas Murdy (obaja Cardiff), Jackson Whistle (Sheffield)

Obrancovia: Tim Billingsley, Steve Lee (obaja Nottingham), Dallas Ehrhardt (Manchester), Evan Mosey, Mark Richardson (obaja Cardiff), Ben O´Connor, David Phillips (obaja Sheffield), Paul Swindlehurst (Belfast)

Útočníci: Ollie Betteridge, Robert Farmer, Robert Lachowicz, Brett Perlini (všetci Nottingham), Robert Dowd, Jonathan Phillips (obaja Sheffield), Luke Ferrara, Ben Lake (obaja Coventry), Ben Davies (Guildford), Mike Hammond (Manchester), Liam Kirk (Peterborough, Kanada), Joseph Lewis (Kaufbeuren, Nemecko), Matthew Myers (Cardiff), Colin Shields (Belfast)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného z tretieho hracieho dňa 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Rok 2019 bude v tomto smere veľkou udalosťou pre Slovensko, keďže MS sa odohrávajú na našom území. Dejiskom šampionátu sú dve najväčšie mestá na Slovensku – Bratislava a Košice.

Pohľad slovenského fanúšika sa bude sústreďovať najmä na východ republiky. Svoje duely základnej skupiny tu totiž odohrá slovenská reprezentácia.

Záver tretieho dňa bude patriť krajinám, ktorým panuje kráľovná Alžbeta II., a teda Veľkej Británii a Kanade.

Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada deklasovala Veľkú Britániu, záver zápasu sa zmenil na exhibíciu