Pred sto rokmi v Košiciach padol rekord. Šachista nevidel figúrky a predsa vyhrávalRekord vydržal tri roky.
Zomrel šachový veľmajster Lubomír KaválekMal 77 rokov.
19.01.2021
Nórsky šachista Magnus Carlsen.
11.10.2020
Predstavuje to, čo Nadal a Federer dokopy. Po 801 dňoch sa skončila víťazná sériaTrvala 125 stretnutí.
11.10.2020
Titul majstra Slovenska v šachu obhajuje Štefan Mazúr (v čiernom).
Daniel Dedina04.08.2020
Online po celom svete a živý komentár zo šachu? Čoskoro v DrieniciMajstrovstvá Slovenska zavítajú na východ po 16 rokoch.
Na turnaji Prešov Open 2020 si bude lámať hlavu 90 šachistov.
29.07.2020
Na trinástom ročníku Prešov Open sa zíde takmer stovka šachistovPredstavia sa na ňom aj hráči z Poľska, Ukrajiny či Francúzska.
29.07.2020
11.04.202012
Nová forma dopingu. 13-ročný súťažiaci podvádzal na online turnajiPo zistení ho diskvalifikovali.
Futbalisti BATE Borisov. Bieloruská liga púta pozornosť tipujúcich - aj v čase korony sa hrá.Bystrica ako majster? Stávkové spoločnosti zmenili svoje rozhodnutieAké možnosti ostali tipérom?
Magnus Carlsen
28.12.2019
Carlsen získal tretí titul svetového šampióna v rapid šachuNór sa teší z troch najdôležitejších titulov majstra sveta.
28.12.2019
Ilustračné.
06.12.2019
Český šachista prišiel o titul. Svoju partiu analyzoval na toalete cez mobilDostal aj šesťročný dištanc.
06.12.2019
Víťaz turnaja, ukrajinský veľmajster Sergej Ovsejevič.
31.08.2019
Medzinárodný šachový turnaj v Košiciach vyhral Ukrajinec OvsejevičÚspechom favoritov sa skončil 1. ročník podujatia.