Rely Dakar 2018

Rely Dakar 2018 sú vytrvalostné motoristické preteky. V roku 2018 sa konajú v Južnej Afrike od 6. januára do 20. januára.

Preteky odštartovali v peruánskom meste Lima a posledná etapa vyvrcholí v argentínskom meste Córdoba. Trat povedie okrem Peru a Argentíny aj územím Bolívie.

Ako tradicne, pretekári budú sútažit v kategóriách motocyklov, štvorkoliek, automobilov, špeciálov a kamiónov.

V programe Rely Dakar 2018 je štrnást etáp, jediným volným dnom je 12. január.

Na štart prestížnych pretekov sa postaví aj jeden slovenský jazdec - v kategórií motocyklov sa predstaví Štefan Svitko. Na Rely Dakar štartuje pravidelne od roku 2010, jeho najlepším umiestnením je celkové druhé miesto v kategórií motocyklov v roku 2016.

Matthias Walkner.
20.01.2018
Walkner sa stal víťazom Dakaru medzi motocyklistami, triumfoval aj veterán SainzZnámi sú víťazi vo všetkých kategóriách.
20.01.2018
Piatkovú 13. etapu Rely Dakar vyhral Austrálčan Toby Price.
19.01.2018
Trinástu etapu vyhral Price, lídrom zostal WalknerMatthias Walkner má na dosah celkové víťazstvo.
19.01.2018
Eduard Nikolajev a jeho kamión.
18.01.2018
Extrémne vyrovnaný Dakar. V kategórii kamiónov delí prvých dvoch iba sekundaV kategórii automobilov je jasným lídrom Carlos Sainz.
18.01.2018
Štefan Svitkoskončil v 7. etape na Rely Dakar 2018 na siedmom mieste.
18.01.2018
Organizátori zrušili štvrtkovú 12. etapu. Pre motocykle a štvorkolkyDôvodom je nepriaznivé počasie. Automobily a kamióny budú v Argentíne súťažiť podľa plánu.
18.01.2018
Štefan Svitko figuroval v priebežnom poradí na 8. priečke.
17.01.2018
Jedenástu etapu už bez Svitka vyhral Austrálčan PriceVo štvrtok skončili Slovák Štefan Svitko aj dovtedy druhý jazdec poradia Španiel Joan Barreda Bort.
17.01.2018
Štefan Svitko skončil v desiatej etape na 19. mieste.
16.01.20189
Svitko mal ťažký pád a zablúdil, napokon skončil až v tretej desiatkeNa čele priebežného poradia motocyklov sa ocitol Matthias Walkner.
16.01.20189
Carlos Sainz čelí penalizácii.
16.01.20189
Líder Dakaru Sainz dostal desaťminútovú penalizáciu. Nepochopiteľné rozhodnutie, tvrdíŠpanielsky pilot však naďalej vedie priebežné poradie.