MS žien vo florbale 2019

Majstrovstvá sveta vo florbale žien sa konajú každé dva roky. V roku 2019 hostí šampionát Švajciarsko, všetky duely sa budú hrat v meste Neuchatel.

MS vo florbale žien 2019 sa konajú v dnoch 7. december - 15. december.

Šampionátu sa už tradicne zúcastní šestnást družstiev rozdelených do štyroch skupín podla výkonnosti. Tímy na prvom a druhom mieste v skupinách A a B postupujú priamo do štvrtfinále, krajiny na tretom a štvrtom mieste z týchto skupín idú do osemfinále.

Inak fungujú skupiny C a D. Družstvá na prvom a druhom mieste v týchto skupinách postupujú do osemfinále, tímy na tretom a štvrtom mieste budú bojovat o konecné trináste až šestnáste miesto.

Slovenské reprezentantky figurujú v B-skupine, postupne budú celit reprezentáciám Švédska, Lotyšska a Ceska.

Slovenky sú úcastníckami elitnej A-kategórie piaty raz v histórii, v roku 2011 pri premiére medzi elitou obsadili dvanáste miesto, v roku 2013 skoncili na deviatej pozícii, v roku 2015 boli ôsme a v roku 2017 skoncili na piatom mieste.

Švédske florbalistky oslavujú titul majsteriek sveta.
15.12.2019
Švédky sa stali siedmykrát za sebou majsterkami sveta, v predĺžení rozhodla HultgrenováBronz si vybojovali Fínky.
15.12.2019
Florbalistky Česka po semifinále MS vo florbale žien 2O19.
15.12.20192
Švajčiarsky zázrak v Neuchateli. Češky prišli o finále za 79 sekúndBol to jeden z najväčších obratov v histórii športu.
15.12.20192
Momentka zo zápasu Slovensko - Poľsko na MS vo florbale žien 2019.online
15.12.20197
Slovenky neudržali vedenie nad Poľkami a na MS obsadili šieste miestoPoľsko vyhralo 8:4.
15.12.20197
Švajčiarske florbalistky po postupe do finále.
14.12.20192
Češky stratili v semifinále päťgólový náskok, súperky vyrovnali za dve minútyDo finále postúpili aj Švédky.
14.12.20192
Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko.online
14.12.20191
Slovenky môžu zopakovať najväčší úspech, budú bojovať proti PoľskuSlovensky vysoko zdolali súperky.
14.12.20191
Slovenské reprezentantky vo štvrťfinále MS vo florbale.
13.12.2019
Švédky a Češky bez problémov postúpili do semifinále. Slovenské florbalistky vyzvú NemkyNemecké hráčky dostali od obhajkýň až 26 gólov.
13.12.2019
Slovenské reprezentantky vo štvrťfinále MS vo florbale.online
12.12.20192
Slovenky po dobrom výkone prehrali s Fínskom, v semifinále MS nebudúBudú hrať o piate až ôsme miesto.
12.12.20192
Slovenské florbalistky po postupe do štvrťfinále MS.online
11.12.20192
Slovenské florbalistky vyhrali nad Dánskom a postúpili do štvrťfinále MSDánkam strelili šesť gólov.
11.12.20192
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS vo florbale žien 2019.online
10.12.201913
Slovenky si zatiaľ postup nezabezpečili. S Češkami vysoko prehraliČesko vyhralo 19:3.
Slovenské florbalistky na ilustračnej fotografii.online
09.12.20195
Florbalistky zdolali na MS Lotyšsko o dva gólySlovensky viedli už 6:2, napokon porazili silné súperky 7:5.